Logan ABS Plus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • kit tuning dacia logan,evacuare dacia logan,spoilere dacia logan ,jante dacia logan, chiptuning dacia logan
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • Mda.mersi pentru lamuriri.Nu se merita atunci sa dau atatia bani si sa imi mai desfaca aia toata masina... Merge si fara
      Logan ABS PLUS 1.4 MPI

      Comment


      • De cateva sapt de cand au aflat prietenii mei ca imi iau logan toti ma injura si rad de mine.....de parca mi-as lua trabant dreq....degeaba le explic ca nu imi permit sa intretin un opel,peugeut sau renault second hand.......toti imi zic macar un cielo sa imi iau.....deci din cate vad imaginea inca este foarte proasta pt Dacia.


        acelasi lucru l-am patit si eu...toti ...ia cielo , de parca ..... platesc ei piese + consum, mi-am luat un Laureate plus, totul este ok.. M-am suit intr-un cielo de curand si nu gaseam nimic ... sa le dau dreptate amicilor, este o masina buna sa fim seriosi, pentru cei care au venituri modeste, daca aveam bani.....luam ceva de 15-20.000 euro si gata ....dar sa fim seriosi ..si acolo s-ar fi gasit cineva sa comenteze...ca e prea scumpa, ca nu merita, .....daca luam una second....sigur apareau aceiasi binevoitori....... ...second...cine stie ce ai luat....daca se strica....trebuia ceva nou...in concluzie luai un trabant (cost minim din toate punctele de vedere)...si ziceai ..cum au zis parintii mei cand au cumparat prima masina.... fuge...fuge)
        Asa ca alaturi de Logan

        Comment


        • salut forumisti! am abs+ nou si mi-am luat cd mp3 player si boxe pe fata. Dau telefon la Automoldova ca sa-mi fac programare la service sa mi-l instaleze, ca ...deh...reprezentanti ...altfel pierzi garantia. Si cand colo: 120 lei instalare si timp de manopera 3 ore!!! Eu cred ca astia nu-s normali , am cablarile facute din fabrica, conectori, tot, ce fac ei dom;le in 3 ore? Eu cred ca-l instaleaza in 10-15 minute si apoi auditii la panasonicul meu sau mai rau...poate imi schimba vreo piesa de care are nevoie nu stiu ce angajat! posibil asa ceva? auzi treaba, ma intreaba si tinea neaparat sa stie la telefon daca masina e diesel sau pe benzina? da' ce dom'le, cd-playerul merge cu benzina sau motorina? ce treaba are coada vacii cu stampila primariei? rog sfat prietenesc....ce sa fac? sa ma duc la astia? pierd garantia daca mi-l montez singur? si cand ma gandesc ca sunt inginer, lucrez in automatizari inductriale mult mai complicate ca instalatia lor si tre sa le dau atatia bani?

          Comment


          • Eu mi-am montat singur Mp3-Playerul. Doar bagi mufa iso in mufa cu care vine masina. Iar la boxe vezi care e + si le pui si pe alea singur ca pe fata e cablajul deja tras(Mi se pare ca maro si respectiv mov inchis e +, dar nu mai sunt 100% sigur). In 10 min e gata toata treaba. Eu am fost la revizia de 10000 de km si n-au intrebat nimic de mp3-player.Si am boxe si pe spate la care mi-am tras singur cablu si am facut legatura la mp3-player.
            In caz ca,doamne fereste, ai probleme la partea electrica, in 5 minute ai demontat mp3-playerul si te duci cu masina in service.Nu au cum sa ghiceasca ca tu ai avut ceva montat pe masina.
            MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

            Comment


            • Monteaza-l singur. Nu ai cum sa pierzi garantia, ei nu pot dovedi ca a fost ceva montat pe masina. Se vede ca cei de la Automoldova vor sa-ti traga teapa. Ora de manopera e 40 ron, cam atat ar trebui sa dureze montarea lui.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • Am scos capacul din portiera de la boxe si am vazut un burete lipit, nu l-am dezlipit. Unde gasesc firele? in spatele lui?

                Comment


                • Scoate buretele,iar firele le gasesti in spatele lui,in usa
                  MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

                  Comment


                  • da, se scoate buretele, mie mi l-au scos si l-au lasat pe mocheta...mi s-a lipit de pantofi)

                    Comment


                    • Eu nu am vrut sa spun dar si mie mi-au luat 120 RON la montarea RadioCD. Tot 3 ore le-a luat pe factura(pe ceas 2 si jumate). In pret intra montarea cu boxe pe fata, cablu si o mufa la antena (chiar trebuia). A si mi-au tras claburi si pentru boxe pe spate(asa am vrut eu). Practic pe spate trebuie sa taie mocheta si sa prinda boxele ca firul l-au tras.
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • Acum serios vorbind: ce fac 2 ore jumate? eu nu am cunostinte de electronica,dar totusi,cat poate sa-ti ia sa bagi mufa'n mufa si sa legi 2 boxe? Iar fire in spate mi-am tras tot singur pe sub chedere si mi-a luat juma de ora cu tot cu demontat si montat bancheta spate.
                        MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

                        Comment


                        • Tot legat de montarea boxelor.Radioul l-am montat.La boxe insa la usa din stanga (acolo am desfacut prima data capacul)sunt doua fire bagate intr-o mufa alba de plastic.unul e mov si unul e maro.Care din ele e plus si care e minus?De asemenea,cum fac legaturile la boxa avand in vedere ca papucii respectivi sunt ingusti si sunt si bagati in acea mufa alba?suporturile de legatura ale boxei sunt unul mai ingust si unul mai mare.Deci nu se potrivesc cu papucii de la cele doua fire trase din fabrica.
                          mersi anticipat.
                          Attached Files
                          Logan ABS PLUS 1.4 MPI

                          Comment


                          • Cred ca cel mai subtire este minusul, dar nu sunt sigur. Nu ma lua in consideratie!
                            , sunt cu ochii pe voi !
                            :thumbsup:

                            Comment


                            • In 15 min iti postez imaginile. Maro e plusul. Firele care vin de la boxa le dezizolezi si le bagi cate unu in fiecare papuc. Eventual le cositoresti inainte.
                              MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

                              Comment


                              • Deci. Maro e plusul. Si in dreapta, tot o tenta de maro are cablul de plus.
                                Atentie cand bagi firele. Trebuie sa intre toata partea dezizolata in papucii aia din fabrica , ca sa nu faca scurt. Eu nu le-am cositorit din "comoditate" ca nu aveam pistolul de lipit cand am facut operatiunea de montare a boxelor si dupa aia mi-a fost lene
                                Attached Files
                                MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google