Logan-urile Noastre Euro 3, Ce Putem Face Cu Ele?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Defapt cred ca tu nu intelegi nimic.
    Nu conteaza cine conduce masina, conteaza cnpul pe baza caruia exista rca valid.
    Daca masina are accident pe rcaul vanzatorului atunci el va incasa marirea de rca, pentru ca altfel nu exista rca pe numele cumparatorului si RCA nu despagubeste ...
    Ce dreacu bai nene m-am bagat eu in discutii aiurea, cand cauti numai sa ocolesti legea.
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • #47
      Eu neica nimeni ocoleste legea spui tu. Ok, da zi-mi te rog dna Rovana Plumb intemeitoarea acetei minunate legi de ce si-a inmatriculat masina in Bulgaria
      Familia ministrului Muncii Rovana Plumb (PSD) deţine un autoturism de lux, Audi Q7, pe care însă nu l-a înmatriculat în România, ci în Bulgaria, fentând astfel legea care prevede plata timbrului de mediu, act normativ promovat chiar de Rovana Plumb în perioada în care era ministru al Mediului.

      si aici http://www.gandul.info/stiri/ministr...garia-13419930
      Pentru tine iti transmit sa platesti taxa de poluare, apoi sa vinzi masina legal. Corectule.
      Si apropo intr-un accident de masina vinovat e cel care face accident nu proprietarul masinii.

      NU mai cita postul anterior! Foloseste Post Reply. Quote este pentru altceva!
      Last edited by 77sky; 24 July 2015, 20:35.

      Comment


      • #48
        Iti cumpar masina ta, o tin asa cum spui tu, merg cu RCA pe numele tau, nu declaram niciunu nimic, intr-o seara eu dau peste un X5 de-i fac aluia botul praf; cum facem ? Despagubeste RCA de pe numele tau ? Sau eu sunt de vina ca n-am inmatriculat masina si n-am rca valid pe numele meu ?
        A, atunci scoti din sertar contractul de vanzare cumparare si zici sa-mi vad de treaba ca n-am inmatriculat masina si te speli pe maini. Buna treaba.
        Ai omis din intreaga ilegalitate faptul ca si tu ca vanzator te expui.
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • #49
          Nu prietene! actul ala ramane uitat, voi scoate din sertar actul de comodat

          Avand ca subiect aceasta minunata lege a taxei de poluare pot spune urmatorul lucru despre aceasta: "Legea este o barieră peste care sar dulăii, pe sub care trec cățeii și în fața căreia se opresc numai boii"

          NU mai cita postul anterior! Foloseste Post Reply. Quote este pentru altceva!
          Last edited by 77sky; 24 July 2015, 20:35. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #50
            Vorba mare din popor la care te rog sa nu te superi.

            "Pai vezi ca esti prost ?"

            Pe baza contractului de comodat niciun asigurator nu va incheia polita RCA decat pe numele celui din talon.
            Deci eu, nou proprietar nu pot face RCA pe numele meu pe baza contractului de comodat.

            "Raspunsul este urmatorul : chiar daca exista acest contract de comodat asigurarea rca se incheie strict pe datele proprietarului din talonul masinii. Ceea ce este in actele masinii trebuie sa se reflecte si pe polita de asigurare rca. Acest lucru este stipulat in legislatia emisa de Comisia de Supraveghere a Asigurarilor. Nu se poate incheia asigurarea rca pe datele persoanei mentionate in contractul de comodat."
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • #51
              Mi se pare normal sa-i fac pe numele lui in fiecare an (pe banii lui), asta e stipulata in contractul de comodat. DAR tu nu vrei sa intelegi ca intr-un accident nu proprietarul e de vina ci soferul implicat in accident. E intr-adevar o situatie neplacuta ca tu proprietar sa vi la sediul asiguratorului ori de cate ori Bulă da cu masina in gard. Apropo de prostie, ... am ceva din simtul ridicolului.

              Astept totusi sa iei legatura cu un broker de asigurari care va confirma faptul ca valoarea Rca-ului va creste constant cu numarul de accidente produse de acea masina (RCA care sa fim intelesi o va plati cumparatorul), iar mie vanzatorul nu mi se va modifica valoarea pentru un alt RCA al unei alte masini achizitionate dupa. Dupa aceasta vii si-ti ceri scuze.

              Vin cu o precizare pe care am omis-o. Da odata cu achizitionarea unui nou autovehicul bonus malus o va lua de la inceput, asta e!!!

              NU mai cita postul anterior! Foloseste Post Reply. Quote este pentru altceva!
              Last edited by 77sky; 24 July 2015, 20:36. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #52
                Am impresia ca cineva crede ca a descoperit roata.

                Comment


                • #53
                  Am comentat pe acest post intr-o zi cat nu am comentat din 1 aprile 2012, de cand m-am înscris, ierati-mi preocuparea pt. aceasta problema intelesă gresit de anumiti verticali. Îmi voi sterge contul cat de curand, ... restul e praf.

                  Comment


                  • #54
                    E doar problema dumitate; contul n-ai sa poti sa ti-l stergi, oricat de suparat ai fi pe cineva.
                    Pana la urma nu stiu daca acest lucru rezolva ceva.
                    ...
                    Sa revenim.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • #55
                      a mea e euro 3
                      automat vreau alta masina mult mai frumoasa si confortabla decat loganu actual . o varianta este rabla si pun diferenta minim 7000 euro pentru un logan nou maxim 50000 pentru bmw
                      dar exista si un dar
                      am 40 ani si un copil de 15 care peste trei ani ia permisu si vrea masina si de ce sa dau 1500 euro pe un corsa/ka sau golfulet cand ai da tata loganu si sa mearga cu ala pina se plictiseste/invata sa conduca bine pe o masina pe care o cunosc si care ia itp fara greata pe standu '' arr '' iar mosu asi cumpara altceva mai nou/bun/confortabil/motor puternic ... etc

                      Comment


                      • #56
                        De ce, n-are transport in comun pana la liceu sau facultate?
                        De ce se pune asa de mare accent pe a avea masina la 18 ani, e o adevarata necesitate? Nu mai bine te gandesti cum sa-i platesti niste studii, din banii de masina noua pe care ti-ai cumpara-o, care sa-l ajute cu adevarat pe viitor?
                        Nu sunt absurd insa unii se duc cu x5 la bac si iau nota 4, merita?
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • #57
                          Gandit corect 827sam, pustiul ar trebui de pe acum sa munceasca pentru a strange bani de masina, in felul asta devine "om", daca dai "de-a moca" , asteapta "mostenirea lu tatsu", se va alege....sigur viitorul o sa fie cu pustiul la volanul bmw-ului lu tatsu si tatsu la vechiul logan.
                          ps
                          peste trei ani eu as fi in stare sa vand loganul copilului daca are banii, cu negociere la sange.

                          Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                          Last edited by Oti; 26 July 2015, 09:40.
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • #58
                            Samurache e ofticos ca s-a dus cu itb-u' la bac.

                            Comment


                            • #59
                              M-am dus pe jos ca am dat in Babes, foarte aproape de mine ))

                              Zombehenzi : e partial adevarat ce spui cu privire la inceputul de la zero cu bonus malus
                              Daca pastrezi si masina veche intradevar pleci de la B0, dar daca o vinzi ai posibilitatea sa transferi bonusul pe masina cea noua si vei continua ...
                              Nu prea le ai cu legislatia, slab pregatit sau prost informat?
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • #60
                                Un Logan de peste 10 ani e visul oricarui adolescent.))))

                                Exceptand SUV-urile, Loganul e o masina excelenta pentru drumurile proaste. Or sa fie pe viitor grupuri de pescari reunite in jurul unuia care detine Logan.
                                Last edited by mr.K; 26 July 2015, 10:46.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google