Logan Cu Motor 1.0 Sce Pareri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Toti cei care sunteti interesati de 1.0 SCe, puteti gasi informatii utile (dupa parerea mea) pe turatii.ro. Ce-mi aduc acum aminte ar fi ca in afara de motorul propriu-zis, mai sunt unele diferente la sistemul de franare si nu are S&S, dar poate ca gresesc.

    Comment


    • Originally posted by micutzu666 View Post
      Tce(Turbo)e pus pe duster,lodgy,doker,renault,nissan.
      Ehehe, daca il puneau si pe Logan ce treaba adevarata era... Cred ca era motorul perfect pentru versiunea de top...

      Comment


      • @horatiuc era...doar ca nu se mai cumpara...pentru ca logan-ul incepea sa iasa din zona de pret...si incepea sa intre in zonele cu concurenta. Nu de alta, dar nu doar la motor trebuia umblat.

        Comment


        • Sara buna .
          A venit loganul dotat cu motor de 1.0 ,,la câte prostii ai scris aici m-am dus cam cu inima strâns .
          Semnat acte luat maina ,pus benzina si dai talpa ...e destul de iute ,urcat panta cu a 4 fr probleme , .
          Motorul e ok nu e zgomotos ,pt unul cu trei cilindri ..in rest va las cu bine cu o rugminte ,,,Prostu nu tie ce spune ,si deteptului nu spune ce tie .



          Sent from my iPad using Tapatalk

          Comment


          • Pai vorba unui coleg... datul cu parerea in necunoastinta de cauza, e sport national .
            S-o folosesti sanatos si poate mai revii cu impresii.

            Comment


            • O sa revin ,:
              Mulumesc frumos ,,sntate si i-e.


              Sent from my iPad using Tapatalk

              Comment


              • Originally posted by irimiacipria1 View Post
                Mâine duc loganul de 1,4 la Remat ,si vine cel cu motor de 1.0 si va zic eu cum sta treaba ,conduc si o Toyota dizel 1,4 si un Ford C MAX 2.0.
                O sa încerc sa fac un rezumat decent pt cei care au logan de 1.0


                Sent from my iPad using Tapatalk
                Pai, nu mai e Rabla, de ce la Remat?

                Comment


                • La noi rablele se duc la Remat ,înelegi ,,,poate la voi in cimitir însoite de popa ,dar na noi santem moldoveni.
                  Dar cum matale nu tii ce si cum ca mai sus prea altceva ...hmmm.


                  Sent from my iPad using Tapatalk

                  Comment


                  • La voi astia care sunteti din (nulli), am inteles, nu e programul rabla, asteptati finalul anului ca sa o dati pe 3 lei la Remat.
                    Asa-mi trebuie daca-mi pun mintea cu toti...

                    Iar cand un om te intreaba ceva civilizat, fii si tu dracului civilizat si raspunde la fel.
                    Atentie la depasiri cu forashul 1.0 sce, sa nu ajungi tu la cimitir cu tot cu masina.
                    Last edited by mr.K; 31 October 2017, 22:49. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • CiprianIrimia, cand raportezi, asigura-te ca nu deschizi tu scandalul. Apoi, mai ai fix o zi sa-ti completezi corect profilul...
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Nu mai fiti asa nervosi, poate omului ii este rusine cu localitatea unde sta, poate le-a spus altor persoane ca locuieste cine stie unde, oricum, ar fi bine daca s-ar sterge conturile fara localitate. Daca as cauta informatii despre Logan cu motor de 1.0 as fi la usa dealerului acuma sa mai prind macar unul. Masina mea nu a reusit niciodata sa URCE o PANTA, daramite cu a patra si vioi.
                        Acuma serios, am mers cu unul si fata de dieselul pe care l-am avut este clar mai puturos dar nu lesinat sau cum a mai fost "alintat" pe aici. Folosit majoritar in localitate, cu o deplasare, doua in afara in concediu, reprezinta o solutie rezonabila.

                        Comment


                        • Depinde unde iti petreci concediu,daca e la 2-3 sute km sa zicem ca este bine,dar ce faci daca mergi un 600 sute de km sau chiar 900 km?

                          Comment


                          • Motorul de 1.0 nu este recomandat pentru depasiri si alte senzatii tari in perioada de rodaj..am intrat si eu in posesia unei astfel de motorizari revolutionare..Merge frumos, e bine antifonat, dar cred ca pt perioada de rodaj trebuia echipat cu girofar, sa se fereasca lumea. Adica la 60 cu a 4-a si 2500 ture imi indica sa dau a 5-a, dar mie mi se pare ca glumeste: am incercat odata si a 5-a la vale pe un pod dar asa ramane, nu mai urca de 6070..fereasca Sfantul sa faci asa ceva pe contrasens cu un TIR la vreo 200 metri, singurul gand e sa cauti catapultarea..in depasiri tebuie sa o tii in peste 3500 turatii, ca sa ai ceva sperante si sub nici o forma sa nu te gandesti la rodaj sau, mai grav, sa nu te uiti la indicatorul din bord!

                            Comment


                            • #meticulosul, ai dreptate aici,daca iti faci concediul la 2-300 de km iti poti lua cu motor de 1.0( ma rog, daca stai la Ranca ar fi bine sa uiti de motorul asta).Se considera ca fiecare isi ia masina cu motorul care ii indeplineste cel mai bine necesitatile fara sa ii depaseasca posibilitatile.Daca nu sunt indeplinite ambele cerinte simultan da cu virgula, asa gandesc eu.

                              Comment


                              • Si totusi sunt unii care spun ca au mers cu 2-3 persoane in masina,atingand viteze de 120-150 km pe distante mai mici sau mai mari si pe langa toate astea erau relaxati si aveau un consum nesimtit de mic5/6 %.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google