Logan Ph2 Laureate Bleu Mineral, Masina Romaneasca Pentru Strazi Romanesti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    super tare.si cat a costat receptorul gps?daca iti dau adresa de mail poti sa-mi trimiti si mie cele 2 programe?cel pentru calculator si cel pentru telefon?
    Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

    Comment


    • #17
      am facut cu ceva timp in urma chiptuning la logan, dar nu am avut ocazia sa testez cu adevarat noul comportament. saptamana trecuta mi-am pus golanul la treaba grea. profitand de vremea frumoasa si de o zi libera, am luat sotia de brat si am plecat intr-o calatorie pana la lacul rosu. in piatra neamt am alimentat si cu benzina alto 101 de la rompetrol. a fost foarte frumos si masinuta s-a comportat exemplar pe cheile bicazului. se simtea ca are ceva modificat pt ca motorul era mult mai sprinten si torcea mai nervos. chiar undeva pe traseu am "facut" pe unul cu un chevrolet aveo care se tot incapatana sa ma tina in spatele lui, dar intr-un moment oportun i-am dat pedala si i-am vazut fata uimita, probabil ca nu intelegea de ce nu putea sa tina pasul cu mine. apoi, am fost si pe la izvorul muntelui si am traversat ceahlaul pana la durau. a fost a doua incercare pt logan. regret amarnic ca am fost pe acel drum. este de o calitate jalnica. este plin de gropi, pietre si am crezut ca ajung cu masina in brate acasa. saraca, daca ar fi putut cared ca m-ar fi strans de gat ca am bagat-o pe acolo. pana la urma imi venea mie sa ma strang singur de gat. pt cei care aveti de gand sa mai meargeti pe acel drum, recomandarea mea e sa nu faceti aceasta greseala. e sport extrem. am multumit acelora care au facut ca loganul sa aiba garda la sol ridicata, pt ca daca era mai joasa ii faceam "burta" franjuri. nu mi-a mai trebuit sa ma intorc pe acelasi drum si de la durau am luat-o spre casa inconjurand lacul bicaz. dupa ce am plecat din durau am dat talpa masinii pt se cam insera si in serpentinele din jurul lacului bicaz am condus masina la limita. apoi dupa piatra neamt am mers constant cu 120-130 , mai putin in zona camerelor fixe si a radarelor mobile care stateau dupa curbe, dar cu detectorul meu le simteam de la distanta apreciabila. ca o concluzie, multumesc celui de sus ca a avut grija de mine pt ca, recunosc, ca am mers foarte tare si cam riscant la drumul de intoarcere. oricum, nu stilul asta de conducere ma caracterizeaza. acum masina este ca un insectar. cred ca am zeci de carabusi (sau ce insecte o fi alea care apar acum pe inserat) facuti "afis" pe logan. si in alta ordine de idei, intru si eu in randul acelora care cred ca se merita sa faci chipuning la logan.

      Originally posted by theo_bv2002 View Post
      super tare.si cat a costat receptorul gps?daca iti dau adresa de mail poti sa-mi trimiti si mie cele 2 programe?cel pentru calculator si cel pentru telefon?
      receptorul gps m-a costat 250 ron, dar atunci nu stiam ca si nokia are. deci, daca cauti gasesti chiar unul original nokia receptor GPS LD-4W. nu-ti pot trimite programele pt ca au in jur de 1 gb. si mare atentie la instructiunile de instalare ca ai vreo 10 pasi de facut pana sa deblochezi hartile. cauta si tu pe retea ro.a.d. 2008 si garmin mobile xt, eu folosesc versiunea 4.20.00, putin mai veche, ca cea noua 5.00.00 ia mult din resursele telefonului si se misca si mai greu.
      Last edited by dan08; 3 May 2009, 12:38. Reason: Automerged Doublepost
      sigpic

      Comment


      • #18
        am gasit pe net garmin mobile xt.l-am scos.si am gasit si receptor,cu 210 lei,original nokia.dar o sa merg aici in oras la un dealer.sper sa ma descurc sa-l instalez.r.o.a.d.2008 nu il gasesc.trebuie sa mai incerc in mai multe locuri.mersi oricum
        Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

        Comment


        • #19
          Originally posted by theo_bv2002 View Post
          am gasit pe net garmin mobile xt.l-am scos.si am gasit si receptor,cu 210 lei,original nokia.dar o sa merg aici in oras la un dealer.sper sa ma descurc sa-l instalez.r.o.a.d.2008 nu il gasesc.trebuie sa mai incerc in mai multe locuri.mersi oricum
          ai grija ca nu scrii bine. tu scrii r.o.a.d. 2008. corect este ro.a.d. 2008. intre "r" si "o" nu este punct.
          sigpic

          Comment


          • #20
            aaa.asa e.credeam ca tu uiti sa pui punct :P
            Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

            Comment


            • #21
              azi am atins 14052009(001).jpg km. totul merge ok, nu am nimic ce sa reprosez masinii. ieri seara am "luat" si primul animal. mi-a sarit in fata un iepure si din nefericire pt el l-am facut snitel dupa ce am trecut cu ambele roti de pe stanga peste el. masina nu a patit mare lucru, doar o bucata de plastic dintre bara fata si roata a crapat putin. multa bafta tuturor.
              sigpic

              Comment


              • #22
                masina are 10.500 km si functioneaza ireprosabil. parca merge din ce in ce mai bine, consumul parca s-a mai redus putin , poate si remaparea e de vina. azi i-am facut un nou upgrade. am cumparat de pe forum protectii aripi originale. am gasit la un pret de nerefuzat 70 ron toate 4, cand la reprezentanta sau la magazine autorizate este in jur de 200 ron setul. le-am montat f usor, in 20 min. bafta tuturor.

                22052009.jpg
                22052009(001).jpg
                22052009(004).jpg
                sigpic

                Comment


                • #23
                  Frumoasa descrierea... acum cu 9200 € cumperi prestige... 1.6 16v ... fara airbaguri laterale :-D oricum frumoasa masina sa o stapanesti sanatos ... si descrierea foarte tare.. in amanunt...

                  Comment


                  • #24
                    ei,cu 9200 euro nu iei chiar prestige. prestige e acum in jur de 9800. daca e prin programul rabla, da, o cumperi cu 9200 sau mai putin. in descriere am completat apoi 34400 ron, echivalentul a 9200 euro din perioada aceea. pana la urma faza cu euro este de marketing, ca toti ne ducem cu lei acolo. cand dam banul, ii dam in lei. descrierea este in amanunt pt ca in ziua respectiva eram mai liber si ma plictiseam, asa ca am scris vrute si nevrute.
                    Last edited by dan08; 22 May 2009, 18:07.
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Draguta masina, si o motorizare pe masura. In legatura cu descrierea ta, mi-a luat ceva s-o citesc, dadeam de scroll si parca nu se mai termina, si tot dadeam, si tot dadeam... )
                      Observ ca iti cam place sa scrii
                      Una peste alta, sa fii sanatos si sa ai grija de masina!

                      Comment


                      • #26
                        azi am facut o noua miniexcursie cu masinuta (si sotia). am fost in zona targu neamt, pe la manastirile agapia, varatec, in parcul national vanatori si pe la cetatea neamt. noi poze cu loganul care e f ascultator si ma poarta prin toata tara.

                        1.jpg

                        2.jpg

                        3.jpg

                        4.jpg

                        un fotomodel autentic in devenire

                        5.jpg
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          azi am mai facut cateva modificari la masina. mi-am montat captuseli la capota motor, la buza portbagajului, in spatele portbagajului si pe capota portbagajului. montarea a fost destul de simpla, cu exceptia capitonajului de pe capota portbagaj. am avut surpriza sa vad ca nu am gauri in capota, unde sa bag bradutii de prindere. am prins-o cu banda dubluadeziva, dar nu stiu cat de bine va sta si daca nu se va dezlipi in timp. gauri nu am vrut sa dau pt ca apoi va incepe sa manance rugina acolo. deocamdata nu am avut alta idee cum sa prind capitonajul pe capota. daca aveti voi vreo ideea va astept. acum arata mai bine portbagajul. nu se mai vad barele si suruburile din spatele portbagajului si capitonajul de la buza portbagajului protejeaza vopseaua de bagajele care ating in timpul mersului sau cand le descarc. ceea ce imi "place" la logan este ca, masina vine din fabrica cu o multime de maruntisuri lipsa. si dupa ce o cumperi, trebuie sa te apuci de lucru. ca iei una, alta, pe care masina nu le are. aparatori noroi, protectii aripi, stergatoare(astea vin din fabrica, dar stie toata lumea calitatea lor), capitonaje, filtru praf/polen, etc.... parca este un puzzle pe care trebuie sa il completez.

                          DSC03868.jpg

                          DSC03871.jpg

                          DSC03872.jpg

                          numai bine!
                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            am rezolvat problema captuselii ce vine prinsa pe capota portbagaj. pt cei care nu au gauri si nu vor sa dea gauri sau sa prinda in alte moduri care ar afecta vopseaua, consider ca solutia mea este buna. dupa cum anticipam, banda dubluadeziva nu se prinde de capitonaj pt ca se ia puful de pe material. eu am luat o bucata de musama, am taiat-o in fasii late cam de 4 cm si le-am cusut pe marginea capitonajului. apoi pe musama am pus banda dubluadeziva mai groasa(nu de aia gen banda scotch), foarte lipicioasa. s-a lipit de musama extrem de bine si cand am lipit si de capota, acolo a ramas.

                            alt lucru pe care le-am schimbat, a fost capacele de la difuzoare. am schimbat in iarna boxele originale, cu altele blaupunkt de 40 W, dar am lasat capacele originale. azi m-am hotarat sa pus si capacele de la noile boxe. cred ca a iesit bine. mie mi se par ok.

                            DSC03886.jpg

                            DSC03902.jpg

                            DSC03906.jpg

                            DSC03919.jpg

                            DSC03929.jpg

                            DSC03930.jpg
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Capacele imi plac si mie... Le-ai luat separat??? sau ...
                              sigpic
                              Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                              Comment


                              • #30
                                nu le-am luat separat. au fost incluse cu boxele.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google