Lucruri Pe Care Nu Le-ati Descoperit Inca La Noul Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poate unii dintre colegi ati descoperit mai demult, am observat ”dupa activarea alarma cu ajutorul clipului”, daca inchid masina centralizat cu telecomanda masinii si deschid manual hayon-ul sau usa de la sofer incepe sa se aprinda avariile. Daca avea si goarna din fabrica era o alarma veritabila.

    Comment


    • Nu are ieșire de sirenă uch-ul de nivel L2, trebuie piese.
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Si nici pe claxon nu merge activat? La megane 2 alarma din fabrica urla pe claxon.
        Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

        Comment


        • Citește, #1052. Și da, am testat.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • In Pitesti, avem vreun coleg care sa activeze HSA , semnaliz impuls, etc.la un Stepway 0.9 Tce? Daca da, il rog sa-mi dea un mesaj privat

            Comment


            • As dori si eu o activare de semnalizare cu impuls si HSA daca ma puteti ajuta cu un PM?
              Multam.

              Comment


              • Ti-am trimis PM

                Comment


                • Nu stiu daca am postat unde trebuie, dar cam asa arata graficul dyno la un sandero 0.9tCe resoftat
                  Attached Files

                  Comment


                  • E o mică mare problemă JH3 suportă sub 170Nm, 160Nm mai merge dar 185Nm e cu semn de ?

                    PS. E TCe nu tCe, Turbo Control efficiency
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • E ok torq, graficele alea de dyno se falsifica ca rezultatele la BAC, iti baga senzorul de temperatura ambianta sub capota si da niste corectii de zici ca ai racheta.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • Si de ce ar falsifica graficul dyno?
                        Softul este facut de dimsport, sper ca nu fac reclama, iar omul a pus o pe dyno la alta companie, exelixis, care pe langa faptul ca e o firma de tuning foarte renumita, sunt si oameni seriosi.

                        Comment


                        • Salut, aveti idee daca si service-urile oficiale Dacia resofteaza?

                          Comment


                          • Cum sa nu. Daca Dacia scoate o harta mai noua de injectie decat ce ai tu pe masina ti-o instaleaza pe aia. Doar ca alea nu fac mai multi cai decat aia de origine.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • Iar daca nu ai diesel sau benzina turbo, nu se merita sa resoftezi masina. La 1.2 16v o duci de la 75 la 82 de cai, chisr nu se merita.

                              Comment


                              • Cred ca o duci de la 75 la 74 de cai...
                                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google