Logan Bara Spate Lovita

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan Bara Spate Lovita

    Salut,
    Pe data de 10.12 dand prioritate intr-o intersectie am fost lovit in spate de un batrinel cu o dacie 1310, care a fugit de la locul accidentului(cu capota indoita sub forma de acoperis), dupa care am mers la politie, dat declaratie, dat numar inmatriculare mosneag, etc. La constatare :
    - numar inmatriculare indoit + suport spart
    - bara spate lovita: crepaturi de suprafata fine si lungi sub becul de la numar care nu se prea vad, crepaturi ale vopselei in multe parti (se vad ca niste zgarieturi albe lungi si fine).
    - nici una din problemele bara spate nu sunt vizibile decit studiata atent, nu stiu insa daca bara este crapata mai rau inauntru (pare sa fie la fel de rigida ca inainte)

    Am primit autorizatie de reparatii bara spate, numere si suport.
    Momentan mi-am indreptat numarul de inamtriculare si am schimbat suportul de numere.
    Au trecut 24 ore iar mosneagul nu si-ai facut aparitia la sectie.
    In cazul in care mosneagul este gasit si face pe prostul (nu da rca/nu recunoaste, chiar daca am martori) pina sa il dau in judecata mai dureaza.
    Este vreo problema daca nu schimb bara spate in termen de 30 zile ?
    Detin un Logan din 2011.

  • #2
    La ce te referi? Daca poti circula cu ea lovita pe drumuri? Sau....?
    MY CLA

    Comment


    • #3
      se refera la cele 30 de zile cat e valabila dovada. nu e nicio problema... poti oricand sa ceri o prelungire a dovezii mai ales ca ai motive intemeiate....
      Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

      Comment


      • #4
        Ma refer daca pot circula cu ea dupa 30 zile "off the record", in caz ca nu rezolv nimic cu stimabilu mosneag nu vreau sa o repar asa de repede mai ales cu sarbatorile. Nu se vede nimic la bara de la 3 metri, mai ales daca e putin murdara de praf e invizibil. Nici politistul de la constatare nu a observat pina nu i-am aratat, plus era desfacut capacul de la carlig (l-am pus inapoi usor).

        Comment


        • #5
          O repari pe CASCO daca ai, iar ei isi recupereaza paguba de la mos. Daca nu ai CASCO politia il gaseste dupa nr. si pe langa amenda pentru lovitura din spate ramane si fara permis pentru 30 zile. Daca nu are RCA o repari singur si-l dai in judecata !

          Comment


          • #6
            Pentru reparatia barii spate trebuie sa merg musai la un service care sa imi elibereze dovada de reparatie, sau pot sa o repar/schimb eu acasa?

            Comment


            • #7
              Autorizatia de reparatie o iei de la politie, dupa aceea bara o repari/schimbi unde vrei !
              Last edited by 77sky; 12 December 2012, 00:01.

              Comment


              • #8
                E datoria mosului sa se prezinte la politie impreuna cu carnetul si cu rca-ul . Pentru parasirea accidentului se ridica permisul de conducere . Daca se constata ca nu are nici RCA , politia il va amenda si se va ridica si certificatul de inmatriculare a masinii lui .

                Eu in locul tau as astepta , si as tine legatura cu politia . Ulterior las da in judecata .Pentru parasirea accidentului si pentru daunele cauzate de traumele suferite in urma accidentului. Traumele pot fi stresul tau cauzat in urma accidentului , timp pierdut ,socul provocat , telefoane date , etc. Si garantat castigi . Se rezolva si masina si primesti si daune materiale .

                Saptamana aceasta au fost nenumarate cazuri in care au fost despagubite astfel de daune morale / materiale .

                Am recent un judecator in familie si imi povesteste tot . Spre fericirea mea .

                In ambele cazuri castigi . Garantat. Numa bine .
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Se pare ca stimabilul nu a aparut in 24 ore la politie asa ca m-am intalnit cu el la sediul politiei unde a primit amenda 280 lei/48 ore si parca i-a luat si permisul. Acum trebuie sa ma bat cu firma de asigurari (norocul lui ca si-a facut RCA, ghinionul meu este ca masina nu e pe el nici la rca nici la posesor).

                  Comment


                  • #10
                    Nu ai de ce sa te bati cu firma de asigurari. Te duci cu PV-ul , autorizatia de reparatii si cu RCA-ul sa deschizi dosar de dauna. Daca mosul are obiectiuni scrise in PV acesta are termen de 15 zile sa faca contestatie, altfel firma de asigurari e obligata sa te despagubeasca.
                    In cazul tau sunt sigur ca daca vei da bara jos vei constata ca panoul spate este si el afectat .

                    Comment


                    • #11
                      Nu se da prelungire la dovada

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google