Logan Ph1 Sau Ph2?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    doar pare mai fiabila, stai linistit si prima nu mi se pare mai barbateasca, ci doar mai colturoasa. interioarele in schimb nu se compara...sa nu uiti: sa aibe aer conditionat
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #47
      Are un aspect mai dur ph1 din fata decat ph2,mai ales daca are niste pleoape la culoare.

      Comment


      • #48
        Daca ai 5500 Euro mai bine da-i avans si ia un Logan Laureate PH2 1.6 8V. Dai 60% avans adica vreo 5400 Euro si apoi restul platesti in rate pe 42 luni undeva la maxim 100 Euro pe luna. Iti iei LOGAN Laureate 1.6 90CP, metalizat, Airbag-uri laterale si Radio CD MP3
        Daca mai prinzi si un discount si mai bine pentru tine. Iti mai scade rata putin. Intra pe www.dacia.ro si configureaza-ti masina in functie de avans si de perioada pe care vrei sa faci credit
        Eu am avut de ales intre masina noua si masina second hand. Sincer dispuneam doar de 2000 euro.
        Am ales sa fac leasing si sa iau una noua. MI-am luat un Sandero Laureate 1.6 90CP, Gri Platine, Airbag-uri laterale si Radio CD MP3. Am beneficiat si de discount de 600 Euro si am si garantie 4 ani sau 120.000 KM.
        O am de pe 17.04.09 si deja am 2500 KM. Sunt foarte multumit de ea din toate punctele de vedere.
        Eu recomand masina noua
        Last edited by angelblack; 17 May 2009, 19:20.

        Comment


        • #49
          Daca face leasing macar sa ia un laureate 1,6 16 v,metalizat,nemetalizat,nu conteaza,macar stie pentru ce face leasing.

          Comment


          • #50
            Da si un Laureate 1.6 16 V se merita.
            Acum ramane la alegerea lui.
            Sincer si eu mi-as fi luat 1.6 16V daca era si pe Sandero disponibil, dar ma multumesc si cu 1.6 8V.
            Conteaza ca mi-am luat ce am vrut si ce mi-a placut.

            Comment


            • #51
              Stie cineva,initiatorul topicului la ce s-a hotarat?
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • #52
                Din ultimul post reiese ca s-a hotarat la LOGAN nou, dar nu si varianta. AM vazut ca era nehotarat intre a alege PH1 sau PH2. Sa asteptam sa vedem la ce sa hotarit.
                ion_daniel PH1 mai este disponibil doar cu motorizari diesel:
                Preference 1.5 dCi 70 CP 8700 EUR 36338.16 RON
                Ambition 1.5 dCi 85 CP 10750 EUR 44900.60 RON
                Prestige 1.5 dCi 85 CP 11050 EUR 46153.64 RON
                Partener 1.5 dCi 85 CP 11200 EUR 46780.16 RON
                sursa www.dacia.ro
                Last edited by angelblack; 17 May 2009, 19:45.

                Comment


                • #53
                  @ angelblack Am vazut ca pe site-ul www.dacia.ro sunt disponibile decat motorizarile DIESEL dar nu eram sigur, poate voi gasi pe stoc?!

                  Comment


                  • #54
                    Doar motorizari diesel mai au pe stoc din Logan PH1.
                    Sincer nu am vazut dealeri care sa mai aiba pe stoc modele Logan PH1.

                    Comment


                    • #55
                      Eu n-as lua masina fara servodirectie, fara aer conditionat, fara airbag pasager. Ori credit, ori sh cu dotari minime pentru sec XXI, dotari din care fac parte si astea 3.

                      Comment


                      • #56
                        Multumesc tuturor celor care mi-ati raspuns...abia astept sa imi iau si eu Loganu , "Dacia Logan PH2 Laureate 1.6 16v , bleu mineral sau gris platine"....

                        Comment


                        • #57
                          Eu unu am Logan MCV Laureate ph1 din 2008 .. 1.6 8v Rosu Passion .. si pararea mea sincera si personala ca la exterior e mult mai frumoasa decat ph2 .. la interior cum a venit din fabrica a fost cam banala .. dar am aranjato cu nijte leduri sub scaune .. radiocd cu mp3 .. huse de calitate .. husa pt volan din piele si mai multe prostii si arata foarte frumos .. Hai sa nu mai o laud prea mult .. oricum arata mult mai bine decat ph2 .. foarte convins

                          Comment


                          • #58
                            Cred k nu e corect sondajul asta..nu sunt de acord ca masina sa fie SH.Imi place si PH2 dar ma dispera botul,nu il suport,e mai urat decat primul.Ce arata mai bine,spatele si interiorul.In rest sa ne bucuram de ele sanatosi,ca esti prima sau PH2,nu mai conteaza

                            Comment


                            • #59
                              da, ala e chiar un benchmark in materie de design...interiorul lui ph1
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • #60
                                Eu as alege masina noua.
                                In sondaj trebuiau comparate Logan Laureate PH1 (SH) cu Logan Laureate PH2 (NOU)
                                Am impresia ca sondajul s-a facut asa tinandu-se cont de pretul de achizitie al masini, estimanduse pretul unui LOGAN Laureat PH1 SH = Logan Ambiance PH2 NOU
                                Mumus cred ca ai vrut sa spui dotarile de la PH1 ca interiorul sincer arata mult mai bine la PH2, dar pana la urma fiecare cu gusturile lui
                                Last edited by angelblack; 14 September 2009, 15:19.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google