Lumini Pe Usi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai nu are poze si detalii pe topicul sau ?
    sigpic

    Comment


    • ba da, dar fiecare isi prezinta aici solutiile si imbunatatirile aduse. asta era si ideea topicului. in fine, scuze de off.
      Stock is boring...
      My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

      Comment


      • Originally posted by catalintal View Post
        si eu as fi interesat, de limini pe portoere macare pe cele din fata, im place ideea cu ledurile cusurub, asa ca ii rog pe cei care au facut, sau cel care face as aceva sa ne dea mai multeee detalii

        multumesc
        Daca esti interesat, hai intr-o zi pe la cetate ( telecabina) sa vezi masina mea, poate iti place cum am facut si facem si la tine ( lumina in portiera si semnalizare in oglinzi)

        Comment


        • Catalin, ceva de genul asta ?
          Attached Files

          Comment


          • Am vazut destule lucrari reusite aici, si eu mi-am montat lumini pe portierele fata, cele de laguna 2! ! ! Am facut toata operatia, acum trebuie sa le leg, si nu prea as vrea sa le leg la plafoniera, nu ma deranjeaza daca se vor aprinde ambele, chiar daca deschid decat usa soferului. unde si de ce fire trebuie sa ma leg? Respect si multumesc anticipat !!!
            sigpic
            The MVP

            Comment


            • trebuie sa te legi la firele de la comutatorul de la usi,eu zic sa faci asa,fiecare lumina cu usa ei,si atentie,comutatoarele de la usi intrerup Minusul (-),pui un plus continuu cu siguranta de 10A si rezolvi treaba spor la lucru
              Logan Forum consiliaza nu si repara!
              [/SIGPIC]

              Comment


              • ok mister Andr33y, asa voi proceda, merci pentru promtitudinea acordata, la aceasta ora !!! pozele cu lucrarea efectuata ! ! !
                Attached Files
                Last edited by B-64-MVP; 25 October 2012, 05:05.
                sigpic
                The MVP

                Comment


                • foarte frumos a iesit!
                  sigpic

                  Comment


                  • Deci sa inteleg:
                    1) Scot butonul din stalp
                    2) Tai firul roz( sau colorat cum o fii la mine)
                    3) Leg la el minusul ( - ) de la lampile din usi si apoi izolez bineinteles
                    4) Plusul se poate lua de la pinul A3 mufa PI (cea alba), sau B5 (+ temporizat pentru iluminare). unde sunt mufele astea, la UCH?
                    5) Deschid usa si LUMINAAAAA !!!!!!!!
                    sigpic
                    The MVP

                    Comment


                    • bine ar fi sa legi cate o dioda pt a se aprinde independent fiecare lampa

                      Comment


                      • B-64-MVP, a iesit frumos dar niste poze cu luminile pe usi noaptea daca poti sa pui sa ne facem o idee
                        felicitari pt lucrare(ce lampa ai folosit?)

                        Comment


                        • Originally posted by B-64-MVP View Post
                          Am vazut destule lucrari reusite aici, si eu mi-am montat lumini pe portierele fata, cele de laguna 2! ! ! Am facut toata operatia, acum trebuie sa le leg, si nu prea as vrea sa le leg la plafoniera, nu ma deranjeaza daca se vor aprinde ambele, chiar daca deschid decat usa soferului. unde si de ce fire trebuie sa ma leg? Respect si multumesc anticipat !!!
                          @bulgaru: Tu te uiti doar la poze? Daca ai fi citit, cu doua posturi mai sus, MVP a spus ce lampi a folosit si ca, deocamdata, nu le-a legat pentru ca nu stie unde. Prin urmare, poze cu ele aprinse nu are de unde sa-ti dea.
                          sigpic

                          Comment


                          • eu am montate in manerele exterioare leduri cu ajutorul colegului Dragman. toata lucrarea a durat 2 zile dar merita
                            From Miami 2 Ibiza
                            Voucher
                            http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

                            Comment


                            • Originally posted by B-64-MVP View Post
                              Deci sa inteleg:
                              1) Scot butonul din stalp
                              2) Tai firul roz( sau colorat cum o fii la mine)
                              3) Leg la el minusul ( - ) de la lampile din usi si apoi izolez bineinteles
                              4) Plusul se poate lua de la pinul A3 mufa PI (cea alba), sau B5 (+ temporizat pentru iluminare). unde sunt mufele astea, la UCH?
                              5) Deschid usa si LUMINAAAAA !!!!!!!!
                              da,cu minusul de la lampi te legi de firul de la comutatorul de pe usa,si cu plusul trecut printr-o siguranta de 10A te legi la un plus permanent de la UCH,da de preferat B3 ,si deschizi usa,si luminaaa
                              Logan Forum consiliaza nu si repara!
                              [/SIGPIC]

                              Comment


                              • ok andr33y, am inteles, si nu o sa mai fie nevoie de nici o dioda sa inteleg? respect si cand termin lucrarea voi posta poze cu ele aprinse. acum am montate in interior leduri de 1w alb rece ! ! !
                                Attached Files
                                sigpic
                                The MVP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google