M.Schumacher Din Nou In F1

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    SIngura problema a lui Schumi e cea de la accidentul de motocicleta din februarie,adica la gat si asta e fffoarte important in F1.

    Pentru mine nu conteaza neaparat sa castige,doar simplul fapt ca revine sa piloteze in F1 este un vis devenit realitate.
    ....so,RESPECT.
    Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

    Comment


    • #17
      Originally posted by blacired View Post
      Deocamdata nu e asa sigur ca se intoarce in locul lui Massa, chiar acum am citit ceva ca trebuie sa treaca de niste teste severe sa primeasca permisul pentru formula1. Totusi cred ca ar putea da niste lectii la multi dintre pilotii de azi in f1, dar sa nu uitam faptul ca a parasit campionatul acu trei ani si carutele de acum sunt total diferite cu cele care el a cistigat atitea (7) ani. Deci sa fim realisti.....
      GO SF!
      Vezi ca in ultimii trei ani tot pe circuitul de la Fiorano isi face veacul, s-ar putea sa stie masinile mai bine decat Massa sau Raikkonen...deci:SF

      Comment


      • #18
        Si oricum s-a retras din F1 in Octombrie 2006, acum ~3 ani. De atunci nu s-au schimbat chiar asa de mult masinile sa zici ca i-ar fi greu sa se adapteze ...


        S.
        I have no special talent. I am only passionately curious.

        Comment


        • #19
          numai fani shumy pe aici. Va respect afinitatile, dar eu tot timpul am fost anti. Sincer ma bucur ca revine pentru a vedea daca poate sa faca treaba ok si fara Ross Brawn. Daca dovedeste si in conditiile astea ca e the best nu imi ramane decat sa recunosc. Dintotdeauna am fost de parerea ca el a fost facut mare de echipa si nu invers si de cate ori a existat o masina competitiva a mancat bataie.
          sigpic

          Comment


          • #20
            pai pe fiorano i-a batut anul trecut intr-o vizita pe massa si raikkonen dupa cea astia se carasera saptamani cu masina. le-a dat o secunda si-a plecat acasa. tema de cercetare. cum naiba sa nu piloteze iar? numai sa vrea...
            le: cand mclaren si renault avea masini cu 100 de ani inaintea lui ferrari, el tot castiga curse. am zis ca nu il suportam cat era la ferrari, dar trebuie sa recunosc ca "mosul" le da fum la multi cascadori. uite de cand toate echipele folosesc aerodinamica aia controversata de la brown, parca barichello si button nu mai castiga cu 2 ture avans. acolo se vede pilotul. sa nu uitam ca hakkinen l-a batut pe schumacher cu o masina net superioara si alonso din nou, cu o masina mai buna. in 2002-2004 intr-adevar a avut masini mai bune decat restul, dar oare cine a pus umarul la dezvoltarea lor? chiar daca nu suntem toti fani schumacher, tre' sa-i recunoastem totusi meritele. eu am inceput sa-mi doresc sa revina de cand incapabibilul de raikonen si-a aratat valoarea in ultimii doi ani. bulan maxim si-a iesit campion mondial.
            a, daca e sa vorbim de piloti impinsi din spate, uitat-te la celebrul lewis hamilton, care in afara de faptul ca e primul negru din f1, n-are nici un alt merit major. a fost impins campion mondial si acum i se vede valoarea: locul 17 din 21.
            Last edited by Seba; 31 July 2009, 15:36.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #21
              Originally posted by yrman View Post
              numai fani shumy pe aici. Va respect afinitatile, dar eu tot timpul am fost anti. Sincer ma bucur ca revine pentru a vedea daca poate sa faca treaba ok si fara Ross Brawn. Daca dovedeste si in conditiile astea ca e the best nu imi ramane decat sa recunosc. Dintotdeauna am fost de parerea ca el a fost facut mare de echipa si nu invers si de cate ori a existat o masina competitiva a mancat bataie.

              Dimpotriva, nu sunt fan Schumi, ca sportiv mi s-a parut intotdeauna de tot rahatul, dar ca pilot...oricum mai bun decat "copilul minune" Hamilton care a cazut dupa un an. Mi l-as dori la anul pe Schumacher in aceeasi echipa Ferrari cu Alonso, dar n-o sa apucam sa vedem...

              Comment


              • #22
                Nu tii minte cine a fost campion in anul cind Shumi a iesit in pensie?Alonso. Asa ca prea putina sansa sa fie amindoi intr-o echipa la Ferrari.....Dealtfel nu prea cred ca Shumi va reveni pe perioada mai lunga, in schimb am citit undeva ca pentru fiecare ZI ce va inlocui pe Massa la Ferrari va primi 1.000.000.de iepuroi(suma ce va fi achitata de Eclestone???).....Na, despre bani e vorba si aici nu de altceva!

                Comment


                • #23
                  Cred ca mare comentator de la TVR 1 MIKI ALEXANDRESCU e in al 9-lea cer ca idolul lui suprem revine iarasi in F1. Miki Alexandrescu va spune schumi in cursa de pe 23 august de 23 de ori pe minut ;) Veti vedea

                  Comment


                  • #24
                    eu am auzit ca Schumi ia de la ferrari 3.2 milioane euro pe cursa...
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • #25
                      offtopic si apropo de Miki al nostru, mai bagati aici: http://www.loganclub.ro/forum/petiti...2.html?t=12162

                      Comment


                      • #26
                        super veste. Acum o sa urmaresc si eu formula 1 din nou.

                        Comment


                        • #27
                          @Detail ca si sportivitate shumy e zero barat, tin minte si acum cum a intrat in Ville... in ultima cursa a sezonului. Este asa cum zicem noi romanii un mare ofticat, nu stie sa piarda. Ca si pilot este unul foarte bun spre excelent. Eu am subliniat doar ca multe chiar foarte multe curse le-a castigat datorita faptului ca masina lui era net superioara si ca ross brawn stabilea strategia. E logic ca daca a stat asa de mult pe langa el a invatat si el cum e strategia, ar fii fost chiar dobitoc daca nu invata, iar in cadrul echipei nu a avut nicodata un contracandidat. Toti colegii de echipa au fost alesi in functie de cat de usor se supun ordinelor de echipa.
                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            nu incepe cu zero barat din cauza c-a intrat in villeneuve, ca imi aduc aminte de senna cum i-a ascos pe prost si mansel ca sa castige un titlu mondial si-mi pun o lume intreaba in cap daca zic ca si ala a fost un ofticat...exact de asta n-am fost fan senna sau schumacher.si n-o sa fiu, dar asta nu inseamna sa recunoastem ca, doar ca pilot, e o valoare. in rest, no comment. dupa plecarea lui de la ferrari, de ce masinile au fost brusc niste rebuturi, kimi si felipe nemaicastigand asa clar cursele? pt ca nu stiau sa spuna ce si cat trebuie modificat la masina. schumacher stie asta la perfectie. face parte din a fi un mare pilot...
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • #29
                              offf seba .... nu pricepi ca am un ghimpe cu el... si nu recunos ca e cel mai zmeu ...... dar asa cum am zis... e un pilot foarte bun.
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                man, nu esti singurul acre are un ghimpe cu el, cred ca am zis nu o data ca nu sunt fan schumi, dar ca pilot, n-am ce-i comenta, cu cateva exceptii.
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google