Lucruri Pe Care Nu Le-ati Descoperit Inca La Noul Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cu noul soft original o sa ai 73 de cai frumosi. Nu te speria, sunt mai grasi ca ceilalti 75 ca sa incapa in acelasi spatiu...

    Comment


    • Ce soft baga ? Android? Este la promotie....ce de cai frumosi vad pe pereti..
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • Originally posted by razvanCC View Post
        Salut, aveti idee daca si service-urile oficiale Dacia resofteaza?
        daca esti din bucuresti, la dacoserv militari ti-o resofteaza dl Corneliu Manzatu, seful service-ului. nu stiu daca e foarte oficial, dar vin multi la el.
        intrebi de el si ii spui ce vrei.

        Comment


        • Are cineva idee daca noile motorizari euro 6 dci vin cu adblue? Am intrebat la 2 dealeri Dacia dar niciunul nu a stiut sa imi raspunda.

          Comment


          • dCi Euro6 e K9K 626, din câte știu fără adblue.
            dCi Euro5 e K9K 612
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Originally posted by B997NDL View Post
              daca esti din bucuresti, la dacoserv militari ti-o resofteaza dl Corneliu Manzatu, seful service-ului. nu stiu daca e foarte oficial, dar vin multi la el.
              intrebi de el si ii spui ce vrei.
              Multumesc pentru informatie. Pe mine ma intereseaza sa nu am probleme cu garantia (masina e luata de la Meridian Sud) si sa fie soft de crestere al cuplului si puterii. Din cate am inteles se poate duce fara probleme de fiabilitate in 105 cp si 160 nm. Daca softul e scos oficial de Dacia banuiesc ca n-ar fi vreo mizerie facuta pe la colt de strada.

              Intrebarea mea a fost pusa pentru ca stiu un producator german de masini care procedeaza la fel si ofera chiar si garantie si certificarile necesare pentru acest gen de resoftari/remapari.

              Comment


              • S-o crezi tu ca-ti scoate cineva masina in afara omologarii LEGAL cu certificari pe 300 de lei.
                Renault in nicun caz nu creste nici o putere cu softurile oficiale.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • Originally posted by razvanCC View Post
                  Intrebarea mea a fost pusa pentru ca stiu un producator german de masini care procedeaza la fel si ofera chiar si garantie si certificarile necesare pentru acest gen de resoftari/remapari.
                  Poate este vorba de un tunner autorizat (amg,brabus,etc.) Producatorii nu fac asa ceva. Cunosc cazul pe care il expui, masina modificata/resoftata de Lorinsser (tunner acredidat mercedes)
                  In service Dacia nu se face asa ceva (cel putin oficial); si sa risti o interventie cu un soft oarecare facut de un mecanic oarecare nu rentaza. Mergi la un tunner cunoscut
                  My Ride sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by einstein1984 View Post
                    S-o crezi tu ca-ti scoate cineva masina in afara omologarii LEGAL cu certificari pe 300 de lei.
                    Renault in nicun caz nu creste nici o putere cu softurile oficiale.
                    Mi se pare destul de evident ca o solutie de acest gen nu are cum sa fie ieftina sau comparabila ca pret cu firme de tuning. Avand in vedere ca producatorul ar trebui sa ofere garantii si certificari (bazate pe teste etc) pretul este mare pentru asa ceva.
                    Pacat ca Renault nu ofera asemenea servicii/produse, nu stiam. Tocmai de aceea am intrebat aici, dar voi intreba si la Meridian.
                    Insa in Germania, un producator ofera acest lucru, pretul fiind dublu fata de pretul cerut de tuneri cunoscuti si consacrati ( skn, superchips etc). Deci se poate si oficial

                    @Madutzu25 Este vorba despre Audi. Resoftarea se face oficial, toata interventia se face insotita de garantie si certificari TUV.
                    Last edited by razvanCC; 6 August 2015, 11:17.

                    Comment


                    • Sunt si la noi cateva firme de genul.
                      Ca si comparatie, anul trecut un oarecare mecanic de la Mioveni mi-a cerut 1800 ron pt resoftare. Evident ca nu am acceptat
                      My Ride sigpic

                      Comment


                      • In 2008 cand am luat masina cei de la skoda aveau mare trecut pretul la resoftare.Nu a tinut mult minunea.
                        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                        Comment


                        • Fiind curios am dat de http://www.stasisengineering.com/sup...and-compliance
                          De fapt sunt o firma separata de audi care declara fata de audi modificarile lor. Audi plateste ce s-a stricat din vina lor, daca e din vina tunerului, astia au un fel de asigurare care plateste reparatia masinii clientului la dealerul Audi.
                          Chiptuningul schimba puterea si emisiile poluante declarate la omologarea vehiculului. Nu poti schimba astea 2 SI sa fii legal fara a opera modificari in CIV vehicul (in unele tari impozitul este functie de CO2/km ).
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Chederele montate pe usi!Formatia mea le fabrica,doar partea metalica!

                            Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
                            Attached Files

                            Comment


                            • Originally posted by razvanCC View Post
                              Pacat ca Renault nu ofera asemenea servicii/produse, nu stiam. Tocmai de aceea am intrebat aici, dar voi intreba si la Meridian.


                              Dar RenaultSport ce este amice?
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • Brațele vechi pre 2014 și alea noi
                                Attached Files
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google