Lumini bord, plafoniera, folii personalizate pt. Logan

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @florin, vei avea un raspuns cat se poate de repede


    Haideti la luminite, cadoul ideal pentru Craciun
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • soran,dsign...puteti cumva sa decolorati folia la climatizare pt un ph2...eu am incercat da nu am reusit deloc sa curat portocaliu ala...astept pm de la voi..multam
      low....&.....slow

      Comment


      • Din nefericire nu se poate decolora decat cu riscuri majore de a strica acea folie.
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • Nici nu are rost sa va chinuiti cu folia de climatizare de la faza 2, nu se poate decolora deloc, nu este facuta la fel cu cea de faza 1 cu 2 picaturi de vopsea, la faza 2 vopseaua e in folie.

          Comment


          • As dori sa lamurim un aspect, deoarece in ultimele zile am tot intalnit astfel de mici nelamuriri din partea potentialilor clienti : atelierul DaciaShop, adica noi, nu montam si nu comercializam alte produse decat cele testate de noi, pentru care putem oferi garantie tip "lifetime".

            Preturile pe care le primiti pe PM tin cont de orele de manopera ocupate de fiecare operatiune in parte, de materialele folosite (rezistente, cabluri, fludor, conectori, izolatori termocontractabili) si nu in ultimul rand de subansamblele montate, testate riguros inainte.

            Nu incurajam comportamentul de piata sau de talcioc, preturile nu sunt negociabile , iar clientii fideli au beneficiat si vor beneficia intotdeauna de cadouri proportionale cu fidelitatea dumnealor.

            Speram ca acest mesaj sa va convinga inca o data de calitatea lucrarilor noastre si tin sa subliniez ca intotdeauna veti primi garantie atat timp cat masina se afla in posesia dvs.
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • salut
              am un logan diesel,si am iluminarea la bord alba,cu ace rosii.
              ma intereseaza o folie personalizata,la care sa se vada tot culorile astea si noaptea.imi place modelul ala de serigrafie pe fundal alb,dar din cate imi dau seama are numerele si liniile albastre.daca se mai poate modifica ceva pe la ea,as face comanda,te rog da-mi un PM cu id-ul tau,sa iti spun cam ce vreau,si bineinteles pretul.

              o zi buna

              Comment


              • Pentru orice lucrare unicat este nevoie de plata in avans. Exista PM pentru alte detalii sau numere de telefon sau email: office@daciashop.ro
                Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                Comment


                • Pana joi se mai lucreaza, ulterior dupa data de 4 ianuarie! Va asteptam la atelier pentru luminite de sezon!
                  Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                  Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                  Comment


                  • Maine si joi ultimele lucrari la atelier pe anul asta! Va asteptam, cu telefon inainte!
                    Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                    Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                    Comment


                    • azi am schimbat si eu luminile la baieti.au facut treaba foarte buna.

                      poze am facut cu telefonul si nu reflecta realitatea, asa ca nu o sa ridic nici o poza.

                      vrea cumnatul meu sa si schimbe luminile de bord la un opel astra. au mai fost schimbate dar s au ars si vrea sa le schimbe.
                      Last edited by faganezu; 29 December 2010, 22:33. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Multumim pentru feedback!
                        Daca este vorba despre Astra G, noi nu prea mai lucram aceste masini din cauza numeroaselor complicatii care pot aparea. Ii recomand o folie electroluminiscenta si iluminarea acelor LED - asta se poate monta la noi atata timp cat face rost de folia electroluminiscenta.
                        Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                        Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                        Comment


                        • Pentru cei care nu doresc "inventii" in bord si implicarea unor persoane fara experienta sau aparatura adecvata va asteptam si in acest an la atelier cu cele mai bune LED-uri nu doar de pe piata ci din lume respectiv Nichia Japonia.

                          200 ron Bord+Consola centrala LOGAN faza 1
                          250 ron Bord+Consola centrala Logan faza 2 / Sandero

                          Pentru alte masini ne contactati si va comunicam preturile.
                          Portofoliu (o mica parte din lucrarile noastre) disponibil aici:


                          Programari 0723.823.679 sau 021/324.04.44
                          Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                          Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                          Comment


                          • Anul 2011 vine cu solutii LED noi pentru plafoniera. Astfel am gandit niste module noi care se monteaza fara modificari in locul becurilor W5W. Plug and Play cum s-ar zice.

                            Exista astfel varianta pentru lampa mica de la plafoniera de Logan cu 2 LED-uri si variante mai puternice de la 3 LED-uri in sus pentru lumina centrala.

                            Asa cum v-am obisnuit se folosesc LED-uri Japoneze de calitate, cu randament foarte mare, lumineaza mai puternic decat solutii cu 4-8 leduri clasice, iar pentru cunoscatori indicele CRI este de peste 70-80, asta inseamna ca nu obosesc ochii si ofera o reproducere buna a culorilor.

                            Randamentul mare si echiparea cu rezistente cu tolerante foarte mici au ca rezultat o temperatura scazuta de functionare.

                            Consumul este sub 1W pentru oricare din solutiile LED, putand fi folosite fara grija acumulatorului.

                            Pretul pentru varianta cu 2 LED-uri este de 22 ron iar pentru varianta cu 6 LED-uri 50 ron. Din cauza ca varianta gandita initial cu 6 LED-uri este foarte puternica, in curand vom realiza si o solutie cu 3 LED-uri pentru un cost mai scazut.

                            La comanda se pot realiza si solutii mai puternice pentru plafonierele cu un singur compartiment sau pentru alte tipuri constructive de plafoniere.

                            Pozele sunt facute cu blitz si cu diafragma inchisa pentru a nu arde fotografia de aceea efectul luminii produse nu este reprodus la fel de intens ca in realitate!

                            Alte caracteristici:

                            Tensiune alimentare 9-14V
                            Curent<85mA
                            Temp. culoare 6000K;
                            Culoare alb rece;
                            CRI >70
                            Attached Files
                            Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                            Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                            Comment


                            • Originally posted by victor View Post
                              sal mai ai asa ceva si cat costa sunt din craiova
                              ai o poza cu folia asta iluminata http://www.daciashop.ro/led-tuning/cadran-logan
                              sa vedem cum arata , ambele variante chiar(negru mar si lucios)
                              mod montare si pret
                              ms

                              A mi raspunzi si mie ,te rog!
                              Last edited by sor7n; 10 January 2011, 14:54. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Bord+consola Logan aduse demontate la atelier sau trimise prin curier 150 ron se modifica orice combinatie de culor;
                                Doar ceasuri de bord aduse demontate sau trimise prin curier se modifica cu 70 ron - orice combinatie de culori inclusiv afisaje 2 culori, ace culori diferite fata de cadrane etc.

                                Folosim in continuare exclusiv LED-uri speciale pentru cerintele auto de la Nichia si Osram - atentie nu orice LED Osram sau Nichia indeplineste aceste cerinte.

                                Ceasurile de bord se calibreaza si in lipsa masinii. Nu se fac improvizatii si nu se testeaza pe alte masini. Lucram numai cu echipament ESD safe ERSA.
                                Attached Files
                                Last edited by Soran; 13 January 2011, 02:24.
                                Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                                Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google