Logan Diesel Cu Ceva Kilometri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan Diesel Cu Ceva Kilometri

    Buna seara domnilor si dragi colegi. Activez pe forum de ceva timp, am citit, am ras, am plans, mi-a placut ceea ce am vazut. Am zis ca fiind posesor de logan, de ce sa nu-l postez si eu pe al meu? Este foarte stock, are a doua plafoniera, pozitii portocalii, atat. Este varianta AMBITION, geamuri electrice fata-spate, reglaj pe inaltime pe scaunul soferului. Masina a fost cumparata in 2007 in leasing, cumparata de noua, in momentul de fata are vre-o 303.XYZkm. Pana acum s-a schimbat un injector(era in garantie si mi-a schimbat tot ansamblul), pompa de inalte sau ceva de genu(la relanti la cateva secunde masina trepida). Cand am fost in Bucuresti masina a fost incercata sa fie sparta, cred ca acel hot era incepator), doar mi-a stricat butucul si a indoit tabla. Probleme cu rugina..., nu le pot caracteriza probleme, are o floare de rugina pe plafon si vre-o 3 adunate pe fiecare usa in parte. Tin sa precizez ca masina chiar tine cu,casa. Eu mai am 4 luni pana dau de categoria B(in momentul de fata am B1), masina e trecuta pe numele meu dar circula tata cu ea. Mi-am luat jante pentru dom'soara. Maine sau poimaine ma duc cu ele la un strungar, imi trebuie marite gaurile de centrare, butucul este mai mare. Cauciucuri caut de am innebunit(205/40/17 sa aibe toate 4 acelasi model si al un pret modest ma intereseaza sa gasesc). In rest..., toate bune si frumoase Consum mic, nu am patit ceea ce spun ceilalti ca au patit la diesel-urile lor... Am uitat sa precizez, masina este varianta de 70cp(68...), a fost resoftata, dupa calcul, dusa pe undeva pe la 83 cp. Inca nu am poze cu exteriorul, dar ii fac nu-i problema
    Attached Files

  • #2
    Pot sa zic ca esti norocos,sa te mai tina inca 300,000kmfara probleme,pune mai multe poze cu masina sa vedem cum arata la exterior si interior.

    Comment


    • #3
      hai cu pozele .....300.000 deci se poate in unele cazuri
      sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

      Comment


      • #4
        Am revenit Sunt poze de acum ceva ani cand era in leasing
        Attached Files

        Comment


        • #5
          iti urez succes la examenul pentru categoria B si multi km in continuare fara probleme,a fost taxiu?

          Comment


          • #6
            Salut,din 2007 este si a mea cu 104.000km la bord ,am schimbat la ppa de inalta presiune regulatorul si o data bujiile incandescente ,iti urez de pe acum bafta la examen si la inca multi km ...
            http://www.loganclub.ro/forum/showthread.php?t=47556

            Comment


            • #7
              Hai cu permisul :> ultimele luni sunt cele mai grele dar cand incepi cu invatatul si condusul la scoala devin mai suportabile ). Bafta !

              Comment


              • #8
                Bafta cu permisul.Te asteptam la stadion la intalniri .
                AG 16 Y M A

                Comment


                • #9
                  @Ken Block, nu, nu a fost TAXI. A fost a mea de noua, doar ca circula foarte mult
                  A facut extern cu remorca dupa el cu peste 1.500kg si n-a zis nici "mama") Am facut Pitesti-Constanta in 6 ore(dus-intors). Am fost in Viena, Austria, Germania cu ea fara nici o problema. Nu m-a lasat la greu si sincer sa fiu, nu se lasa Imi place masina Acum vre-o 2 saptamani vorbisem cu tata sa-mi iau un Golf3 tot diesel si dupa ce am mers cu ea dupa vre-o 3 saptamani de necirculat cu masina, mi-a revenit mintea la cap si am ramas pe Logan E masina care tine cu,casa. Impozit mic, piesele inca nu "cad", doar ce ma enerveaza asigurarea ca-i scumpa deoarece sunt minor.
                  Multumesc tuturor pentru urari Daca ati citit, eu am deja B1.

                  Ma scuzati de dublu-post, rog un moderator sa le integreze.
                  Unde gasesc si eu un strungar care imi poate face gaura de centrare la jante? Da' mai ieftin ca-i greut la mine cu banii. Sa fie din Pitesti desigur.
                  Last edited by loloatevistul; 10 June 2013, 22:21. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #10
                    Ai PM cu un strungar bun.
                    AG 16 Y M A

                    Comment


                    • #11
                      ''Am facut Pitesti-Constanta in 6 ore(dus-intors)''
                      Mai taie din ele ,chiar ne ei de prostii ,scuze dar nu am putut sa ma abtin avem si noi masinii chiar si logan DIESEL dar mai lasa-ne cu vrajeala asta ieftina cred ca ti sa urcat NFS -ul la cap copile !

                      Comment


                      • #12
                        poate nu conducea el
                        sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                        Comment


                        • #13
                          Ăsta şi Pau, n-au altii drumuri lungi cat ar putea ei sa conduca
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by loloatevistul View Post
                            A facut extern cu remorca dupa el cu peste 1.500kg si n-a zis nici "mama"
                            si extern, si cu remorca de o tona jumate...... hmmm, deja se fabuleaza mult.
                            ce varsta ziceai ca ai??

                            Comment


                            • #15
                              Nu, nu am condus eu. Nu ma risc. Am fost la Constanta in timpul asta deoarece s-a spart un rulment de cardan la un microbuz si a trebuit schimbat de urgenta ca pleca in cursa. Nu am de ce sa fabulez, nu ma ajuta cu nimic.
                              Am 17 ani. Nu am de ce sa fabulez. Remorca avea in ea motor de autocar, carut pentru a pune motorul, cricuri, scule, o punte si multe altele. Nu am de ce sa mananc cacao pe aici. Nu ma ajuta cu nimic. A, si sa nu uitam. Masina e burdusita cam pe toate colturile) Abia astept sa ajunga pe mana mea sa-i schimb cam tot ce-i necesar. Voi ce credeti, ca acesti kilometri se fac asa? La oha? E masina muncita fratilor. Ii fac revizia la 10.000km.
                              Hai ciau, ce-i care nu ma cred ii rog frumos sa nu mai intre pe acest topic si le urez bafta multa cu "masinile" lor. Cand o sa fiti presati de timp si trebuie sa ajungeti in locul X cat se poate de rapid, sa va vad atunci daca mai spuneti ceva. A, apropo, De la Pitesti la Constanta se ajunge foarte repede deoarece A2u' e cam gol;)
                              V-am pupat, ciau)

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google