Logan vs Renault Clio Symbol

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Ivan Marian: Focusu' cel mai ieftin este peste 13.000 de euro(fara TVA).
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • Eu am vazut ca noul focus e 11 mii euro si 3 bonuri versiunea de baza cu pachetu' ala "tehnologie" sau ceva(sistem city stop,grila radiator adaptiva, asistenta activa la parcare).Are si aer cond automat,senz ploaie,proiectoare..si e 1.6 105 cai e5...pare o oferta buna dotari/pret
      Last edited by Rick; 4 November 2011, 12:50.

      Comment


      • Originally posted by Cezar View Post
        Niki vorbeste de Symbol ca masina SH, ca daca era sa o ia noua, poate ar fi optat pentru logan, cum am facut si eu.
        Cand iei masina, si cu banii jos, te cam uiti si la 300-500 euro.
        Am un prieten care a cumparat symbol in 2006 pentru simplul fapt ca nu a gasit logan...toata lumea vroia logan, de ce oare???? ca e mai bun fiji?

        Comment


        • Mai termina-te cu prieteni si etc. La dotari este peste logan punct.

          Daca nu vreti dotari si confort de ce dreacu v-ati mai cumparat TV color? Mai bine va intoarceti la alb negru.
          9! 9! 9!
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Rick View Post
            Eu am vazut ca noul focus e 11 mii euro si 3 bonuri versiunea de baza cu pachetu' ala "tehnologie" sau ceva(sistem city stop,grila radiator adaptiva, asistenta activa la parcare).Are si aer cond automat,senz ploaie,proiectoare..si e 1.6 105 cai e5...pare o oferta buna dotari/pret
            Sistemul "city stop" si grila radiatorului adaptiva, sunt optionale, nicidecum incluse in pretul de 11.000. Mai uita'te odata, sa vezi ca are niste asteriscuri, apoi urmareste legenda...
            If it ain't broke, don't fix it!

            Comment


            • Originally posted by Eu4yas View Post
              Mai termina-te cu prieteni si etc. La dotari este peste logan punct.

              Daca nu vreti dotari si confort de ce dreacu v-ati mai cumparat TV color? Mai bine va intoarceti la alb negru.
              De cand ti-ai cumparat RENO Megane parca si c@c@tul miroase a trandafir. Ma intreb care era parerea ta daca in loc de turcismul ala iti cumparai vrun Jetta, Passat sau BMW......huuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuoooooooo ooooooooooo!

              Comment


              • Vezi ca nici in megane nu prea e loc in spate . Dai cu capu' si te-adoarme .
                9! 9! 9!
                sigpic

                Comment


                • In megane e loc in spate....am unul in familie! Asa ca megi cum poti! Tu oricum ai loc ca in autobuz si in tico....la cat de "mult" esti tu..PIXELULE!

                  Comment


                  • Originally posted by Eu4yas View Post
                    Mai termina-te cu prieteni si etc. La dotari este peste logan punct.

                    .
                    Si citez: camera pentru "marsarier", asistenta la parcare, navigatie, clima cu 4 zone, piele Natuzzi, diferential blocabil, cutie DSG, suspensie hidro-magnetica, etc, etc.

                    Du-te tare!
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • Mergi cum poti ma! Daca vrei ceva mai bun normal ca platesti pt ele. Doar nu vrei sa ti le dea gratis.

                      @PCH
                      La cat de pixel sunt io de ce nu le spui oamenilor ca ti-ai tras scaunul mai in fata cand te-ai urcat la volan dupa mine.

                      Nu vreti sa acceptati in sinea voastra ca o alta masina poate fi peste logan.
                      9! 9! 9!
                      sigpic

                      Comment


                      • Tendinta e sa vorbiti despre dotarile alea in plus, de parca le ai gratis la acelasi pret cu un Logan. E, uite d-aia are asa mare "succes" Clio asta.
                        Mare diferenta ca stai cu 20% mai bine la volan si ca are un satelit pentru comenzi audio.
                        Doua masini low cost, una mai low decat alta.
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • Pot trai cu faptul sunt extrem de multe masini peste logan....dar nu clio frate! Megane pot spune ca este alt ceva, opelul, si multe altele, dar nu clio....diferenta este ca in clio stam unii peste altii iar in logan nu.

                          Comment


                          • Bai am pus un post in care am zis ca eu am dat pe clio 10200 iar tacsu lu' fosta a dat 10500 pe logan. M-am dus cu el sa iau masina ce dreacu.

                            Ne contrazicem pana maine. Nu mai vreau sa mai scriu aici. Unu o tine ca e turcism auzi. Altu ca loganu' e sfant, altu' ca n-are loc pe verticala, altu' ca n-are loc pe orizontala, m-am plictisit. JUR!

                            E infinita treaba!

                            Concluzia e una. Eu cu clio ii dau jet lui PCH!
                            9! 9! 9!
                            sigpic

                            Comment


                            • Da-i jet dar ai grija in curbe sa nu il cracanezi (pe Clio) p-o parte

                              PS: Daca tu ii dai jet cu CLio, atunci un AMG ce face?
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Dai tu jet...sti tu sa dai jet? Ce o sa mai zici cand te sun de dincolo sa iti spun cu se aude V8-ul meu!

                                Dark, nu are rost....cele mai bune masini conduse de majoritatea celor de aici au condus maxim o masina cu motor 1.6 si cred ca l-au apucat pe Dumnezeu de picioare! Prefer de 120 de ori loganul meu care ia jet de la tine si clioul tau si da jet tie si MEGANULUI TAU (aduti aminte pe maniu cand aveam si 4 insi in masina si nu te apropiai de mine....mai schimbai si in rosu...fitiar aia a dreacu!)
                                Last edited by PCH; 4 November 2011, 13:36.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google