Logan Benzina Remedii Si Ajutor Ptr Remediere Probleme

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by goguspan View Post
    suna ma maine si vb cu cineva, ce rulmenti vrei, spate ?0752602666
    Fata.

    Comment


    • #32
      k da mi un tel pe la 10,11
      si vb cu mec si vedem k ?

      Comment


      • #33
        Originally posted by goguspan View Post
        discutii despre probleme si remedii posibile

        aici vreau sa vb numai despre problemele ce apar sau ce pot fii remediate la loganele BENZINA si cu ce va pot ajuta va stau la dispozitie.
        Salutare,

        As dori sa stiu cum se manifesta motorul atunci cand jocul termic este dereglat.

        Intreb asta pentru ca mi se pare ca motorul a devenit mai zgomotos in ultima perioada. Am 1.4 mpi.
        Logan GPL 1.4

        Comment


        • #34
          prietene nu stiu u unde ai auzit de zoc termic, da in fine, faci un reglaz la tacheti si gata, la culbutori, da vezi ca rade lumea de tine cu jocul tau termic. o zi buna

          Comment


          • #35
            reglajul jocului termic

            Salutare,

            In instructiunile de utilizare pe care le-am primit pentru instalatia GPL la cumpararea masinii scrie negru pe alb la fisa de operatii:

            ''reglajul jocului termic''

            Nu stiu cat de 'amuzant' suna, dar asa scrie acolo.

            Eu am 51 000 de km cu Loganul si nu am facut niciodata aceasta operatiune si ma intrebam daca e necesara sau nu.

            De aceea te intreb: 'cum pot sa imi dau seama daca jocul termic e dereglat sau nu ?'
            Logan GPL 1.4

            Comment


            • #36
              Originally posted by goguspan View Post
              si inca ceva recomand tuturor celor cu logane pe benzina, parerea mea, nu bagati niciodata nici un fel de aditiv, se infunda injectoare si sita de la pompa de benzina. si va trage mai greu:

              am gasit florine cum se pune bec ptr ac la bord
              nu ai bagat ce trebuie
              http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

              Comment


              • #37
                forine . metsabond da-l in puii mei, daca nici ala nu-i bun

                stolniceanulucian ma intereseaz, da nu ai zis ca ai si gaz pe ea, ca nici o probl. vb
                fara limbaj mirk
                Last edited by FloNZN; 14 March 2011, 21:39. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #38
                  metabond eu stiu ca numa in ulei se baga,nu si in benzina...da nha,cine stieeu in benzina bagam ceva din metro,nu mai stiu cum se numeste,dar nu am avut probleme deloc!
                  http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                  Comment


                  • #39
                    in solenza bagam si eu 2+2 si a fost ok, da mi-a dat cineva metabond, este si aditiv de benzina, numai ca mi-a zis cineva ca se duce toata mizeria in injectoare.

                    post moderat
                    nu mai folosi limbaj mirc, reciteste postul inainte sa postezi
                    Last edited by crististreulea; 15 March 2011, 11:07.

                    Comment


                    • #40
                      noul meu panou de climatizare )))
                      Attached Files

                      Comment


                      • #41
                        Salutare ! PROBLEM, PROBLEM, mare problem... Cand m-am intors din Galati mi-am spart conducta de la AC si cred ca si radiatorul AC e fisurat. Am nevoie de un service (mecanic) care se ocupa de ACuri si care poate sa faca si refill cu freon. Dau o bere celui care imi da un pont .
                        Ambition 1.6, verde 'ca cameleonu', MS11AKDeaua

                        Comment


                        • #42
                          suna ma si vb

                          Comment


                          • #43
                            conducte gasesti la dezmembrari, eu am cumparat la 30 de lei...
                            http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                            Comment


                            • #44
                              baieti pe care intereseaza modif lumina interior, bord consola, va astept

                              Comment


                              • #45
                                am ceva nou ptr toti, modul deschidere portbagaj din cheia masinii, cine vrea , il astept, ptr informatii , etc. o zi frm tuturor

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google