Logan Vs Sandero

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Vazut urcat in el ... Cam dezamagit....Mai mic decat loganu` si ceva mai inalt...Si foarte scump..Nu`si merita pretu

    Comment


    • #17
      Normal ca este mai mic, Sandero are 4020 fata de Logan 4250 , iar la inaltime e mai mare cu 9 mm fata de Logan (Sandero=1534 Logan=1525)

      Comment


      • #18
        Originally posted by Alex21 View Post
        Pai el nu se pricepe la masini..Vad.
        Tu de unde mai rasarisi ? ... La colt cu tine

        Marti ma duc sa fac test drive'ul ....

        Comment


        • #19
          Mi se pare ca Sandero arata mai bine realitate decat in poze, nu stiu de ce. Nu e o masina prea fotogenica Eu am Logan de-o luna si personal nu vad motive suficiente sa-mi para rau ca n-am asteptat sa-mi iau Sandero. Mi se pare scump pentru ceea ce ofera. Adica are cam aceeasi tehnica de pe Logan si in plus doar schimbari de forma care asa rotunjita mie oricum nu-mi place. Logan phase deux nu-mi place chiar deloc, mai bine Sandero!

          Comment


          • #20
            Eu as ramane la logan mai ales daca va iesi si Ph2 si din cauza faptului ca nu imi plac modelele hatchback
            sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

            Comment


            • #21
              Nu stiu daca e adevarat, dar la sandero vit maxima pentru aceleasi motoare ca la logan este cu 1 km mai putin? In speta 161 km/h si 174 km/h ( 1.4 si 1.6 ) ? Si consumurile , am vazut ceva mai maricele decat logan, de ce?

              Comment


              • #22
                Un sandero alb cu folie neagra pe gemuri si pe plafon si niste jante late ar arata chiar misto si de ar mai avea doua tobe late

                PS: Nu face nimeni in photoshop?????
                ...de doi lei :p

                Comment


                • #23
                  Mie nu prea imi place. In poze arata mai bine. Si oricum nu mi-as lua Sandero pentru ca as fi cobai. Primele masini cu siguranta trebuie sa aiba ceva bug-uri ca orice alta masina proaspat scoasa pe piata. Consider ca interiorul un pic mai finisat e un pas spre calea ce buna.

                  @mishu_wrc Fara niste spoilere nu arata prea grozav. Am eu o poza cu un Sandero putin tunat. E posibil sa fie chiar kitul de fabrica dar arata mai bine.
                  Attached Files
                  Last edited by kristikapa; 21 June 2008, 22:48. Reason: completare
                  Resoftari, leduri, activari functii, etc... in Cluj si Maramures.

                  Comment


                  • #24
                    Hai frate cum sa fie la fel ca Loganu in interior.Nu ai pipait si tu bordul?La logan e plastic de poti sa canti la el.La Sandero e mai placut la atingere e altfel,calitate mai buna d-aia e si mai scump doar nu vrei mai ieftin.
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by razvan_rm2003 View Post
                      Nu stiu daca e adevarat, dar la sandero vit maxima pentru aceleasi motoare ca la logan este cu 1 km mai putin? In speta 161 km/h si 174 km/h ( 1.4 si 1.6 ) ? Si consumurile , am vazut ceva mai maricele decat logan, de ce?
                      Pentru ca Sandero este o masina mai grea decat Loganul.
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        @razvan_rm2003: Da, viteza maxima e mai mica cu 1 km/h si consumul mai mare din cauza Cx-ului si greutatii. Care e problema?
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Pacco View Post
                          Sandero e frumusica.Imi place mai mult interiorul,nu este chiar asa de simplu.Insa vreau sa o vad in realitate sa vad cat de mare e.Pentru ca din auzite e mai mica decat Logan ca lungime,dar e mai grea.Hmmm.Sunt curios si de stabilitate,si daca nu ti-e frica sa alergi cu ea,ca e prea mica.Daca e cat un Matiz,sau Opel Corsa iese din discutie aia e prea mica.
                          Eu azi am avut ocazia sa fac 2 drive testuri cu noul Sandero. Ce sa spun....Interiorul, e frumos, e mai rotund fata de logan, portbagajul, e marisor, pt o masina de clasa ei. Statul in spate ....E bine{pt unul obisnuit numa in fatza}. Mod de condus:-cutia de viteze,cred k are mai mult ulei,pt ca intra mai usor in viteze si nu se aude zgomot, e mai stabila un pic in viraje{din cauza barei stabilizatoare} pe care au montat-o cei de la Renault si la ultimile versiuni ale Loganului. E masina frumoasa cat este noua, dar dupa mine.....NU as da LOGANUL meu pe SANDERO....Pe cuvant!!!
                          Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                          Comment


                          • #28
                            Toate Loganurile au bara de stablizare, in afara de unele Ambiance, produse in 2007.
                            Cum sa aiba cutia de viteze mai mult ulei?
                            Last edited by andrei; 21 June 2008, 23:42.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #29
                              Glumesti la faza cu lipsa barei de stabilizare nu ?

                              Comment


                              • #30
                                Nu, chiar asta e realitatea.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google