Logan Pick Up Tuning

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    pai motorul ala de laguna nu e destul de puternic pt logan pick-up ? eu zic ca da...ca doar nu faci drag cu masina.

    Comment


    • #17
      remy ,eu zic sa renunti in a baga bani ca sa faci dint-un amarat de pickup logan un dodge camioneta .doar daca iubesti asa de mult marca asta si vrei neaparat.aveai la inceput un gand sa cumperi o camioneta mare.eu zic sa te lasi de logan si cumpara o masina pe sufletu,gustul sau nevoile tale.
      Welcome to the Club, We Have Jackets !

      Comment


      • #18
        Eu am renuntat sa imi pun 4x4 cand am aflat pretul final pentru aceasta interventie. Iar pentru a o face cu adevarat off-road te costa prea mult la omologare, cel mai usor o pui pe un sasiu de Aro asa cum au fost cateva modele oltcit, si dacia 1300 pe vremuri. Multa bafta in cazul in care chiar vrei sa o modifici.

        Comment


        • #19
          Viorell,cat costa sistemul 4x4?

          Comment


          • #20
            Originally posted by remy44 View Post
            Vreau 4x4 pt stabilitati si pt offroad.

            Vroiam 4x4 cu tractiune spate principala deoarece imi cam plac cerculetele

            am uitat sa pecizez si o suspensie sport dar nu prea coborata
            tot eu sunt mistocar...

            sigpic

            Comment


            • #21
              pai da..... omu vrea sa combine offroad+drift+lowrider

              Comment


              • #22
                Undeva la peste 4000 Euro schimbi absolut toata suspensia, cadru motor, cutie, punte spate etc..., si s-ar cam potrivii cea de pe renault kangoo 4x4. Acum mai astept sa vad mai intai un duster avariat in service, si sa vedem ce s-ar potrivii.

                Comment


                • #23
                  Daca ii faci modificarile astea, pune-i si un reductor si 2 diferentiale blocabile. Poate o suspensie pneumatica ?

                  Comment


                  • #24
                    Te ajut eu cu franele cu niste roti si pneuri pe masura. Te costa undeva la 3500 ron, dupa aceea te poti ocupa si de restul sau mai bine zis poti incerca sa te ocupi si de restul. Ca sa pui o tractiune integrala pe o masina care nu a fost gandita pt asa ceva trebuie sa o inalti mult ca sa aibe loc cardanul si cutia de transfer, deci suspensia sport va exista doar ca duritate nu si ca garda mai mica la sol.
                    Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                    Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                    Comment


                    • #25
                      poate ca omu are bani , da clar n-are pic de cunostinte..asta cu suspensie sport da sa fie offroad, da si un body kit se bat urat cap in cap...plus ca si daca faci modificarile +omologari, ajungi la bani de hilux si oricat de fan ai fi, e o aberatie...iti admir visele, da fara suparare, n-au nici o baza reala ia ti un pick-up, fa l clean, frane ca lumea, jante mai mari, las-o jos, lupe in faruri, resofteaz-o si o sa arate frumos numai bine...
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Am eu o ideeee care i s-ar potrivi de minune. Vechiul TOUAREG (model 2008) avea suspensie pneumatica, dar avea disponibil si modul sport la suspensii.
                        . Iti iei un V10TDI sau un W12, si nu iti mai trebuie nici un TUNING.

                        Comment


                        • #27
                          vad ca tot mistocari ati ramas.timpul a trecut,nu am realizat proiectul.asta e.nu vroiam offroad,ci vroiam o tractiune mai buna(cu 750xi de la bmw faci offroad sau ce?).in fine.multumesc pt ```raspunsurile ``voastre

                          Comment


                          • #28
                            remy44 nu face nimeni misto de tine...su cel putin nu ar fi facut daca scriai si tu ceva concret...nu te trezesti dimineata asta ca vrei offroad...maine dimineata ca vrei low rider...poimaine dimineata ca vrei masina de prezentare...vino si tu cu o idee si tine-te de ea...

                            Comment


                            • #29
                              80% din bagari in seama sunt la misto 90% nau o treaba in domeniu,aproape toti ,plescari care nau ce face pe acasa,doar cativa baieti benevoli si de apreciat,mai puneti mana pe o carte inaite de a scrie prostii.

                              Comment


                              • #30
                                Mai carne afumata citeste si tu ce s-a cerut in prima faza, iar apoi da cu parul.

                                Daca e de pus mana pe-o carte inainte de a scrie tampenii, initiatorul topicului trebuia sa o faca.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google