Logan VAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    andrei: ii adevarat ca ii mai frumos VAN-u ca papucu , da daca pui pe VAN , aceiasi greutate care o pui pe papuc , 100% VAN-u se rupe in 2 , plus ca motoru ala de 1.9 D ii foarte bun , are forta foarte mare , daca esti bisnitar si vinzi ciorapi in piata ii foarte buna VAN-u , dar daca cari toata ziua cu ea , greutati parerea mea ca ii mai bun un papuc 1.9 d
    Mereu superiori unui sat cu caini si oi

    Comment


    • #32
      Eu ma indoiesc. Sunt convins ca VAN-ul e mai rezistent deca papucul. Senzatia de rezistenta a papucului este data de arcurile foi de pe spate, la care daca mai adaugai o foaie puteai sa pui 1000kg pe el... in rest...

      Comment


      • #33
        mi-as lua un van sa il fac ssa semene cu MCV-ul cum zicea dan.gutu .. ii pun niste foliii si gata bari deasupra si am MCV
        sigpic

        Comment


        • #34
          Originally posted by dorutz View Post
          mi-as lua un van sa il fac ssa semene cu MCV-ul cum zicea dan.gutu .. ii pun niste foliii si gata bari deasupra si am MCV
          Dar de ce nu-ti iei un mcv pe care sa-l folosesti ca VAN ? Se poarta...

          Comment


          • #35
            la van nu e mult de facut curat in el .....iti dai seama la un 7 locuri ....te doare capu pana termini curatenia .....si in plus cari ce vrei cu ea.....in MCV nu poti pune lemne , ciment, nisip, pietris ....de-astea )
            sigpic

            Comment


            • #36
              @Lucianitos: Noi vorbeam de Logan Pick-up, nu Pick-up-ul vechi de la Dacia.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #37
                salut

                aveti cumva idee cam ce preturi va avea loganul pick-up?si referitor la ceea ce spunea un coleg,mai sus.Papucul vechi are capacitate mare de incarcare,dar nu cred ca e mai rezistent ca un van +ca motorul 1.9 este aspirat si are cutia de dacie berlina.Am condus un double-cab cam o saptamana care era nou si mi-am facut o impresie nu prea buna.Cutia nu se pupa deloc cu motoru.In afara de faptul ca e foarte inalt nu cred ca exista o comparatie.Cred ca o sa merg pe loganul van 1.5dci E1 pack ..desi s-a scumpit deja.Numai bine

                Comment


                • #38
                  Logan Pick-up o sa coste tot cam ca VAN-ul. Asa ca mai bine ia VAN, ca nu pierzi nimic.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #39
                    salut

                    salut baieti!am vazut ca a aparut loganul pick-up si preturile,intrebare mea e urmtoarea:e diferenta sensibila intre dci de 70 si 85 cai?daca pun 800kg pe van cam cat de mult se lasa*daca stie cineva*.Cine detine un astfel de vechiul il rog frumos sa-mi impartaseasca si mie o parere pe private.Va multumesc

                    Comment


                    • #40
                      sincer imi place mai mult VAN decat MVC si cica VAN ar avea suspenii semi-sport ?:-?? sau nu am inteles bine .. daca aveam vreo firma ceva aveam demult ori van ori pick-up :x
                      Its just a car ...

                      Comment


                      • #41
                        nu e suspensie sport..... e o suspensie mai rigida. Doar nu pune suspensie sport pe masina de carat marfa )
                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          pana la urma suspensia la pick-up e diferita fata de cea de la van?mai rigida ca cea de serie banuiesc ca e!

                          Comment


                          • #43
                            E la fel ca cea de la VAN suspensia.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #44
                              si cea de la VAN e la fel ca cea de la MCV?

                              Comment


                              • #45
                                Nu, e mai rigida cea de VAN decat cea de MCV.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google