Lumini Pe Usi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    pe mine ma bate gandul sa pun sub toata masina daca tot ma apuc sa lipesc leduri... partea nasoala e ca am nevoie cam de 40 de leduri si vreo 30 metri de cablu... cum un led e cam 35.000 rezulta ca o sa iau leduri de 1.4 mil plus restul de piese... sa nu mai zic ca trebuie sa vad cum le prind pe sub masina la praguri si sub bari astfel incat sa nu se vada ledurile ci doar lumina... pe asfalt D
    sigpic

    Comment


    • #17
      mii de multumiri domnului sinx pentrul timpul acordat acestu proiect , luminile au efectul dorit si un design deosebit.pot sa precizez ca fac ceva drumuri prin tara , la tara si chiar in bucuresti pe stradute neluminate si chiar am simtit lipsa luminatului pe asfalt chiar langa masina.

      multumiri inca o data si jos palaria ptr domnul sinx , un om calm si cu o mana buna in ceea ce face ( are un mic defect : nu bea decat apa )

      Comment


      • #18
        nu este rea ideea dar este foarte multa munca ) bravo..

        Comment


        • #19
          Originally posted by skandal View Post
          multumiri inca o data si jos palaria ptr domnul sinx , un om calm si cu o mana buna in ceea ce face ( are un mic defect : nu bea decat apa )
          apa plata... te rog sa specifici
          sigpic

          Comment


          • #20
            super tare,cat a costat tot, ce leduri ai folosit (tip) si cati metri de cablu (fir de ?mm) ?
            sigpic #

            Comment


            • #21
              Citeste mai sus ca a specificat ce a folosit ;)
              sigpic

              Comment


              • #22
                leduri de 8 mm superflux 10 bucati... 3 roni unul + rezistente de 800 ohmi + 20 metri de cablu cu un singur fir 0,5 roni metrul + varnis 2 bucati de 1 metru. De cati mm era nu stiu sa iti zic, in orice caz era f subtire. am cautat special sa fie asa subtire ca sa nu incomodeze cu nimic.
                sigpic

                Comment


                • #23
                  mersi sinx, super tere ideea.
                  sigpic #

                  Comment


                  • #24
                    nu ai pentru ce...
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      zi-mi si mie cum ai dat jos fata de usa? am auzit ca ar avea nu stiu ce silicon pe acolo si ca pot crapa fata de usa daca nu trag silmutan din mai multe parti ca sa iasa toata o data. daca o dau jos, pe urma cum o pun la loc?
                      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                      Comment


                      • #26
                        banuiesc ca ai pus leduri in toate 4usiile... te-ai alimentat direct din plafoniera? sau releu ceva? cum suporta UCH-ul tot consumul? de exemplu daca deschizi toate 4usile si portbagaju si plafoniera nu sare siguranta????

                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          ramane sa aflu pe parcurs , deocamdata nu a scazat nimic in intensitate cand deschid usile . in plafoniera am tot leduri.
                          Last edited by crististreulea; 5 March 2009, 00:00.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by SoNyKeL View Post
                            banuiesc ca ai pus leduri in toate 4usiile... te-ai alimentat direct din plafoniera? sau releu ceva? cum suporta UCH-ul tot consumul? de exemplu daca deschizi toate 4usile si portbagaju si plafoniera nu sare siguranta????
                            ledurile au un condum f f mic... si cum am renuntat la becul din plafoniera in favoarea unor leduri m-am gandit ca nu se intampla nimic... daca rascoleti pe aici pe forum o sa vezi ca sunt unii care au alimentat chiar si detectoare de radar de la plafoniera... am alimentat direct de pe plafoniera nu de la releu, nu din alta parte.
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              cate leduri ai in plafoniera?
                              uchul suporta 25w(1portbagaj,3becuri plafoniera(mcv),1torpedou)

                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                pai in primul rand nu e masina mea ca sa le am eu... cred ca omul are 5 leduri... in plafoniera... tot nu vad ce incerci sa faci?
                                un led are 20 mA...
                                Last edited by sinx; 4 March 2009, 23:09.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google