logan kiss fm 85cp dci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by andrei View Post
    Te-a mintit frumos cand ti-a zis ca versiunea KissFM vine cu alte difuzoare...
    Acum daca mo mintit sau nu asta este , eu sunt multumit de cum se aud si pana la urma asta conteaza. A zis, mai exact ,ca difurile de pe kiss fm sunt cu membrana cauciucata si chiar sunt ca am desfacut sa ma uit , iar la celelalte modele/versiuni sunt cartonate , dar nu am vazut cum arata sincer
    sigpic

    Comment


    • Din septembrie 2006 pana in prezent se pun exact aceleasi boxe pe toate echiparile, nu conteaza.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • Salutari la toti pupaciosii !

        Salut!
        Sunt nou aici. Am comandat si eu de 2 saptamani un Kiss FM dCI 85 HP. Termen de livrare 3 sapt., teoretic pe 7 februarie ar trebui sa-l primesc. Sper sa fi facut o alegere buna, ca multi mi-au spus ca la banii astia puteam sa-mi aduc ceva SH nemtesc, ca parca francezii nu s-ar pricepe sa faca motoare. Om trai si om vedea.
        Sa auzim de bine.
        sigpic

        Comment


        • Asa zic toti, sa iei SH la banii astia. Dar normal ca e mai buna o masina noua, o sa vezi.
          Ai mai pus alte optionale pe ea?
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • [QUOTE=andrei;66362]Asa zic toti, sa iei SH la banii astia. Dar normal ca e mai buna o masina noua, o sa vezi.
            Ai mai pus alte optionale pe ea?

            In afara de vopsea metalizata, nimic altceva. Ca la gropile noastre jante de aluminiu nu-si au rostul, si garantia extinsa la fel, dupa parerea mea, iara nu-si are rostul, deoarece, si asa se platesc consumabilele si manopera pentru orice revizie, ba mai mult majoritatea service-urilor te si obliga sa iei de la ei, asa ca de aia am zis pas.
            sigpic

            Comment


            • pey si cu 1,4 mpi poti schimba la 7000 de ture??? ca yo am un logan din 2005 noiembrie si sunt super multumit de el........lam alergat de nu mai am nici cauciucuri...)

              Comment


              • sa vezi ce bine o sa ii fie daca mai schimbi in 7000 de ture )
                Semnalizatoarele unora, nu se aprind din lipsa de bun simt. Mare defect tehnic!

                Comment


                • Am un Logan Kiss DCi 85 CP cu 950 km la bord.
                  Pana acum nu mi-a intrat niciodata ABS-ul,dar nici nu am franat brusc niciodata.
                  Trebuie sa franez brusc ca sa intre sau cum pot sa-l verific daca functioneaza?(mie imi e teama ca s-ar putea sa nu functioneze si am dat atatia bani aiurea)
                  Multumesc

                  Comment


                  • incearcal pe un teren nisipos si nici nu se forteaza trebuie sa se auda un barait pe care il simti si in pedala

                    Comment


                    • @catalin81noc: Franeaza puternice pe asfalt sau franeaza pe o suprafata cu aderenta scazuta si o sa intre ABS-ul.
                      E imposibil totusi sa nu mearga, asta e doar o impresie a ta.
                      Atata timp cat martorul din bord nu e aprins, ABS-ul functioneaza.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • are mare dreptate ce spune andrei cu toate ca repeta ce am spus si eu (ca deobicei)na e moderator si trebuie sa aiba ultimul cuvant - ma indoiesc ca asa sia castigat reputatia

                        Comment


                        • Originally posted by andrei View Post
                          @catalin81noc: Franeaza puternice pe asfalt sau franeaza pe o suprafata cu aderenta scazuta si o sa intre ABS-ul.
                          E imposibil totusi sa nu mearga, asta e doar o impresie a ta.
                          Atata timp cat martorul din bord nu e aprins, ABS-ul functioneaza.
                          nu intru des in discutii doar citesc posturile si uneori ma amuz de ce avioane se discuta ,dar sincer si pe mine ma deranjeaza aceea ce raspund o chestie ce a fost deja postata dar o mai infloresc ei, sa para maiiii sus de toti ,decat sa postezi niste floricele pe langa un raspuns ce a fost dat ,mai bine ....sau lasa poate e normal ca unii trebuie sa aiba ultimul cuvant...aaaaaaaaaaaaaa
                          si apropo de unde frate au atata reputatiii...din cersit gen "da inapoi"ce se castiga sunteti de tot rasul cei care cersesc reputatia doar pentru a ......

                          http://www.loganclub.ro/forum/showth...highlight=focu

                          Comment


                          • Originally posted by petroman View Post
                            are mare dreptate ce spune andrei cu toate ca repeta ce am spus si eu
                            Deci sa clarificam niste chestii, unde ai zis tu sa franeze puternice pe asfalt si ca ii merge ABS-ul maimult ca sigur daca nu e becul din bord aprins?
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • pai exact cum spunea petroman iei un raspuns il infloresti si il postezi si tia mi spus odata prin decembrie ca ii iei raspunsurile si i le postezi inflorite cum zicea si administratorul ca faci chestia asta sa inteleaga toata lumea"adica numai tu intelegeai ce zicea el"(si daca tia zis ca nu mai intra apai asa e putine sanse sa mai intre)cred ca o sa va priveasca cum am facut si eu pana acum

                              http://www.loganclub.ro/forum/showth...highlight=focu

                              Comment


                              • Salutare. Mi-a venit si mie masina cu intarziere de o zi. Cat pe ce sa fie intarzierea mai mare, deoarece banca a virat banii doar a doua zi dupa ce am semnat contractul si a fost o diferenta de curs valutar, bineinteles in defavoarea mea, din care cauza factura a trebuit sa fie returnata, refacuta, etc... birocratie. Bine ca s-a terminat. Deocamdata incerc sa ma familiarizez cu masina, deoarece nu sunt obisnuit cu diesel-ul. Cand am iesit de la dealer CB-ul imi arata un consum mediu de 12,5%, dar dupa vreo 4-5 km facuti a scazut la 8,1%. Sper sa mai scada, ca deocamdata nu ma stiu cu schimbatul vitezelor optim, nu cunosc masina. Am crezut ca CB-ul o sa arate si consumul de moment, nu numai consumul mediu, dar se pare ca nu e asa. Cam atat deocamdata. Toate cele bune.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google