Logan club valea jiului

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nea Marton esti de-al meu...nu te lasa sufletu sa nu...bravo...deabia astept sa va cunosc...pe bune...

    si nu e targ de masini acolo...alea toate sunt de inchiriat...
    Last edited by marianhorduna; 21 March 2010, 21:44. Reason: Automerged Doublepost
    Sa nu-ti fie frica de opozitie.Aminteste-ti ca un zmeu se inalta impotriva vantului ,nu impreuna cu el.

    Comment


    • nu bre stai asa, azi dimineata l-am vazut pe domnul hd06usj(daca nu m-am inselat) cand avea probleme cu organul(electrician, militian, etc) langa deva la un targ de masini pentru parcare

      in legatura cu cunostinta: intalnirea cea mai apropiata de tine a fost la brasov, urmatoarea la care merg va fi la felix, iar la petrosani ne putem intalni deoarece am neamuri in centru petrosaniului poate la vara daca vi in concediu

      Comment


      • Erau multi ai naibi pe akolo.Merg si eu odata in an la targu auto si atunci ma inhata.Era stationare interzisa akolo cica dar nu vazusem semnele pana cand nu mi le-a aratat el.In fine am scapat cu bine a mers vrajeala si a tinut cu tipul,numai Avertisment.

        Comment


        • Sal all! Mi-ati aratat sambata la intalnire cum sa vad cati litri benzina am in rezorvor. drace dar am uitat cum sa fac!! Imi mai ziceti odata pasii aici!? Merci o sapt perfecta si sa nu uitati de stikerele cu logan club V.Jiului.
          Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

          Comment


          • Originally posted by virago View Post
            Sal all! Mi-ati aratat sambata la intalnire cum sa vad cati litri benzina am in rezorvor. drace dar am uitat cum sa fac!! Imi mai ziceti odata pasii aici!? Merci o sapt perfecta si sa nu uitati de stikerele cu logan club V.Jiului.
            Pai tii apasat butonul acela din bord care potzwi regla ceasul si pui contactul dar butonul il tii apasat in timp ce pui contactul pana ce iti iau razna acele de bord si apoi apesi pe acel buton pana cand iti arata litri de la rezervor(in 2 cifre e singurul)

            Sper sa reusesti!

            Comment


            • Boss pui contactul pe a treia pozitie...in acelasi timp ti apasat butonul de reset de la calculatorul de bord,pana se duce acul de la kilometraj de 2 ori in sus...eliberezi si apesi una dupa alta pe butonul de reset pana iti apare pe displey nr. de litri de benzol care il ai in rezervor...
              Sa nu-ti fie frica de opozitie.Aminteste-ti ca un zmeu se inalta impotriva vantului ,nu impreuna cu el.

              Comment


              • in legatura cu computerul de bord pt. cine nu are pe logan.... exista un kit de activare a computerului de bord si costa 70 de lei si are urmatoarele functii:


                1.Kilometraj total (km)
                2.Kilometraj partial (km)
                3.Carburant consumat de la ultima resetare (litri)
                4.Consumul mediu de carburant calculat de la ultima resetare (l/100km)
                5.Consum instantaneu (l/100km) - numai pentru masinile fabricate inainte de 09.2006
                6.Autonomie estimata cu carburantul ramas (km)
                7.Distanta parcursa de la ultima resetare (km)
                8.Viteza medie de la ultima resetare (km/h)

                kitul e valabil pt modelele pe benzina si diesel ...
                mai multe detalii http://imbunatatiri-logan.weebly.com/computer-bord.html
                http://www.loganclub.ro/forum/hd_64_...-t24147p3.html

                Comment


                • Mat ce spuseu mai sus e cu totul altceva...la calculatorul de bord de pe logan,sau la kitul despre care spui tu n-ai sa vezi fara smecheria spusa la postul 201 cati litri mai ai IN REZERVORUL masini...crede-ma ...
                  Sa nu-ti fie frica de opozitie.Aminteste-ti ca un zmeu se inalta impotriva vantului ,nu impreuna cu el.

                  Comment


                  • Am rezolvat, merci de indicatii!Nu tineam apasat destul...

                    Ce tre sa facem sa avem si noi subforum?!Ca ar fi mai usor de intrat si poate ar scrie lumea mai mult...
                    Last edited by virago; 22 March 2010, 21:36. Reason: Automerged Doublepost
                    Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                    Comment


                    • Multa munca...seriozitate...intalniri...si are sa vina si sub-forumul...
                      Sa nu-ti fie frica de opozitie.Aminteste-ti ca un zmeu se inalta impotriva vantului ,nu impreuna cu el.

                      Comment


                      • da marian ai dreptate, eu am vrut sa le spun la baietzi ca au posibilitatea de a activa comp. de bord la un pretz bun ....
                        http://www.loganclub.ro/forum/hd_64_...-t24147p3.html

                        Comment


                        • Mat e o chestie super pt loganele care n-au comp de bord din fabrica la mine e facuta aceasta schema de un an cand am schimbat ledurile din bord dar am inteles ca chestia cu consumul instantaneu nu merge pe modelele de dupa septembrie 2006 doar prin schimbul ceasurilor de bord

                          Comment


                          • Pentru cei din LC valea jiului .. o intrebare facem un meeting intre cluburi (LC Tg-Jiu cu LC Valea Jiului) ?
                            U can do It put ur Gas into it

                            Comment


                            • Originally posted by NameR View Post
                              Pentru cei din LC valea jiului .. o intrebare facem un meeting intre cluburi (LC Tg-Jiu cu LC Valea Jiului) ?
                              Salut NameR!
                              Pai prima data sa vedem ce zic si ceilalti din L.C.V.J. si atunci propunem o intalnire comuna.

                              Membri ai L.C.V.J ce spuneti de o noua intalnire?Poate chiar intre cluburi.

                              Comment


                              • Ar fii super okey o intilnire intre cluburi dar vorba lui Ionut (hd06usj) numai daca vor si ceilanti membrii L.C.V.J.,eu unu asi fii de comun acord.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google