Logan Prestige Sau Hyundai Accent 1.4 Premium

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    ia logan!!! e cea mai tare masina de pe piata!!cu sau fara rugina dupa 1an.

    Comment


    • #32
      Avantajul Hyundai-ului ar fi cei 7 ani de garantie daca ti da si finisarile intrerioare mult peste cele de la Logan si nu in ultimul rand dotarile.

      Comment


      • #33
        Mai nene ne lasi? Care rugina? Nu e o regula plus ca problema se rezolva si e vorba de primele serii fabricate (si acolo la anumite loturi) asa ca nu mai generaliza ca daca e sa fac iar comparatia de mai multe ori te duci cu Accentul in service...asa luat per ansambul si nu e vorba de revizii ci troncaneli, joc in directie si altele. Mai las-o p-aia cu rugina ca vad ca mereu ne "fluturi" stindardul asta....dai pe Google sa vezi cate masini straine au avut probleme cu rugina...si ti-o zic ca fost posesor de Hyundai: Intre Logan si Accent aleg Loganul pentru pretul mai corect. Hai sa revenim acum la subiectul thread-ului

        @RedAlin
        Aline, in aia 7 ani platesti revizii de o sa te saturi si mai ales ca acum daca au scazut preturile or sa te arda si mai tare la partea de intretinere...cumva trebuie sa-si scoata banii.....si spun asta in cunostinta de cauza si am prieten care are Hyundai...eu am vazut service-ul de 2 ori (revizii) cu Loganul in schimb ce ala a avut problema la softul motorului de 1.4 16v, schimbat airbag si la 30.000 km schimbat pompa ambreiaj plus ca are mai multe puncte de rugina de la pietrele sarite pe carosabil. Nu generalizez dar intre mine si el, Logan vs Hyundai Getz e vre-o 0-4 scor la mersul in service datorita problemelor....Hyundai-ul face masini de la Tucson in sus...pana acolo tot tigai sunt si alea doar ca platesti ceva mai mult
        Last edited by darksid3; 5 March 2009, 14:28. Reason: Automerged Doublepost
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #34
          Off topic: care-i mai "avansat" Tucson sau Sant-Fe?
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • #35
            SantaFe-ul e mai evoluat si mai mare si mai dotat dar si pretul e pe masura
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • #36
              Originally posted by maistoru View Post
              .....detalii logan :
              versiunea laureate
              motorul 1.5dCI de 85 CP
              airbaguri laterale
              deci hyundai accent ar avea in plus : geamuri electrice pe spate (comenzi pe manerele usilor cum este normal), 25 de calutzi, discuri frana pe spate (+ discuri ventilate fata), 7 ani garantie.
              ce ma sfatuiti????
              Lasa Laureate-ul,e vorba de Prestige,care are si geamuri electrice spate.
              Prestige e o alegere mai buna,zic eu.N-are rost sa te legi la cap 7 ani cu Hyundai pe tema garantiilor.
              Last edited by D-FENS; 5 March 2009, 14:46.
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • #37
                @d-fense : si asa banii sunt intinsi la maximum in conditiile in care vreau sa imi iau si un alt transit. nu dau bani pe geamuri el spate. la accent ma bucuram ca intra in acelasi pret. inca mai oscilez intre 70cp/85cp si cu sau fara airbaguri laterale. ma gandesc ca un 85cp remapat duce la fel ca hyundaiul si nu mai ramane nici o diferentza notabila, insa daca iau prin rabla beneficiez de 4 ani garantie la logan si nu pot sa ma risc sa umblu la soft.
                Last edited by maistoru; 5 March 2009, 14:52.
                vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

                Comment


                • #38
                  Nu stiu ce bani ai,eu am vazut comparatia care ai facut-o.
                  Succes in alegere!
                  Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                  Comment


                  • #39
                    In service n-au cum sa vada daca s-a umblat sau nu la soft. N-au sculele necesare, n-au soft si cateodata nici cunostintele necesare (unii).
                    GL-22-TOF

                    Comment


                    • #40
                      Loganul "FULL" (benzina sau motorina) bate Accentul cu scorul de ne prezentare. Loganul a fost conceput pentru stazile si traficul nostru (demn de UE) ,ia-ti logan si nu ai sa ai pareri de rau .(asta e parerea mea)

                      Comment


                      • #41
                        Oricum dupa mine e greu de ales,dar depinde si ce cauta omul.
                        Daca cauta fiabilitate si o masina cu niste costuri mici,cu o garda la sol conceputa pentru drumurile noastre atunci Loganul cu siguranta e cea mai buna varianta,dar daca cauti lux si marca atunci alege Hyundai.

                        Comment


                        • #42
                          Nu stiu ce lux vezi tu la Accent,finisaje,da.Pana la lux mai e drum lung.
                          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by Red_Alin View Post
                            Oricum dupa mine e greu de ales,dar depinde si ce cauta omul.
                            Daca cauta fiabilitate si o masina cu niste costuri mici,cu o garda la sol conceputa pentru drumurile noastre atunci Loganul cu siguranta e cea mai buna varianta,dar daca cauti lux si marca atunci alege Hyundai.
                            Cu tot respectul dar ma faci sa rad...ai condus vre-un Accent? Daca ala e lux atunci intr-un Volvo sau Lexus ce este?))...sunt niste plastice mai bine colorate si aranjate.... pana la lux mai sunt vre-o 20.000 euro diferenta ))))...si de cand e Hyundai marca de prestigiu???
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • #44
                              As alege in loc de Logan,Hyundai-u numai pentru cateva caracteristici.Ca are discuri spate,butoanele la geamurile spate sunt pus mult mai bine..are motoru de 1.5 care are 100+ cp..si ar mai fi ca poti pune airbag cortina(asa tin minte din reclama).In rest nu.Daca as vrea sa modific ceva la masina as lua categoric un Prestige 85 CP.
                              Cumpar volan de Duster

                              Comment


                              • #45
                                Versiunile "chele" de Accent au frane cu tamburi pe spate...in special versiunile din Ucraina aduse la noi si sunt 2 feluri de motorizari 1.5 CRDI : de 88 de cai si de 110
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google