Logan ABS Plus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da cash vreau sa o iau. Am fost azi la IPSO din Ion Mihalache si am plecat asa pe ganduri. Pai aveam si eu o rabla prin parcare, vroiam sa scap de ea dar ei puteau sa-mi ofere doar versiuni cu motor Diesel si eu vreau sa merg pe benzina. E am zis asta e si i-am zis ca vreau abs+ 1.4 si mi-a zis ca e o probleme din cauza valului cu "rabla" nu prea mai au masini prn stoc si i-am zis pai astept o luna cat sa se faca comanda si mi-a zis ca e posibil sa nu se mai fabrice logan-ul... Si ca daca e sa astept pana in toamna cand apare Logan2-ul... Da si i-am zis ca revin pe luni cu un avans de 50mil si ca va cauta prin stocurile din tzara daca au abs+ 1.4... Si nu stiu de ce am impresia ca imi gaseste una galbena...

    http://www.youtube.com/watch?v=Uk1t2-tQXTU

    Comment


    • Oricum, comenzi nu se mai dau acum. Daca nu iei acum ABS Plus, gata, se termina versiunea asta. La Logan Ph2 nu o sa existe.
      Prin programul Rabla se dau si masini cu motor pe benzina, eu zic sa mergi si la alt dealer.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • Sfat

        Cauta sa iei Laureat Plus ,are tot ce trebuie ;ABS,Ac etc radio cd se poate schimba si putin mai tarziu daca este sanatate.Iar pentru casco fa un ultim efort se merita,nu stii niciodata ce se poate intampla.

        Comment


        • Salut tuturor membrilor. Sunt un utilizator nou. Si pana la sfarsitul lunii am sa fiu si in nou posesor al unui logan ABS plus. ABS plus pentru ca am cumparat masina prin programul RABLA. Eu voiam un logan modelul KISS FM, dar dealer-ul mi-a spus ca nu se mai fabrica acest model (KISS FM) si mi-a aratat toate modelele pe care le putea sa mi le vanda. Am ramas la ABS plus. Are dotarile standard si am optat pentru aer conditionat. Masina am luat-o cu banii jos. Singura "chestie" la aceasta masina este culoarea: jaune tournesol, adica galben. Sa nu ma intelegeti gresit. Nu sunt taximetrist si nici nu am sa practic taximetria. Pur si simplu nu aveau alta culoare. Dealer-ul mi-a spus ca nu este culoarea acea galbena inchisa, ci este un galben mai deschis.
          si acum urmeaza intrebarile, mai ales pentru membrii braileni.
          1. Am citi pe forum si am inteles ca nu are radio cd si boxe. Asa este?
          2. Am achizitionat-o de la APAN. Cat poate sa ma coste sa pun radio cd si 4 boxe (pe fata si pe spate). Dealer-ul mi-a spus sa le pun la ei ca sa nu imi pierd garantia
          3. Am inteles de pe forum ca e recomandat sa fac CASCO. Imi trebuie si RCA?
          4. Are acel eleron pe portbagaj si buton de deschidere al portbagajului?
          5. Stie cineva cum arata acel galben? Mor de curiozitate.
          masina m-a ajuns 7702 euro. Este luata cu banii jos. Sper sa nu ma prinda vreo ploaie cu pietre sa imi indoaie tablaria (am vazut zeci de logan-uri cu lovituri de piatra)
          sigpic

          Comment


          • Te-au mintit, jaune turnesol e galbenul de pe taxiuri, decat o culoare exista, cu mai multe denumiri.
            1. Nu are radio CD si nici boxe, dar are precablaj.
            2. Daca pui la dealer RCD si boxe, costa in jur de 100-150 lei manopera.
            3. RCA e obligatoriu, cum sa nu faci RCA?
            4. Are doar buton de deschidere, nu si eleron.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • Pe mine m-a costat 110 lei mai precis si in pret a intrat si manopera si o mufa pentru antena (depinde de RCD) si cablurile pana pe spate(aici e marea lor "teapa" nu manopera in sine) . Despre pietre ce sa spun : se intampla si la case mai mari (vezi Hyunday Tucson) totusi grindina de anul trecut a fost destul de mare fata de normal de aceea s-a indoit tabla pe Logane.
              Esti al doilea Logan galben de pe forum care nu practica taximetria .
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • Originally posted by bogdan_1984 View Post
                Salut tuturor membrilor. Sunt un utilizator nou. Si pana la sfarsitul lunii am sa fiu si in nou posesor al unui logan ABS plus. ABS plus pentru ca am cumparat masina prin programul RABLA. Eu voiam un logan modelul KISS FM, dar dealer-ul mi-a spus ca nu se mai fabrica acest model (KISS FM) si mi-a aratat toate modelele pe care le putea sa mi le vanda. Am ramas la ABS plus. Are dotarile standard si am optat pentru aer conditionat. Masina am luat-o cu banii jos. Singura "chestie" la aceasta masina este culoarea: jaune tournesol, adica galben. Sa nu ma intelegeti gresit. Nu sunt taximetrist si nici nu am sa practic taximetria. Pur si simplu nu aveau alta culoare. Dealer-ul mi-a spus ca nu este culoarea acea galbena inchisa, ci este un galben mai deschis.
                si acum urmeaza intrebarile, mai ales pentru membrii braileni.
                1. Am citi pe forum si am inteles ca nu are radio cd si boxe. Asa este?
                2. Am achizitionat-o de la APAN. Cat poate sa ma coste sa pun radio cd si 4 boxe (pe fata si pe spate). Dealer-ul mi-a spus sa le pun la ei ca sa nu imi pierd garantia
                3. Am inteles de pe forum ca e recomandat sa fac CASCO. Imi trebuie si RCA?
                4. Are acel eleron pe portbagaj si buton de deschidere al portbagajului?
                5. Stie cineva cum arata acel galben? Mor de curiozitate.
                masina m-a ajuns 7702 euro. Este luata cu banii jos. Sper sa nu ma prinda vreo ploaie cu pietre sa imi indoaie tablaria (am vazut zeci de logan-uri cu lovituri de piatra)
                Iti pot raspunde la toate intrebarile.Tocmai mi am luat un Logan ABS + saptamana trecuta
                1 da este adevarat ca nu are boxe si nici radio, dar este precablata nu trebuie decat sa bagi mufa de la radio, iar locutile pt boxe sunt facute atat in portiere cat si in fata
                2 teoretic nu pierzi garantia daca il pui singur pt ca nu aduci nici o modificare masinii (nu o gauresti nu faci tu legatirle electrice).Eu mi l am pus singur.
                3 RCA este obligatoriu (pana acuma nu ai mai condus nici o masina ???)
                4 elronul nu il are.Are buton pt deschidere portbagaj si poti sa il incui si descui din telecomanda
                -----always driving-----

                Comment


                • Nu mai era nevoie de inca un raspuns, ca era mai sus acelasi raspuns.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • @andrei: din momentul in care ai dat comanda (cum a facut bogdan_1984) o poti refuza? Pt culoarea aceea galbena ( masina se va devaloriza f mult, cand o va vinde, plus ca e o culoare urata). Dealeru si-a facut treaba, a scapat de masina....Dar clientul? Ramane fraierit de sintagme genu " e un galben mai altfel"

                    Comment


                    • Da, se poate refuza oricand comanda, daca masina e pe stoc.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Eu mi-am comandat cu cd player de la ei!!!
                        E un Blaunpunkt care a costat o caruta de bani dar sunt foarte multumit de el,desi stiu ca puteam sa imi iau eu ceva mult mai bun!!!
                        Last edited by Red_Alin; 16 June 2008, 12:16.

                        Comment


                        • Originally posted by andrei View Post
                          Nu mai era nevoie de inca un raspuns, ca era mai sus acelasi raspuns.
                          Sorry
                          -----always driving-----

                          Comment


                          • @bogdan_1984: daca masina se poate refuza, nu o lua ( asta daca nu ai nimic impotriva culorii galben de taxi, desi ai f multe dezavantaje atunci cand vei incerca sa o vinzi). Incearca sa mai astepti nu pic, poate iei un Lgn Ph2. Daca nu mergi la alt dealer si comanda alta.
                            Sanatate
                            @andrei : Multumesc

                            Comment


                            • Imi cer scuza ca nu am putu sa mai raspund la intrebari, dar am fost ocupat cu facultatea, pentru ca am licenta pe 23 iunie. Si am mai alergat si dupa actele care trebuiau pentru acest program de reinoire a parcului auto (sau rabla).
                              in acest moment nu mai pot renunta la masina. Daca nu ma insel, in ziua in care am postat am si dat avans 2000ron. Iar ieri am dat si restul de bani.Asta e.
                              nu am luat-o pentru taximetrie. Si nici nu am sa practic taximetria. Mi-a aratat ieri dealer-ul o poza cu un logan galben, care era pe un auto tren urcata. Nu mai este galbenul acela inchis, este unul mai deschis. Imi place la nebunie.
                              din doua cauze am sa pierd bani (daca am sa vreau sa o vand)
                              1. Ca am luat-o noua, la semnatura. Si din cauza asta am sa pierd cam 20-25% din valoarea masinii din start;
                              2. Pentru ca este galbena culoarea. Dar sper sa ramana la parinti masina, sau o sa o cumpere un taximetrist ;)
                              am mai condus masina pe care am dat-o la REMAT. Apropo, cei care vor sa dea masina la fier vechi prin programul rabla, sa le cereti bani pe masina la firma care colecteaza astfel de masini. O sa primiti acei 3000ron pe hartie si o sa mai primiti de la agentul de colectare inca vreo 70ron. Eu atat am primit (70ron).
                              am intrebat daca este obligatoriu sa fac si RCA pentru ca eu aveam impresia ca daca am CASCO inseamna ca am asigurare si pentru masina nevinovata si pentru cea vinovata. Asa aveam eu impresia. Dar acum m-am lamurit datorita voua.
                              tot ieri m-am uitat la un ABS plus expus in showroom si m-am uitat in spate, in portbagaj su nu avea niciun fel de fire care sa duca la gaurile de la boxe.
                              am vorbit cu un vecin care si-a cumparat tot de la acelasi dealer, banuiesc tot ABS plus, si el si-a instalat boxe si RCD si manopera l-a costat 50ron. Tot la acelasi service sa dus.
                              pentru 50ron nu cred ca merita sa rsic sa pierd garantia pe partea electrica.
                              masina nu era pe stoc, ci era in uzina, se fabrica in momentul in care am dat comanda.
                              saptamana aceasta, poate saptamana viitoare am sa o am la cheie. Abia astept. Parca sunt un copil, care astepat sa vada ce este in cadoul de sub bradul de craciun :P
                              va multumesc tuturor care mi-ati raspuns la intrebari! Am sa fac cateva poze cand o sa am masina, in comparatie cu un logan galben de pe taxi si a mea si o sa vedeti ca este alta nuanta mai deschisa.
                              dar mai am o intrebare. Cat poate sa ma coste sa pun folii pe 3 geamuri (mai exact 2 pe geamurile laterale spate si luneta). Precizez ca vreau sa le pun omologate.
                              nu vreau sa imi para rau ca am luat masina aceasta, modelul acesta sau aceasta culoare. Pentru ca am ganduri mari cu ea. Cam ce ia facut spartacus incerc sa ii fac si eu, cine stie poate chiar mai frumos :P
                              sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea :P
                              sigpic

                              Comment


                              • Deci nu m-ai crezut cand ti-am spus ca manopera este 50 de lei(fara fire si mufa antena) - postul 405.
                                Si am mai vazut ieri un Logan galben in Braila care nu avea nici o treaba cu taximetria. De altfel din cate stiu taxi-urile in Braila sunt majoritatea rosii sau albe. Multa bafta.
                                Last edited by Cristi_LCD; 17 June 2008, 08:28.
                                Cel mai lent 1,6 8v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google