Logan Vs. Ford Focus vs. Megane 2 - Preturile Pieselor RIDICOL DE SCUMPE LA LOGAN?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Revizia de 65000 a costat 414 lei. Am facut eu azi. Eu ce dracu trancan aici de 2 ore....vorbesc cu peretii?! Mai ai nevoie de o sarja cu pozele?

    Comment


    • Marian, suna si intreaba cat costa distributia de 60k la Ford, sa te dea aia afara in suturi (de la telefon). Zic aia ca faci misto de ei.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Mie ca imi da cu multe cifre de ZERO in coada
        Cu discount sau fara?

        Comment


        • Originally posted by vitriol View Post
          Marian, suna si intreaba cat costa distributia de 60k la Ford, sa te dea aia afara in suturi (de la telefon). Zic aia ca faci misto de ei.

          Lasa-l mah sa sune!! Suna Mariane, nu te lasa! Sa ne spui si noua...

          Comment


          • Mister K

            Ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha!!!
            9! 9! 9!
            sigpic

            Comment


            • Pai ridicole sunt si preturile la piese de Ford,,doar am sunat personal.
              Mai,,eu va las sa va bucurati de pretul ala de 414 lei,,restul e CanCan.
              Pana atunci,,tot REVIZIA PE GENUNCHI e baza la mine,,de restu" bere cu lamaie

              Cu discount sau fara?
              cu manopera si discount @K tot multe or sa fie,,dar lasa,,lasa-l si pe PCH sa se bucure de factura aia,,o sa o inrameze.
              Last edited by Ivan Marian; 30 April 2013, 15:36.

              Comment


              • Ai sunat mah?

                Comment


                • Originally posted by Ivan Marian View Post
                  Pai ridicole sunt si preturile la piese de Ford,,doar am sunat personal.
                  Mai,,eu va las sa va bucurati de pretul ala de 414 lei,,restul e CanCan.
                  Pana atunci,,tot REVIZIA PE GENUNCHI e baza la mine,,de restu" bere cu lamaie
                  +1 dar fara lamaie si cu discount te rog frumos.
                  9! 9! 9!
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Ivan Marian View Post
                    Pai ridicole sunt si preturile la piese de Ford,,doar am sunat personal.
                    Mai,,eu va las sa va bucurati de pretul ala de 414 lei,,restul e CanCan.
                    Pana atunci,,tot REVIZIA PE GENUNCHI e baza la mine,,de restu" bere cu lamaie
                    Pai si ce, piesele din reteaua Dacia sunt mult mai ieftine? Cat costa o usa full echipata, in reteaua Dacia? Ca doar tu ai spus-o.
                    A, ca iei o bujie aftermarket, o placuta, o maslina, e alta povste, altfel preturile nu-s chiar asa diferite pentru masinile relativ asemanatoare...ca doar nu compar ecranul de navigatie de pe Ford Mondeo, cu cataracta de pe Logan 2, sau lucruri de genul asta.
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • Deci, cat costa distributia la Logan si la Megan in reprezentanta? Pretul pentru benzina ma intereseaza, ca la diesel este oricum prea mare!

                      Comment


                      • Eu am cerut oferta de pret pe mail si am primit raspuns. Distributie FORD FOCUS, 2008-2011, benzina! Atasez print-screen. Astept de la colegi, pretul la revizie in acelasi mod, poza factura, mail! Restul sunt vorbe in vant.
                        Attached Files

                        Comment


                        • Originally posted by vitriol View Post
                          Marian, suna si intreaba cat costa distributia de 60k la Ford, sa te dea aia afara in suturi (de la telefon). Zic aia ca faci misto de ei.
                          Originally posted by PCH View Post
                          Lasa-l mah sa sune!! Suna Mariane, nu te lasa! Sa ne spui si noua...
                          Originally posted by PCH View Post
                          Ai sunat mah?
                          Mai oameni buni,,am sunat odata si numai este nevoie sa mai sun.
                          Am mai zis si mai zic ce mi-au raspuns aia:

                          Raspuns primit de la BDT Ford Calea Mosilor:

                          --- Kit distributie 716 lei
                          ---Pompa de apa 680 de lei
                          ---Manopera vreo 500 de lei
                          ---TOTAL...1896 de lei
                          Doar am mai avut discutia asta la vremea respectiva,,mai trebuie repetata?

                          Comment


                          • PCH cu discount sau fara? iar ati inceput, cred ca din cauza la caldura....

                            Comment


                            • Eu am pus poza cu factura, poza cu mail. Totul este oficial. O zi deosebita.

                              Comment


                              • Este exact cum/cat banuiam. Si daca pui pompa de apa si alte acareturi, avand in vedere ca intervalul de schimb este mai mult decat dublu, comparativ cu Dacia-Renault, lucrurile sunt evidente.
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google