Logan Prestige Sau Hyundai Accent 1.4 Premium

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    amanoua,cu una in clubul Dacia si cu cealalta in clubul hyundai,care iti place mai mult indiferent ce zicem noi tie trebuie sa-ti placa si sa fii satisfacut de masinuta.
    sigpic #

    Comment


    • #17
      ma duc maine sa ma interesez la ce anume se aplica cei 7 ani de garantie. vreau intai sa fac cate un drive test cu fiecare. am fost ieri la amg sa programez un drivetest cu loganul si mi-au spus ca nu au dci ptr test, am sa caut un alt dealer.
      Originally posted by Cristi_LCD View Post
      Ma indoiesc ca iesi la crdi la acelasi pret ca la dci-ul de 85 de CP . Daca ai bani totusi se merita Accentul.
      pretul original este de 12500, au o reducere de vreo 2 luni de 2000 si au mai facut cu remat cu tot inca 2000.

      din ce citesc pe forum la clubul hyundai apar probleme numa la amortizoare ( cam mari pentru ca nu sunt proiectate ptr drumurile patriei noastre )


      multumesc ptr promptitudine baieti
      Last edited by maistoru; 4 March 2009, 23:58.
      vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

      Comment


      • #18
        ce masina duci la remat ?

        Comment


        • #19
          cea de la avatar
          intre timp am aflat ca hyundai are transmisia pe lant. un punct forte. de 3 ore citesc pe forum la hyundai oamenii sunt cam nemultumiti. in afara de motor se plang de restul. in primul rand se plnag de senzatia de barca. m-au dezamagit de tot. astept sa fac drive testurile.

          ps: alex21 masina nu merita saracutza la rabla. ar mai duce mult si bine. dar imi recuperez banii majori investiti in acesta masina si asta e. oricum intentionez sa iau si un alt transit model 1997-2000 ;)
          vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

          Comment


          • #20
            In afara de motor, si senzatia de calitate interioara, accent-ul nu este cu nimic superior loganului, chiar inferior.
            Mai sapa putin, caci ai sa gasesti si problemele la cutia de directie.
            In rest sunt probleme izolate.
            PS: e mai barca ca loganul

            Comment


            • #21
              Alea benzinare sunt cam barci asta diesel nu stiu. Ma gandesc ca fiind mai greu ar trebui sa fie mai stabil.
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • #22
                Cristi e aceeasi diferenta, ca intre Logan benzina si diesel. Inexistenta.

                Comment


                • #23
                  confirm si eu ce a spus Cezar.
                  Am mers cu Accentul de 1,4. si parca stau intr-o cutie de chibrituri. Nici nu se compara cu Loganul.
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    cred ca am sa raman la logan. va marturisesc ca nici cu logan nu am fost de acord de cand a aparut dar pana la urma e noua e de a noastra iar modelul facelift e chiar dragutz (arata si ea a masina cel putin din spate). ideea e ca eu am un stil de condus fff agresiv si nu stiu cat va rezista loganul. am sa incerc totusi sa ma calmez fiind o masina noua .
                    vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

                    Comment


                    • #25
                      Gandeste-te cat trag cei de la Hyundai de tine cu garantia aia de "7" ani, primele revizii ajungand si la 1200 lei... Spre deosebire de Kia, care mi se par mai corecti, cu aceeasi garantie de "7" ani (5 ani bara la bara + 2 ani motor si CV).

                      Ia linistit Loganu' si menajeaza-l macar in rodaj, ca sa fii sigur de un lucru bun pe urma.

                      Succese!

                      Comment


                      • #26
                        Daca il lasi in rodaj linistit dupa vre-o 2-3000 de km(nu e vorba numai de motor) poti sa mergi cum vrei cu el.
                        Cel mai lent 1,6 8v

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by maistoru View Post
                          cred ca am sa raman la logan. va marturisesc ca nici cu logan nu am fost de acord de cand a aparut dar pana la urma e noua e de a noastra iar modelul facelift e chiar dragutz (arata si ea a masina cel putin din spate). ideea e ca eu am un stil de condus fff agresiv si nu stiu cat va rezista loganul. am sa incerc totusi sa ma calmez fiind o masina noua .
                          Sunt cativa useri pe forum care au tras cu dintii de Logan ( curse pe pista ) si-l foloseau si la drumuri normale si tot in conditii extreme si n-au avut nici un fel de problema...ai sa razi dar mai multi au probleme din cei care le menajeaza ))
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • #28
                            De acord ... alege Loganul. Menajeaza-l in rodaj, pune-i un ulei bun si poti sa tragi de el cat vrei ca nu se supara. Si eu am un stil mai agresiv, si nu am nici o problema.
                            GL-22-TOF

                            Comment


                            • #29
                              e adevarat cu trasul de masina .bine nu trebe sa se exagereze.cred ca 16v e o motorizare biunicica.la consum mai stam de vorba .dar in general merita banii.am auzit ca mai este o varianta de echipare cu motor 16v si mai ieftin ca prestige .adevarat ca lipsesc unele brizbrizuri.
                              Welcome to the Club, We Have Jackets !

                              Comment


                              • #30
                                Laureatul este cu motor 1,6 16v mai nou.
                                Dar omul vrea sa-si cumpere dci
                                Cel mai lent 1,6 8v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google