Loganul Meu GEU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Loganul Meu GEU

    Cutreier de ceva vreme paginile acestui forum, dar abia azi am decis sa-mi prezint si eu loganul.
    Este vorba despre un logan 1,5 Dci 68 cp, din 2007, laureate culoare gri, 73000 km
    Acum sa prezint modificarile:
    La exterior:
    - praguri zender
    -pe bara spate este aplicat un difuzor zender incorporat in bara (nevopsita inca)
    -arcuri eibach
    -Jante CMS pe 15 pe care in functie de bani le voi schimba cu unele pe 16 (in prezent pe masina sunt jantele de tabla cu cauciucuri de iarna BFGoodrich)
    -stalpii usilor colantati
    -folie geamuri fata+spate
    -astazi i-am montat si eleronul de luneta
    -capota fata colantata in negru lucios
    -senzori parcare
    -Instalatie BiXenon
    -Stopuri usor inegrite
    -Evacuare dubla (functionala)

    La interior:
    - consola centrala colantata cu folie carbon
    -volanul imbracat in piele
    -radio cd cu usb Sony Xplod CDX-GT 620 U 4x52w
    -Difuzoare fata 17" DLS B6A cu filte si tweetere montate in fetele de usi unde trebuia sa vina maneta de la reglajul oglinzilor
    -Difuzoare spate JBL GTO 937 ovale
    -Amplificator Magnat HotRod 1000W pe 4 canale
    -Subwoofer Magnat
    -Condensator 1farad
    -cotiera imitatie dupa cea originala

    Si pe viitor urmeaza:
    -capota badboy
    -capota spate clean
    -Bara fata de mcv (o am dar trebuie vopsita)
    -Si dupa cum am spus mai sus jante pe 16
    -Schimbare lumini bord
    -Remapare

    Cam atat despre masina mea
    Astept parerile si sfaturile voastre
    Attached Files

  • #2
    bine ai venit printre noi!!ffff frumoasa masina si vad ca ai gusturi f bune!cu ce ai prin eleronu de pe luneta?
    si de unde ai pragurile?
    Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

    Comment


    • #3
      salut si merci de primire
      eleronul l-am prins cu silicon Moment fix
      si pragurile le-am luat de la cineva din oradea dar are si cineva din buc

      Comment


      • #4
        mss pt informatii!
        sa stii ca e foarte frumoasa masina!spor in continuare la planurile pe care le ai!
        Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

        Comment


        • #5
          ms mult
          modificarile vor veni pe masura ce vor fi si fonduri ca idei sunt multe

          Comment


          • #6
            Frumoasa "tiganita" masina, sa o stapanesti sanatos , arata bine evacuarea dubla
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • #7
              multumesc mult

              Comment


              • #8
                Cateva sugestii din partea mea.Sunt doar pareri si sunt total de acord ca gusturile se discuta

                1.Daca prelungesti capota,las-o in culoare masinii.
                2.Bara spate vopsita complet o sa arate super mai ales ca ai integrat frumos difuzorul.
                3.Bara fata MCV vospita complet.
                4.Oglinzi MCV vopsite in culoare masinii.
                5.La interior poti schimba culorile in bord,la butoane etc,eventual si o folie alba de Prestige.
                6.Cu ce trebuia sa incep de fapt,dar am uitat,o remapare.Crede-ma,merita investitia,o sa ai raspuns mai bun la acceleratie,consum mai mic la acelasi stil de mers,doar ca e aiurea,n-o sa mergi la fel ) .Eu am de 30 000km si n-are nimic motoru,absolut nimic.
                Cumpar volan de Duster

                Comment


                • #9
                  ms mult dar am impresia ca imi citesti gandurile
                  capota badboy va fi in culoarea masini pe asta am facut-o intr-o joaca plus ca aveam niste mici zgarieturi, bara de mcv va fi in culoarea masinii doar ca grila va fi fara sigla si negru mat, iar bara spate va fi integral vopsita, cat despre oglinzi de mcv e o idee buna dar sunt cam scumpe cele electrice, intai trebuie sa vopsesc barile si abia dupa discutam de oglinzi
                  multumesc pt sfaturi si mai astept si altele chiar daca sunt critici

                  Comment


                  • #10
                    Frumoas logan,bafta la modificarile pe care le vei face
                    http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

                    Comment


                    • #11
                      Bine ai venit, este frumos facuta pana acum, eventual sa asortezi cumva capota aia neagra sau sa o decolantezi, este un inceput foarte bun. Planurile de viitor sunt ok asa ca vezi ce jante pe 16" vei lua ca sa nu mai stai sa le schimbi.


                      @soboBN: pe frigurile astea numai de vopsit nu-i arde nimanui, ce-l mai bine e cand e timpul mai frumos
                      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                      Comment


                      • #12
                        pai la primavara ma gandeam si eu sa ma apuc de vopsit, cat despre jante pe astea pe 15 le aveam si acum cred ca este timpul sa le maresc putin
                        cat despre capota cand ii voi face bad boy va fi ca restul masinii

                        Comment


                        • #13
                          eleronu de pe luneta din ce e?pleastic sau fibra

                          Comment


                          • #14
                            bine ai venit la my ride bafta la modificari si sper sa ne intalnim la vreo regionala
                            Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                            Comment


                            • #15
                              Bine ai venit la my ride! Imi place cum se prezinta masina, ingrijita si modificarile sunt facute cu gust, bafta si spor in continuare la modificari!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google