LOGAN kissfm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    am fost eu saptamana trecuta la deale si miam comandat una cu motor de 1.4 o aveau si acolo am vazuto este foarte tarecu ceasuri gri volan in piele ...astept sa imi vina pe 24 octombrie.

    Comment


    • #17
      Scuze!

      Originally posted by FLORYN
      @Dandindeva- fara suparare , dar ai gresit topicul !
      Da, asa este! Habar n-am de ce nu am iesit din topicul respectiv pentru a scrie in cel care trebuie. M-am laut cu cititul si am scris ce sa mai...
      Scuze!

      Comment


      • #18
        salutare baieti ... tin sa apreciez acest forum sau mai bine zis club de loganisti si totodata si munca voastra ... am pierdut nopti citind posturile voastre cred ca putine au mai ramas necitite. Sa incep prin a spune ca cei de la dacia sunt niste jeguri bun stiati ... mai departe. Am facut comanda de logan kiss fm 1.6 mpi (cica prima comanda din tara de 1.6) drept dovada ca astept 1 luna jumatate dar merge ... problema mea este echiparea cu anvelope. La dealer cand am facut comanda mi s-a spus ca masina vine echipata cu michelin energy, prost fiind si uitand ca traiesc in Romania am crezut :O ... tin sa precizez ca masina din salonu auto de la dealer era echipata tot cu michelin energy ... dupa ce am citit posturile voastre despre anvelope si durerile fiecareia ... mi-a venit mie pe creieras sa dau un mesaj la VC sa intreb cu ce vine incaltata masina ... surpriza !!! ,,Kormoran K801 sau Barum Brillantis" ... dupa un intreg razboi cu cei de la VC i-am amenintat cu OPC'u si acum nu mai zic nimic ... astept si eu pareri despre ... ,,cauciucurile" acestea si ce pot face sa tin ,,sus si tare" cum zice cristy xp sa o primesc incaltata cu michelin.
        Mersi frumos!

        ps: sry de exprimare de sunt adormit
        sigpicMy ride

        Comment


        • #19
          @ DeLuXe- eu zic sa astepti sa-ti vina masinuta si sa vezi cu ce-i incaltata, si deabia pe urma sa faci scandal, si asta atunci pe loc , la receptia masini, nu dupa. Parerea mea! Daca faci scandal inainte... nu stiu daca vei castiga ceva, decat stres.
          , sunt cu ochii pe voi !
          :thumbsup:

          Comment


          • #20
            Nu prea ai ce face. Toate masinile Kis FM vine incaltate cu Kormoran sau cu Barum, nu cred sa faca o exceptie si sa puna pe a ta altceva.
            Totusi, e o mare prostie in vederea mea sa pui pe o masina cu ABS niste cauciucuri de toate jena. De curiozitate, sa ne zici de cate ori iti intra ABS-ul daca franezi destul de usor cand e ud pe jos. Eu cred ca de fiecare data.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #21
              atunci masian de la show dc era incaltata cu michelin si de ce mi-a spus rata aia de la deler ca o sa aibe michelin :| ??? ... asa este ce-i drept ... nu prea stiu cu ce se mananca cauciucurile astea dar nu am auzit pe nimeni sa fie multumite de ele so ... ? andrei tu ce zici? e bune de ceva? sau el dau dr@cu cand vine masina?
              Last edited by DeLuXe; 29 September 2007, 11:18.
              sigpicMy ride

              Comment


              • #22
                stai sa vina cu altceva si dupa mai vorbim mi-e la fel mi-au spus ca vine cu michelin..acum oricum prea tare numa intereseaza ca nu le tin decat primi 10 000km ca dupa oricum vreau sa le schimb ...oricum sa vezi ce circ le fac in toata reprezentantza daca vin cu altceva ...si chem si presa sa vada si ei...)

                Comment


                • #23
                  adevarat dar e vorba de etica ... daca imi ziceau de la inceput vine cu x nu ma deranja ca acum cand vine cu y ... si mai e vorba si de ... cauciucurile in sine care sunt niste stifturi :| deci concluzie tac si fac right? si dupaia le schimb ca tot fara michelin raman
                  sigpicMy ride

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by DeLuXe
                    andrei tu ce zici? e bune de ceva? sau el dau dr@cu cand vine masina?
                    Sunt bune... de aruncat. Dupa umila mea parere sunt cele mai prostea cauciucuri care exista Kormoranurile. Barum, sa zicem ca sunt un pic peste Kormoran, doar un pic. Modelele astea 2 sunt cu mult sub Sava, asa ca sa va faceti o parere.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #25
                      te invit sa vezi ce scandal o sa le fac daca nu vin ..cu ce mi-au zis plus ca o sa iau masina de la A la Z si ma uit la ea nu au decatsa mai stea cu ea o luna dar mi-e imi aduc ce scrie pe foaia de contract ...desi nu cred ca se risca masina asta e luata prin telefon daca intelegeti cevreau sa spun ...si s-ar putea sa faca o exceptie ...cel putin spre binele lor ...

                      Comment


                      • #26
                        si daca imi vin cu kormoranuri sau kkt dinalea ce pot sa fac? le fac scandal si ce imi iese? imi incalta michelin tramurand? sau stau sa alerg zile intregi dupa ei? ca sincer mai bine le pastrez pe astea le ard bn dupa ce ii fac rodaju si le schimb ... voi ce ziceti am sanse sa ma aleg cu gume bune daca ma iau de ei?

                        ps: va place motoru meu? ) dream hemi 5.7 340 cp/6900 rpm 390 cm/ 4000rpm :x vom vedea asa ceva facut si de romanicii nostri?
                        Last edited by DeLuXe; 30 September 2007, 00:14.
                        sigpicMy ride

                        Comment


                        • #27
                          nu cred,dar macar te distrezi
                          plus ca stii ca ala e un service unde nu mai esti binevenit,sau din contra,le e frica de tine
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • #28
                            deci am mai luat o teapa cu un logan ( BY RENAULT) renault my ass ... si nu vreau si acum ... si daca nici nu mi-a venit masina si deja sunt nemulumit de ea ... la 10 000 km ce fac? o schimb? mai iau un logan si tot asa nu? fac parc auto :|

                            si sa nu fiu binevenit si cand ma duc la revizie sa isi bage clestii ca de ... asta e ala cu gura mare )

                            intreb sa stiu ca daca nu am sanse de izbanda o las moale si asta e ... emigrez in congo (vb cuiva de pe forum)
                            sigpicMy ride

                            Comment


                            • #29
                              @deluxe nustiu cum oi fi tu dar mi-e nu-mi place sa fiu furat pe fatza sau mintit ...si eu nu ii las cel putin asa cum a zis si Andrei ii faci "sa te stie" desi ti-am zis nu cred ca o sa se preteze...acum om vedea va tin la curent )

                              Comment


                              • #30
                                cand te duci sa iti ridici bolidu?
                                sigpicMy ride

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google