- = M V P = - (Castigator Campionat Cel Mai Tare Exterior Level 1 Editia 2011 )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @brady eu ma refer strict la masina lui MVP nu la masina ta, da-mi exemple de ambreiaje de motorizare 1,6, link-ul tau este pentru ambreiaj de 1.4.

    Comment


    • @evali_daniel Sachs nu procedeaza asa doar pentru motoarele de 1.4 .
      Cunosc om cu Ford care a comandat sachs ( motor 1.6 16V ) si a primit LUK in cutie de Sachs. Si la un simplu search pe google se gasesc multe exemple : http://vwforum.************/topic/63...ambalaj-sachs/

      Comment


      • da domne multumesc mult pentru pareri si sfaturi ! ! ! Eu pe Sachs (stiu ca are Dany Cup, Cosmin CGK, etc) o sa merg, nu e mare diferenta fata de Valeo stock, si sper sa nu regret, Daniele din momentul asta ai comanda data ! ! ! Sachs sa fie, made in Germany ! ! !
        sigpic
        The MVP

        Comment


        • B-64-MVP-cat te costa sachs?ai unde sa l montezi mai convenabil?eu am auzit ca montajul costa cam cat ambreiajul)nu de alta dar usor usor si eu ma pregatesc sa l schimb
          AdY_JmL_2015

          Comment


          • Drace tie nu iti mai zic nimic, ca tu mereu mi-o iei inainte :P ! ! ! Pai kitul de ambreiaj Sachs il iau de la EvaliDaniel si ma costa cam 390 ron, si montajul inca nu am gasit, dar mai mult de 200-250 ron nu dau ! ! ! Respect ! ! !
            sigpic
            The MVP

            Comment


            • 200-250 ron ptr montare kit ambreiaj la logan??!!
              http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

              Comment


              • pai si care e problema, e mult sau e putin? stii tu undeva mai ieftin ca eu ma duc, dar, sa fie in bucuresti si sa lucreze frumos nu la repezeala si murdar. Respect ! ! !
                sigpic
                The MVP

                Comment


                • Scuze,am uitat sa precizez,mi se pare cam mult,dar eu nu am schimbat...nu stiu cat costa,deaia m-am mirat,probabil este greu de schimbat ...am sa ma interesez sa vad cat costa pe la Tgv.Stima
                  http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

                  Comment


                  • se schimba destul de greu, trebuie demontat cadrul motor, planetare, cutie de viteze data jos, ambreiajul Sachs costa 370 ron

                    Comment


                    • Are dreptate Daniel e mai complicat. Deci Daniele mi-ai preluat comanda, pe sfarsitul saptamani viitoare ne auzim la telefon. Respect ! ! !
                      sigpic
                      The MVP

                      Comment


                      • Eu am schimbat ambreajul, + cablu si sa stii ca l-au schimbat cam in 4h la dacia, pentru ca sa am garantie la piesa + lucrare. Cand mi l-a schimbat a lucrat un singur om, care a montat o bara transverlata intre aripi pe care a fixat motorul, a demontat suportul din stanga cum te uiti la motor, l-a demontat de pe cadru motor, a demontat capetele de bara, suspensia fata, a slabit cadrul motor din 2 puncte (numai stiu exact) dupa care a desfacut suportul cutiei de viteze de pe lonjeron sau cadru motor, nu a scos nici o planetara, si a schimbat piesa. Scuze de offtopic. Manopera a fost cam 400lei + 130la mecanic, piesa cam 500, si cablul 130lei. E costisitoare operatia, asta este.
                        Last edited by andrei_mircea; 15 March 2013, 23:23.
                        My turbo lag, give your MPI, a chance

                        Comment


                        • Pentru 250 lei ti-l pun eu Mvp-ule
                          sigpic
                          Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                          http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                          Comment


                          • andrei_mircea-wow ce scoruri:ozici ca e bmw nu logan)
                            AdY_JmL_2015

                            Comment


                            • Asta este. Ce sa fac daca piesa a cedat dupa garantie cu ceva timp ). Mecanicul a zis ca ambreajul meu a avut un defect de fabricatie. Eu de noua (masina) aveam pedala Beton armat, venind de pe benzina.....domne' asa tre sa fie..eu stiu!? ...cu timpu tinea tot mai aiurea..ce am zis....ca s-a mai lasat..mergeam il regla mai sus...si tot asa..pana cand bagam a1-a si stateam pe loc, nu dadea in nas.) gata cu offu.
                              My turbo lag, give your MPI, a chance

                              Comment


                              • vazut astazi live masina urcata pe trotuar langa viva sport.....iti fura ochiu imediat...arata bine rau masinuta cu jantele pe 17

                                ps: tu ai cauciucuri all season?
                                sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google