Logan VAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    M-ar interesa cum se calculeaza impozitul la VAN:in functie de capacitatea cilindrica sau,fiind utilitara, de greutatea maxima admisa. As dori sa aflu niste cifre concrete, cat se plateste pentru un VAN impozit pe an.

    Comment


    • #47
      Mie-mi place. Mi se pare destul de ok

      Comment


      • #48
        Ce ti se pare ok? Tu faci misto de noi?
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #49
          posesor logan van

          Salut baieti, sunt nou pe aici. Sunt un posesor de Dacia Logan Van si sunt extrem de multumit de el, e 1.5dci 70cp, are cuplu bun. Micile probleme ale lui: la despartitura din locurile din fata si carliga ... etansarea nu e facuta cum trebuie, ca are doar 2 locuri(m-as risca sa-i pun o bancheta de mcv si sa mut peretele despartitor). Astea sunt singurile neplaceri pentru aceasta masina!
          sigpic

          Comment


          • #50
            Fulculetz , parerea mea ar fi ca daca i-ai pune bancheta de mcv pe spate ar trebuii sa-i schimbi si portierele spate si sa le pui cu geamuri , tapiterii etc..si mai ales ca trebuie omologata de la 2 locuri la 5 locuri si asa e mai simplu sa o vinzi si sa cumperi un mcv de 5 locuri.
            sigpic

            Comment


            • #51
              salut sunt nou pe aici
              de logan van am vazut o gramada in madrid si chiar eram mandru era o utilitara dacia de la o firma de curatenie e foarte reusita poate ca se pot pune usile pe spate cu geamuri
              ar arata mai misto.
              The mouse

              Comment


              • #52
                Oare pune producatorul un motor de 1.2 16V pe van? Ca are tot 75 CP,ca si 1.4,dar consuma binisor mai putin ....

                Comment


                • #53
                  Ai sa razi... consuma ceva mai mult decat 1.4

                  Comment


                  • #54
                    Camping de Luxe

                    Adventure-Line

                    Comment


                    • #55
                      bai, e mic rau van-ul la interior, macar daca incercau pe varianta suprainaltata cum e ambulanta...

                      Comment


                      • #56
                        Totusi conteaza ideea.
                        Nu este facut de cei de la DACIA.

                        Comment


                        • #57
                          @ ciprianeduard: Salut, nu pot sa imi cumpar mcv, deoarece eu car numai substante toxice ... si in 2-3 luni as fi vizitat numai la spital. Intr-un final am reusit sa inchid cum trebuie despartitura minune, dar cu o gramada de nervi. Ceva gen: deschide ambele usi, da scaunele jos, scoate mocheta + plafonul ... pune fibra ... pune totul la loc ... intelegi tu .
                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            am mers cu un logan van incarcat cu vreo 18 saci de ciment de 40-50 kg ...nu mai stiu sigur ...care faceau minim 720kg cu motoru de 1.4 si mergea binisor ...adica inafara se tine omu constant pe la 110-120 km/h ...da nu cred ca a vazut a 5 a

                            Comment


                            • #59
                              eu am de la servici un 1.5 dci van si nu pot spune ca imi place.eu nu prea am carat cu ea,o singura data am dus la tara niste butoaie cu boasca si era foarte lasata.spre surprinderea mea a tras super bine,parca merge mai prost goala )

                              Comment


                              • #60
                                VAN in Germania

                                Salut la toti....
                                Cu vreo 5 saptamini in urma mi-am adus un Logan diesel 68 cp(!) din RO, albastru ca de militie Pina acuma am mers vreo 4000 km si sunt foarte multumit cu tot la el!
                                Am mai facut ceva la antifonare in spatiul de marfa, ca e totul gol/chel pe acolo........am pus in total vreo 16 kg de placi bituminoase izolante (3mm) pe geamuri, pereti, tavan sie peste aia pe geamuri si tavan burete(audio) ca a fost urit fara! In afara de asta am mai pus 4 bulgare din resturile alea de buretele in spatile goale in spate intre aripi si caroserie, de atunci liniste ca in mormint!
                                Acuma mai trebuie sa pun alea 2 panouri de protectie in stinga si in dreapta pe spatiu marfa, dar nu se gasesc in Germania aici gasesti numai din lemn !? ecologic ?!
                                De asemenea nu se gaseste covorul ala mare pentru spatiul de marfa, tot se ofera la "Dacia.de" numai o podea din lemn trebuie sa mai trec o data pe la Oradea....
                                In rest am mai pus un radio, Mpg3,USB, 2 deflectoare vint la geamuri, in rest n-o sa mai pun NIMIC.

                                Nu se vad de loc VAN-uri in Germania, MCV-uri sunt MULTE-MULTE, e plin!!!
                                Dar parca nici pe Forum nu prea umbla posesori de VAN-uri, pacat...........
                                Poate imi fac cindva o remapare, in Romania(!) ... ca la nemti costa 550-750 de Euroi !

                                Drum bun, Salutari la toti, in special la Sibieni......eu sunt plecat din Sibiu de 39 de ani
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google