Logan SL Prestige Plus Vs Logan Prestige

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    de la ei de pe site:

    Comment


    • #17
      Mulțumesc, Midas!

      Revenind la comparații, până la urmă au pus carene pe spate? Mă refer la acele apărători pe contra aripă... Sau tot așa, sunt doar frânturi? Azi un coleg va ridica un Prestige Plus. Chiar sunt curios dacă Dacia a continuat politica aia cu "dat cu o mână, luat cu alta"...
      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

      Comment


      • #18
        Nu ai carenaje spate pe X52, că poți pune ulterior e altceva.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • #19
          Au mai fost discuții pe aici... pe motiv că la SL Plus, mai nou, pun carenaje, dar la Prestige nu.
          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

          Comment


          • #20
            Am urmarit si eu discutiile si m-am uitat la toate Loganurile L2 ph2 de pe strada noi si nu am vazut pe spate carenaje, nici la Prestige, nici la cele care nu sunt Prestige. In schimb pe fata am vazut ca au o protectie, dar pe spate, nu, se vede tabla.
            Stiu ca postasei niste poze, parca tu Catalin, dar mi se parea ca e mai mult mizerie neagra pe spate, nu ceva de plastic.

            Comment


            • #21
              Originally posted by iatagan View Post
              mi se parea ca e mai mult mizerie neagra pe spate, nu ceva de plastic.
              Altfel spus, parcă-parcă nu-ți vine a crede și ți-ai dori să fi mințit, să păcălesc lumea pe aici...

              No way! Exceptând mizeria, sunt carene toată ziua...
              ...și-ți pot sta la dispoziție oricând să le vezi, dar te deplasezi tu la mine, nu invers.
              Și dai și-o bere pentru asta, pentru că mi-ai pus (carena) vorba la îndoiala.

              *reatașez poza ca să vezi diferența dintre mizeria de pe alb (Prestige) și mizeria de pe carenele negre
              Attached Files
              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

              Comment


              • #22
                A aparut si "SL Black&White"

                Asa o fi versiunea finala?
                Attached Files
                Last edited by 77sky; 25 April 2018, 17:14.

                Comment


                • #23
                  Din ce am dedus eu, din puținele poze puse pe net, se pare că jantele seamănă izbitor cu modelul "Rusia" (cum am eu, vezi poza de mai sus), la care au pus un căpăcel negru cu logo argintiu (sper că nu alb, pentru că ar fi de porc), doar că gri-ul acela de la spițe, la modelul de față este negru.

                  În rest nu văd nicio schimbare.
                  Sau poate la interior să-i fi băgat inserții albe pe la tapițerie...
                  Attached Files
                  http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by Catalin S. View Post
                    Altfel spus, parcă-parcă nu-ți vine a crede și ți-ai dori să fi mințit, să păcălesc lumea pe aici...

                    No way! Exceptând mizeria, sunt carene toată ziua...
                    ...și-ți pot sta la dispoziție oricând să le vezi, dar te deplasezi tu la mine, nu invers.
                    Și dai și-o bere pentru asta, pentru că mi-ai pus (carena) vorba la îndoiala.

                    *reatașez poza ca să vezi diferența dintre mizeria de pe alb (Prestige) și mizeria de pe carenele negre
                    Ma uitam ca se vad aparatoarele de noroi si la Plus si la Prestige, ma gandesc ca trebuiau sa nu se mai vada.
                    Oricum, nu imi doresc sa fi mintit, eu zic mersi sa aiba SL Plus ca sa fie si la a mea cand vine

                    Comment


                    • #25
                      Va fi cu siguranță și la tine la fel.

                      Dacă nu va fi și te vor aburi, atunci mă ofer să vin cu tine la reprezentanță să le arăți mașina mea.... și apoi să le faci scandal că nu ți-au pus carene.
                      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                      Comment


                      • #26
                        Salutare!
                        De ceva zile urmaresc masini noi prin oras..am fost chiar si pe la dealer cu un amic ce se intereseaza de una noua, dar nu am vazut nicui una cu un carenaj suplimentar..nici Prestige, nici Laureat, nici SL Plus, nici benzina, nici diesel..nici Logan, nici Sandero.

                        Catalin, din ce deslusesc la albeata ta, mi se pare ca e un antifon ori o substanta aplicata.
                        Zic asta pentru ca am urmarit si alaturi, la dealer, la Renault si carenajele sunt din plastic, arata cu totul altfel, asa cum e la colegul Cristi Streulea.
                        PS: daca tot am ajuns pe acolo (s-au crucit saracii oameni) dar nu m-am lasat pana nu le-am "gadilat" pe toate: cel mai interesant mi se pare la Koleos si la Megane, tot carenajul (contraaripa) din spate e din PASLA..cred ca intr-adevar atenueaza si protejeaza, pana cand se inmoaie..

                        Comment


                        • #27
                          Observ că neîncrederea continuă.

                          Nu-i nimic. Mâine voi face poze din mai multe unghiuri. Sper că nu mai este atât de murdară precum atunci când am făcut pozele de mai sus. Dacă nu, atunci voi coborî la parcare cu un bidon (PET) cu dopul găurit pentru a spăla (clăti?) un pic zona înainte de a face fotografii.

                          Revenind on topic la dotările Prestige-urilor, colegul meu care a ridicat azi o mașină ce face obiectul acestui topic, un 0,9 TCE prin Rabla, la "doar" 12060 euro cu tichet inclus, are toate minunâțiile comandate pe ea (mai puțin tapițeria SF, jantele de aliaj și cutia robotizată).... dar ce credeți că NU are?

                          Nu are carene spateeeee!

                          E vorba cred de legea compensării și de strategia de marketing pentru creșterea vânzării altor modele mai ieftine, dar ușor dotate față de cele de bază.

                          **********************

                          Edit:

                          Acum înțelegeți când spuneam zilele trecute că față de un SL Plus la 7880 euro (sau 7350 euro, după discount, cazul meu) până la un "Prestige (Shaworma) cu de toate" (mă scuzați), se poate ajunge la o diferență de 5000-6000 mii de euro, care acele "de toate" sunt practic opțiuni care nu prea se folosesc sau de care nu e musai nevoie?

                          În schimb nu există altele aflate mai nou pe SL Plus, iar ce am depistat până acum sunt carenele.

                          Plus de asta, colegul meu l-a întrebat pe tipul care i-a prezentat mașina la ridicarea acesteia care este treaba cu acele carene, dar s-a făcut că plouă, s-a bâlbâit un pic gen că nu știe... și cam atât. Oricum, nu sunt singurul care are carene pe spate. Au mai afirmat câțiva forumiști despre mașinile lor sau despre amici de-ai lor cu SL Plus.

                          De ce s-a întâmplat asta? De ce au ales cei de la Dacia să facă asta? Marketing? habar n-am!
                          Last edited by Catalin S.; 25 April 2018, 22:39.
                          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                          Comment


                          • #28
                            Au existat cazuri de recall în UK a unor modele de Dacia care nu aveau niște deflectoare sub mașină. Poziția Dacia a fost că este din cauza unor defecțiuni de proces de producție la una dintre fabrici. Unele Loganuri erau produse la Mioveni, altele în Maroc. Adică a rămas fără deflectoare și decât să oprească banda de asamblare, le-a livrat așa. Mai mult ca sigur că și asta este explicația carenelor.

                            Comment


                            • #29
                              În legătură cu acele carene (SL Plus vs Prestige Plus), am postat poze aici.
                              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                              Comment


                              • #30
                                Va salut,
                                Detine cineva dacia logan black and white? Ce părere aveți de modelul acesta?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google