Lumina In Habitaclu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lumina In Habitaclu

    mi-a venit o idee de la un prieten care are o JETTA. sus langa lumina de habitaclu am pus 4 led-uri rosii de 5mm care bat in jos catre schimbatorul de viteze. am tras + de la la firul albastru din spatele casetofonului care in momentul in care aprinzi pozitiile se alimenteaza. am tras un cablu de internet cu 8 fire (4+ si 4-) pe langa cablu de antena. am intepat cu o surubelnita subtire plafonul de plus si am introdus led-urile. le-am facut legaturile, am pus plafoniera la loc...am aprins pozitiile si...suuper se vede ca o balta de lumina rosie la schimbator,bricheta....si cam tot ce e pe acolo. am folosit led-uri de 12v. tensiunea urca pe fir pana la 14,4v. sper sa nu se arda,pana acum nu s-au ars si le-am pus de 3 saptamani. sunt pozitionate intre parbriz si plafoniera. sunt 4-5 cm acolo liberi. se vede super frumos si nu ai treaba cu ele sa zici ca te orbescb sau ceva. spor la munca.
    Last edited by emyemanuel; 8 August 2009, 21:43.
    sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

  • #2
    Pune niste poze
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #3
      @darksid3 cum pot publica si eu un thread, vreau sa vand un telef si nu pot sal public nici poze nu pot pune, ce dimensiune trebuie sa aiba pozele multumesc

      Comment


      • #4
        hai ca am reusit da pun...claritaa est ffff prosta..,.dar sper sa se vada ceva. in realitate se vede mult mai bine...mai ales la schimbator, frana de mana, bricheta, toata consola...cam tot. merita incercat.
        Attached Files
        Last edited by emyemanuel; 8 August 2009, 23:08.
        sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

        Comment


        • #5
          ...nush ce sa zic pe intuneric sa vede ceva acolo sa dea impresia ca ai cine stie ce prin masina(kitsch)...dar nu as vrea sa imi imaginez cum arata alea pe acolo ziua...

          Comment


          • #6
            Originally posted by lorenzlorenzu View Post
            @darksid3 cum pot publica si eu un thread, vreau sa vand un telef si nu pot sal public nici poze nu pot pune, ce dimensiune trebuie sa aiba pozele multumesc
            Il publici la "Bursa" si astepti sa fie aprobat
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • #7
              ziua nu se vede mai nimic, pt ca led-urile sunt transparente si daca nu te uiti in mod expres nu iti dai seama ca ar fi ceva acolo. o sa incerc sa pun si o poza pe zi , atunci cand sunt stinse.
              sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

              Comment


              • #8
                arata bine imi place...felicitari pt treaba facuta
                0.9 tce SL plus

                Comment


                • #9
                  iata cum se vede si ziua...
                  eu zic ca nu se vede rau, mai ales ca am dat zoom cand am facut pozele. ma refer la cum se vad ledurilu ,nu calitatea imaginilor.
                  Attached Files
                  Last edited by emyemanuel; 14 August 2009, 22:34.
                  sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

                  Comment


                  • #10
                    mie unu nu-mi place! poate daca era facut tot plafonu asa!
                    MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

                    Comment


                    • #11
                      era excelent daca aveai cum sa le inglobezi in plafoniera.
                      oricum, ideea este foarte buna ca sa ai o lumina difuza si discreta spre baza consolei unde e spatiul de depozitare si scrumiera.
                      keep up the good work!
                      Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                      Comment


                      • #12
                        n-am inteles o chestie. ledurile se aprind cand aprinzi farurile/pozitiile?
                        " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                        Comment


                        • #13
                          Din pozele puse mai sus asa pare. Ca altfel trebuia sa fie aprinsa si plafoniera odata cu ledurile rosii. Ori a pus un buton separat.
                          GL-22-TOF

                          Comment


                          • #14
                            se aprind odata cu pozitiile. scrie mai sus de unde am facut legaturile...

                            Originally posted by TopCat View Post
                            era excelent daca aveai cum sa le inglobezi in plafoniera.
                            oricum, ideea este foarte buna ca sa ai o lumina difuza si discreta spre baza consolei unde e spatiul de depozitare si scrumiera.
                            keep up the good work!
                            am studiat eu problema,dar nu prea m-a dus capul cum sa le inglobez acolo...poate daca ma chinuiam puțin...
                            Last edited by emyemanuel; 15 August 2009, 19:44. Reason: Automerged Doublepost
                            sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by 89.MIR View Post
                              mie unu nu-mi place! poate daca era facut tot plafonu asa!
                              Si dupaia era ca in club

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google