Logan VAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    cred k e mai practic VAN -ul nostru decat SKODA Praktik
    sigpic

    Comment


    • #17
      )))) normal ca o mai misto loganul e mai rezistent pune tu pe praktik saci de cinemt i)))))))
      sigpic
      astra h 1,7 cdTI

      Comment


      • #18
        usi batante la van

        normal ca ambele variante sunt aiurea atat skoda cat si logan. ca sa incarci partea din fata trebuie sa vii cu marfa numai din spate lateral. Altfel, dca vii di n fata lateral trebuie sa ocolesti usa cu marfa-n brate. Nu mai vorbesc ca iti trebuie 2 m in plus la culoarul de incarcare
        Daca-r fi avut si varianta cu si culisante(bineinteles mai scumpa), sa poti sa-ti alegi, in functie de buzunar, atunci era OK.
        referitor la fiabilitatea skoda, pe care cineva spune ca e inferioara loganului, varul meu a avut in ingrijire o flota de skoda, niste vanuri mici, nu mai tin minte numele, cred ca le stiti(le producea si VW si Seat). A zis ca erau indestructibile. Dar nu comparatia ne incalzeste sau ca Skoda a facut o masina la fel de prosta sau de buna.

        Comment


        • #19
          pentru vanul cu motor de 1,6 ,800 kg mi se par potrivite,am pus si o tona dar nu recomand la nimeni fiindca omoriti suspensiile,ce ma nemultumeste pe mine ;vopseaua si tablaria.Vopseaua se zgirie foarte usor,iar tabla daca te apesi mai tare lasi urme.Eu am mers cu ea la pescuit si va imaginati cum arata un drum de mers la balta,aflati ca se comporta foarte bine pentru un van(e mai inalta si trece mai usor prin gropi)

          Comment


          • #20
            are cineva cam cat se astepta ptr un van??? daca ptr un mcv se asteapta 2-3luni ptr un van cat se asteapta...

            sigpic

            Comment


            • #21
              Un prieten care are un VAN de culoare alba ,acolo unde MCV are geamuri a pus folie neagra,juri ca este MCV cu folie pe geam,unde mai pui ca la oprit politia sa-l intrebe de autorizatia de la geamuri.
              LOGAN--> <--TOYOTA

              Comment


              • #22
                bai baieti , pe VAN cand pun astia 1.6 16Valvele sau DCI-ul de 85cp vreau urgent un VAN dar nu-mi plac motorizarile
                andrei(ca tu le stii pe toate) stii ceva? exista vreun comunicat de presa ceva??? si pe pickup o sa puna 1.6 16v sau DCI-ul de 85 cp??? si cand apare Pickupul? teoretic ar trebui sa fie mai ieftin ca van-ul ca-i mai putina tablaraie mai putine usi , incuietori balamale etc...

                sigpic

                Comment


                • #23
                  da poate ca e cam joasa, si da poate ar fi trebuit sa aiba usi culisante, dar el a fost conceput pentru a deschide piatza utilitarelor logan, varianta imbunatatzita fiind logan pick-up, , sunt sigur ca acesta va avea un mare succes, pe viitor si acesta va fi imbunatatzit devenit 4 *4

                  Comment


                  • #24
                    Nici Van-ul nici Pick-up-ul nu o sa aiba niciodata 4x4. Asta e 100% sigur.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #25
                      Intrebare

                      Stie careva unde pot gasi portbagaj (galerie se numeste pe site-ul oficial dacia) pt Logan VAN? La dealer pretul e nejustificat de mare (500 lei)!
                      Ar fi preferabil un magazin online. Ceva idei?

                      Comment


                      • #26
                        E aproape imposibil de gasit altundeva decat la Dacia. Nu are nimeni matrita sa faca asa ceva si nici nu investeste nimeni atatia bani in crearea unor bare pe dimensiunile VAN-ului.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #27
                          ms de rasp.deci nu are rost sa ma mai chinui sa caut pe net.nu-s sanse.
                          thanks

                          Comment


                          • #28
                            Sincer, si fara suparare, VAN-ul mi se pare oribil. I-ar sta foarte bine pe post de masina de la pompe funebre, mai ales si la ce motorizari are, dar mai ales din cauza design-ului....
                            Logan Ambition 1.6 8V

                            Comment


                            • #29
                              salut!sunt noi pe aici.Am si eu o nelamurire.Vreau sa achizitionez o utilitara si nu sunt hotarat,sa mai astept pana ce apare loganul pick-up si sa-l carosez sau sa iau un van.
                              Ce ma intereseaza la van.Benzinarele ce consum au in Bucuresti fata de ceea ce este dat in carte si daca se merita o benzina sau diesel pentru un caraus?Va salut

                              Comment


                              • #30
                                Ia un VAN, ca Pick-up-ul carosat arata urat si nu prea e asa de practic.
                                Si e bine sa iei un dCi, ca la sarcina maxima trage mai bine si ai si consum mic in oras.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google