Lucruri Pe Care Nu Le-ati Descoperit Inca La Noul Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    stiati ca daca plecati cu frina de mana ne lasata total si depasiti 10 km/h incepe sa tiuie un avertizor sonor? am constatat asta incercand frana de mana pe o vale.

    Comment


    • #47
      Si daca pleci cu o usa deschisa ai sa auzi acelas semnal..
      sigpic

      Comment


      • #48
        Am observat si eu asta! am observat si ca martorul usi deschise e doar pt usa sofer...oricum sunt niste chestii utile! in schimb tignalu` pt centurile de siguranta ma scoate din sarite!

        azi am "descoperit" ca e si esp`u pe treaba...pe un drum de tara!

        la acces nu chitaie nimic daca se deschide portbagaju`...si chiar azi s-a deschis in mers prinsese un snur de la o geanta!
        Last edited by jonnie007; 16 October 2013, 21:52.
        Keep walking...

        Comment


        • #49
          Si daca ti se deschide in mers o usa sau capacul portbagajului se aude acel sunet si se aprinde martorul de usa deschisa in bord. ... dar din cate stiu e valabila dosr pt echiparea laureat.
          sigpic
          This is My Ride!
          !Visit and enjoy!

          Comment


          • #50
            Originally posted by jonnie007 View Post
            Am observat si eu asta! am observat si ca martorul usi deschise e doar pt usa sofer...oricum sunt niste chestii utile! in schimb tignalu` pt centurile de siguranta ma scoate din sarite!

            azi am "descoperit" ca e si esp`u pe treaba...pe un drum de tara!

            la acces nu chitaie nimic daca se deschide portbagaju`...si chiar azi s-a deschis in mers prinsese un snur de la o geanta!
            Poate nu sa deschis suficient de mult cat sa se apese acel buton.
            Daca se aprinde lumina in portbagaj cand il deschizi ar trebuii sa si piuie daca mergi cu el deschis..
            sigpic

            Comment


            • #51
              s-a deschis laaarg...nu a cantat nimic!
              care lumina Stoicane?!...nu are asa ceva! e varianta coaja acces
              Keep walking...

              Comment


              • #52
                La un 1.2 ambient se aprinde martorul de usa deschisa (si plafoniera) la toate usile + portbagaj. Nu am mers cu nimic deschis, deci nu stiam ca si piuie.

                Comment


                • #53
                  Buna .nu sa descoperit inca cati litri mai avem in rezervor daca nu aveM CB ma scuzati daca am postat in alta parte

                  Comment


                  • #54
                    Astazi am vazut ca, atunci cand apesi pe frana brusc se aprind avarile in timpul franari.... a mai observat cineva?

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by Nairda23 View Post
                      Astazi am vazut ca, atunci cand apesi pe frana brusc se aprind avarile in timpul franari.... a mai observat cineva?
                      Acela e AFU, sau asistenta la franarea de urgenta. Mareste puterea servofranei si aprinde avariile. La fel e si la mine.

                      Comment


                      • #56
                        AFU nu inseamna doar aprinderea avariilor la franarea puternica. Cel putin la alte masini

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by Nairda23 View Post
                          Astazi am vazut ca, atunci cand apesi pe frana brusc se aprind avarile in timpul franari.... a mai observat cineva?
                          Chestiunea asta e specificata si in manual - cap 2 pag 18 (2.18) in manualul meu - functionarea sistemului de asistenta la franarea de urgenta. Eu unul nu l-am testat ... sau mai bine zis nu am avut prilejul pana acum sa franez violet dar sunt convins ca functioneaza. Aprinderea avariilor in cazul unei franari este o completare a sistemului de franare e urgenta, rolul AFU este acela de a distribui forta de franare in astfel de situatii - el corelandu-se atat cu abs-ul cat mai ales cu esp-ul din dotarea masinii.

                          Sent from my ARIA using Forum Runner
                          sigpic
                          This is My Ride!
                          !Visit and enjoy!

                          Comment


                          • #58
                            da eu miam montat butoane la usile ramase ...dreapta si spate plus portbagaj ca am montat alarma si intradevar numa pe usa soferului este ... iar pretul unui conecter e 80 de lei in reprezentanta si daca nu le ei de la ei nu ti le monteaza .... si faza proasta e ca, conectorii nu vin cu mufe ... acelea le ei de la dezmembrari cu 10 lei mufa asa pe net de renault se gasesc cu 60 de lei ca e acelasi ca si la logan 1 ...is aceleasi butoane numai ca difera pt ce le cumperi )

                            Comment


                            • #59
                              Nu se intelege nimic din ce ai scris tu aici. Incearca sa folosesti "la maxim" ortografia limbii romane ca altfel nu intelegem la ce te referi.
                              Ce usi? Usile ramase unde?... sau de unde? Ce ai montat? Cine a montat?
                              Merci
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • #60
                                da scuze ca am scris prostii la capitolul gramatica !
                                Am montat butoane la usile ramase (senzori usi deschise) ... dreapta si spate plus portbagaj datorita faptului ca am montat alarma si intr-adevar numa pe usa soferului este acel senzor ... iar pretul unui conecter este de numai 80 de lei in reprezentanta si daca il cumperi din magazin nu ti-l monteaza .... si faza proasta este ca, conectorul nu vine la pachet cu mufa ... o poti cumpara foarte usor de la dezmembrari cu 10 lei buc ca nu se gasesc inca in comert .... iar pe net pe situri specializate senzorul de renault se gaseste cu 60 de lei ca e acelasi tip model ca si la logan 1 ... is aceleasi butoane numai ca difera destinatia utilizarii pt phase 1 e 60 lei si daca ei pt phase 2 e 80 de lei ... si asta e japca la noile modele ... aceasi marie numai cu alta palarie ... sper ca m-am facut inteles
                                Last edited by Tinuletz; 4 November 2013, 21:40.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google