Lucruri Pe Care Nu Le-ati Descoperit Inca La Noul Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pentru TCe
    Attached Files
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Originally posted by yonutptr28 View Post
      da ,danpetrovan esti multumit de 1.5 dci 75cp? am optat si eu petru acest motor, dar unii spun ca nu ar fi asa bun ca del de 90cp acum nu ma pricep....eu am ales motorasul pentru consum in special...am facut un efort in plus la achizitie dar sper sa merite!
      Mă iartă, dar nu am văzut că mi-ai adresat o întrebare! Încă o dată, scuze!
      Stimate domn, de departe motorul de 90CP este cel mai minunat, cel mai fenomenal, cel mai dorit, cel mai... dar cei care-l au... şi-l "şurubăresc" prin oraş recomandă motorul de 75CP!
      Acum, probabil că ştiu eu cei ştiu (mă refer şi la câţiva taximetrişti!)!
      Eu am ales 75CP, plecând de la... hm!... Logan MCV de 90CP (motorină!), asta a fost opţiunea mea! Din păcate, nu mi-a plăcut noul MCV (e o chestie de gusturi, nu o pot povesti aici!) şi m-am oprit la Logan. Aici a trebuit să ascult glasul raţiunii... şi am optat pentru 75CP! .. iarăşi nu intru în amănunte... oricum în continuare consider că, consumul este realmente ciudat.... probabil un 5.1.. în contextul în care am făcut un plin în momentul în care îmi arăta în bord că mai am jumătate de rezervor (fix la jumătate!) şi au intrat 40l de motorină. O glumă neserioasă făcută de pompă... am păstrat şi bonul şi poza - în ideea în care aş putea amuza forum-iştii!
      Aşa cum am mai spus.. nu vei regreta alegerea!
      Stimă

      Comment


      • Eu am pus max 64 l benzina in rezervor asa ca nu e noutate.
        sigpic

        Comment


        • @danpetrovan: daca taximetristii au devenit etalon in demonstrarea fiabilitatii unui motor, apai propun sa n elasam toti de condus si de masini ca suntwm pe langa. Cum.poti sa asculti de un taximetrist cand 95% din ei merg foarte subturat gen am a 5a la 50kmh, si isi lasa masinile pe liber, nu folosesc frana de motor si cate si mai cate care cica le.ar scadea consumul. Sa fim seriosi
          sigpic

          Comment


          • La un Diesel cu DPF mers cu el în regim de taxi, adică preponderent urban, eu unul sincer nu ştiu cum o să se regenereze filtrul de particule!

            Comment


            • Probabil cu unul nou sau cu ranga.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Interfata Diagnoza Auto OBD2 BLUETOOTH!! ptSmartphone si PC ..... a incercat cineva la noul logan II ... merge ?

                Comment


                • Originally posted by pilifida View Post
                  @danpetrovan: daca taximetristii au devenit etalon in demonstrarea fiabilitatii unui motor, apai propun sa n elasam toti de condus si de masini ca suntwm pe langa. Cum.poti sa asculti de un taximetrist cand 95% din ei merg foarte subturat gen am a 5a la 50kmh, si isi lasa masinile pe liber, nu folosesc frana de motor si cate si mai cate care cica le.ar scadea consumul. Sa fim seriosi
                  Recunosc, nu am fost prea explicit.. din dorinţa de a nu mă lungi prea mult inutil. Nu voi face acest lucru nici acum... Ai dreptate dacă vorbeşti de conceptul "taximetrişti", eu făcusem referire - mea culpa - la "anumiţi taximetrişti", care-mi sunt prieteni de familie (viaţa!).
                  Stimă

                  Comment


                  • Originally posted by Tinuletz View Post
                    Interfata Diagnoza Auto OBD2 BLUETOOTH!! ptSmartphone si PC ..... a incercat cineva la noul logan II ... merge ?
                    Merge am avut eu si acum este imprumutat.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by stoicanu View Post
                      Merge am avut eu si acum este imprumutat.


                      atunci e bine arata si consumul ca asta ma intereseaza mai mult dl stoicanu .... ce model era .... un pm daca se poate cu info .... poate pe unii useri nu-i intereseaza:P

                      Comment


                      • Arata multe informatii inclusiv de consumu/ora temperatura apei.
                        Pe el scrie exact vum ai spus tu si estr cel mare normal nu cel cu dimesiuni reduse si este cumparat de pe okazii cam 60-70 ron a costat la vremea respectiva.
                        La mine nu s-a imperecheat iphone dar cu un samsung a mers
                        sigpic

                        Comment


                        • A descoperit cineva dupa iarna bavoletele aero din fata rotilor spate lipsa? Par prinse cam lejer cu agrafele alea de plastic si ma gandesc ca zapada nu prea ajuta la mentinere.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Originally posted by einstein1984 View Post
                            A descoperit cineva dupa iarna bavoletele aero din fata rotilor spate lipsa? Par prinse cam lejer cu agrafele alea de plastic si ma gandesc ca zapada nu prea ajuta la mentinere.
                            Am observat si eu chestia asta dar le-am strans putin si stau relativ bine.

                            Comment


                            • La mine lipseste o piulita,aia de plastic,cred ca a cazut,sa vad acum cu ce pot prinde acolo.

                              Comment


                              • Si eu am avut probleme de vara trecuta cu lipsa unei piulite stg spate dar sa rezolvat.
                                Putin cam tarziu deja se polizase o bucata don ea.
                                Restul montate ulterior sunt la locul lor.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google