Logan Masina Rezistenta !!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    De ce Renault are 5 stele?

    Comment


    • #32
      Pentru ca masinile alea sunt consutruite altfel, cu alte materiale, cu ranforsari in plus, cu aripi din fibra si altele. Totusi, cat costa un Renault si cat costa Loganul? Acolo se vede diferenta, in pret...
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #33
        Fata oricarei masini mai noi se deformeaza mai mult in caz de accident frontal pt ca asa e conceputa caroseria.
        Prin deformarea partii din fata a caroseriei se absoarbe mare parte a energiei degajate la impact astfel ca soferul si pasagerii au mai putin de suferit.
        Totusi nu mai e valabil la viteze ,,supersonice''!
        Pa si 1.000.000 Km fara ,,crash-teste!

        Comment


        • #34
          Nu stii cum se intampla accidentu!
          Poti sa mori si in x5
          Aici pare rezistenta http://www.youtube.com/watch?v=aZdHy...eature=related
          Last edited by vdmihai; 22 September 2008, 22:43.
          sigpic
          !

          Comment


          • #35
            Loganu daca avea airbaguri laterale,centuri cu pretensionare si tiguitoare la centura avea 4 STELE .

            Comment


            • #36
              Stiu ca nu mai sunt tipul acela amuzant si glumet dar sunt 3topicuri in care se vorbeste tot de air baguri si ca sar si ca nu sar... Nu se poate face nimic?

              sigpic

              Comment


              • #37
                Originally posted by ady62 View Post
                E construit altfel. Are o caroserie cu structura deformabila programata. Sursa http://renault.ro/vn/megane_berline_...s_f2/p23_3.php
                Inca o intrebare off topic (cam multe la mine): ce au englezii cu masinile frantuzesti?
                Last edited by Peter Pan; 5 October 2008, 20:56.

                Comment


                • #38
                  Is idioti, aia au. Sa se uite la cojile lor mai intai...Ei au ceva cu francezii in general si cu nemtii, nu cu masinile lor. Pt ei si audi, bmw si mercedes sunt de rahat. Numai rover-ul e masina. Asa de buna, c-au dat faliment, jaguar si and-rove e alu' tata motors, mini e alu' bmw...Si astia chiar i-au ridicat din faliment dar ei tot prosti au ramas...
                  zic asta pt c-am lucrat pt masini englezesti si am vazut destule
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #39
                    Cat rezista un logan?Ma refer atunci cand dai prin gropi cu el cu o viteza de 50-60km\h.Ce se poate strica?

                    Comment


                    • #40
                      Orice, de la o bucsa si terminand cu tot botul masinii. Depinde cat de insistent esti.
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by sebi4fc View Post
                        Asta are bare interioare i plin uitate bine daca nu ciuci se facea))

                        Apropo aseara accident in Cluj la sensu giratoriu din marasti un LOGAN si un Pasat )) si acuam rad ))) pasatu a lovit loganu in spate dr loganu nu avea nimic pasatu ciuci capoata, radiator, bara fata)) pacat ca nu am avut aparat sa fac poze)))).
                        Si eu am fost lovit de un pasat in spate. Eu am avut doar bara sparta plus putin indoit fieru ... Pasatul ... Capota, aripa, masca si far :P

                        Comment


                        • #42
                          Dar daca il loveai tu in spate era invers
                          sigpic
                          !

                          Comment


                          • #43
                            Am avut eu o lovire frontala in cuiul de la o dubita abia plecata de la semafor care a franat dupa ce s-a proptit in cel din fata lui, din care a rezultat o avarie consistenta de vreo 55mil pe Casco.S-a schimbat 3 radiatoare grilajul si ornamentul din fata intr-o saptamana bineinteles prin "bunavointa " celor din service.Nu prinsesem mai mult 20-35 km la ora ,asa ca nu doresc la nimeni niciodata un impct frontal mai ales cu pasageri fara centura. Drive safe

                            Comment


                            • #44
                              Accident logan vs peugeot 607 ... Loganu aripa dusa, triangulatie, directie stanga fatza. Avariat in proportie de 15%. 607 fatza distrusa complect, pe carosabil pana si etrieru era rupt ... Avarie proportie 30-35%. Loganu era cu toate piesele rupte pe el ... 607 imprastiat in intersectie. Deci loganu e rezistent dar nu e prea de indicat ca nu absoarbe socurile ceea ce se traduce prin daune corporale.
                              cazu 2 un logan a lovit un VW golf 4 . Tatza la logan arata binisor ... Nu prea sifonat (avarie in proportie de sub 10%) ... Nu acelasi lucru se putea spune de golf care nu prea mai era de recunoscut. (accident la intrarea intr-o benzinarie la viteza de 60 km/h - brasov)

                              Comment


                              • #45
                                am avut 3 accidente cu loganul dintre care unul mai grav si nu e prost cum spun ceilalti...la interior nu se intampla nimic dar cu normele noi e normal sa se deformeze in fata f. tare in caz ca dai in pietoni
                                (\__/)
                                (='.'=)
                                (")_(")

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google