Loganu Meu - OT.07.BKL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Multumesc de raspuns..Numai bine.

    Comment


    • #32
      cel mai mult imi plac aeratoarele
      de unde le.ai luat si cat te.au costat?
      si ar merge lupe bixenon in locul xenoanelor clasice
      sigpic

      Comment


      • #33
        Aeratoarele vezi mai sus sint de Peugeot 308 si sunt luate de la dezmembrari, deh acu cum negociezi asa le iei, eu am dat 100 lei+taxa curier rapid

        Aeratoare- UP UP - Peugeot 308
        Locatie - Dezmembrari - cautat pe internet
        Pret - in functie de cum negociezi - eu am dat 100 lei pe 5


        saptamana viitoare sper sa termin si sa pun poze cu tunelul de laguna montat
        Last edited by Bogdan Ionut; 9 September 2011, 12:58. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #34
          se pare ca mai intarzii cu pozele cu tunelu de laguna, inca nu e terminata treaba, sper ca marti sau miercuri sa le postez

          Comment


          • #35
            daca ai da actipildul ala jos de pe portbagaj ar arata mai frumoasa masina.
            bafta la modificari

            Comment


            • #36
              Salut, sunt curios un pic de ce ai mai pus mansoanele acelea la tevile de la AC ?
              Iti zdranganea, vibra, sau avea alte simptome de astea...?
              Attached Files
              Cand e vorba de bani, toti suntem de aceasi religie...

              Comment


              • #37
                nu mansoanele alea le-am pus preventiv sa nu frece conductele, avand in vedere ca sint de aluminiu si se pot fisura repede.
                Primu manson din stanga e pus pentru ca teava e lipita de caroserie, iar al -2-lea e pus sa nu frece conductele intre ele, avand in vedere ca nu am toate clipsurile originale pentru conducta.
                Sint montate asa de2,5 ani si nu am avut probleme.

                Originally posted by alex125 View Post
                daca ai da actipildul ala jos de pe portbagaj ar arata mai frumoasa masina.
                bafta la modificari
                Abtibildu e cu Fetita la bord , avand in vedere ca am 2 fetite il las acolo sa vada lumea mai ales pustanii astia care merg cu masinile ca nebunii, poate le mai vine si lor mintea la cap, vazand ca sint copii in masina.

                pe viitor vreau sa cumpar niste jenti mai frumoase si sa montez un eleron la portbagaj si unu de luneta din ala stil ochelari, am vazut unele interesante.
                In rest nu mai vreau sa fac modificari la exterior (spoilere, praguri, arcuri sport etc) avand in vedere ca eu nu merg cu masina numai pe asfalt e masina de familie si asa mi-as batea joc de munca mea.
                O sa mai lucrez la interior - dupa ce voi monta tunelu de laguna, o sa incerc sa schimb scaunele din fata cu altele mai frumoase.
                Dar astea cand o sa fie bani
                Last edited by Bogdan Ionut; 12 September 2011, 09:21. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #38
                  Maine cred ca termin cotiera o sa fac si niste poze sa postez, mai raman finisajele de facut pentru a se integra la perfectie .
                  Pe aceasta cale multumesc inca o data Sibianului pt ajutor

                  Comment


                  • #39
                    Gata baiatu a terminat de montat cotiera de laguna, Vine super
                    plus actuator la portbagaj cu buton integrat frumos in cotiera
                    Acum e tarziu maine o sa revin cu niste poze de la lucrare.

                    Mai am de facut un suport de fibra unde vine imbinarea cu bordu ca sa nu se mai ada spatiu ala dintre cotiera si bord

                    Comment


                    • #40
                      Vrem poze multe poze
                      Vorba este de argint iar tacerea de aur.

                      Comment


                      • #41
                        DISEARA LE POSTEZ le fac dupa ce vin de la scarbici

                        Comment


                        • #42
                          Asa o sa pun pozele promise sper sa se vada bine le-am facut seara dupa ce am venit de la servici dar promit co sa vin cu unele facute ziua.
                          Lucrarea e terminata 90% mai am de facut rost un burduf de laguna 2 si de creat un suport din fibra de sticla care sa mascheze golurile la unirea bordului cu tunelul de la cotiera si pe laterala sub bord.
                          Si o poza cu actuatoru montat pe usa portbagajului, iar butonul de deschidere al portbagajului e montat in cotiera in locul unde venea butonul de avarie la Laguna.

                          Sa imi spuneti daca va place cred ca o sa vreti si voiv
                          Attached Files

                          Comment


                          • #43
                            pe la sfarsitul saptamanii viitoare sper sa termin 100% lucrarea la cotiera

                            Comment


                            • #44
                              frumos tunelul de laguna, s.a potrivit la fix?
                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by nicu_rcn View Post
                                frumos tunelul de laguna, s.a potrivit la fix?
                                ee, am mai trebuit sa fac niste modificari, am mutat scaunu stg 2 cm si pe cel din dreapta 2cm, si am prelungit tija de la frana de mana de la laguna cu 17cm ca sa se poata prinde , am mai dat niste gauri pentru ca frana de mana de laguna nu ine pe acelasi loc ca cea de logan

                                si am avut un profesor bun, am cerut sfaturi de la Sibianu, caruia ii multumesc inca odata pe aceasta cale
                                Last edited by Bogdan Ionut; 15 September 2011, 22:08. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google