Magazine - Piese Auto - Braila

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    @roarcasu pt filtru polen ti-l pot monta eu ca nu-i mare scofala si nu mai dai atatia bani
    @male pt ac e forum care scrie ca se duc baietii la pitesti. E un servis autorizat acolo care monteaza, dureaza cica o zi dar de bani nu stiu cat, uita-te si tu pe site-uri.
    Last edited by Cristi_LCD; 17 February 2010, 09:19.

    Comment


    • #32
      multumesc dobre! stiam de forumul respectiv dar la suma care o implica montarea ac-ului nu pot merge pe incredere si de aceea cautam pe cineva care si-a montat ca sa schimb pareri cu el.sa vad cat de multumit este.

      arcasule, se monteaza ac pe orice tip de logan, bani sa fie.
      vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
      vand lampa adaptabila la torpedo

      Comment


      • #33
        @male,mai bine scoti capul pe geam vara decat sa faci improvizatia asta cu ac-ul. Sincer. Cand ai luat masina nu te-ai gandit ca o sa-ti trebuiasca ac-ul?
        Last edited by Cristi_LCD; 17 February 2010, 12:58.

        Comment


        • #34
          poate omu suporta bine caldura leopardule. cat despre montatul instalatiei pe o masina care nu a avut ac din fabrica piesele vin ca turnate, ca deh.. sunt de pe acel tip de masina. improvizatie nu e in nici un fel ca doar nu te chinui sa adaptezi o instalatie de la alta masina (asta e improvizatie dupa parerea mea), doar tre sa adaugi diferite chestii in plus.

          @male din cate stiu este cieva din gl care a reusit sa faca aceasta adaptare.. dar nu stiu exact cine. cauta pe forum ppoate dai de utilizatorul respectiv.

          Comment


          • #35
            Este vorba despre tipul care se ocupa cu schimbarea iluminarii in bord si alte chestii de genul asta. Parca il cheama, Daniel Liviu.

            Comment


            • #36
              aurelian68 si-a montat aer conditionat...singur.Si este din Galati.
              sigpic

              Comment


              • #37
                cand mi-am luat masina ac-ul era doar pe versiunile de top si nu aveam destui bani
                vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
                vand lampa adaptabila la torpedo

                Comment


                • #38
                  male,dar ce versiune de logan ai? in fundu gol sau preferance?

                  Comment


                  • #39
                    cea cu servo geamuri el si inchidere dar dc intrebi?
                    vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
                    vand lampa adaptabila la torpedo

                    Comment


                    • #40
                      aha. nu stiu dak nu o sa fie greu de montat ac-ul din cauza servo-directiei. de-asta am intrebat. dar e bine k astea cu servo (preferance) sunt mai reusite decat cele in fundu gol. celelalte am auzit k pica intr-o veselie,cel putin cele dupa 2008

                      Comment


                      • #41
                        Ma vad obligat sa ii raspund colegului ...

                        arcasule,nu stiu cum de nu te-ai dus din prima la prietenii tai de la apan sa-ti monteze filtru de polen. nu pot sa cred ca ti l-ai montat singur pentru ca tu esti un fan dedicat apanului. m-ai dezamagit.

                        Am spus ca am montat singur pe masina filtru de hota nu filtru de polen, Acesta este montat sub plasa de protectie de sub capota, pentru ca deja la treapta a 4a a aerotermei mi se auzea un zgomot in aeroterma. Apoi m-am dus la ei pentru a intreba ce pot face cu zgomotul, pentru ca o am inca in garantie ... Si in caz ca imi pica ceva ce se poate schimba pe garantie nu as vrea sa imi dea alte motive, pentru a ma pune sa platesc..Deja mi-au spus ca pentru ca am montat Alarma la Viper si nu la ei, in caz de incendiu dne fereste numai am garantie la partea electrica desi Viper este autorizat pentru asa ceva...

                        decat sa dau 20 mil la apan sa-mi vopseasca alea mai bine pun mana pe bidinea si o fac in fata blocului. am sanse mari sa-mi iasa mai bine(vorbesc din propria experienta). cu banii astia in alte parti o vopsesti toata cu tot cu echipat,dezechipat si vopsea inclusa,dar...nu tre sa manance si baietii aia ceva? doar e criza. arcasule,esti o comoara la casa omului. ce s-ar face astia de la apan fara tine?
                        Am intrebat la ei, sperand ca ei au vopsele originale cu cele din fabrica, sperand ca nu se va observa diferenta de nuanta. Dar pentru suma asta nu imi pot strica Casco ...

                        Originally posted by dobre stefan View Post
                        @roarcasu pt filtru polen ti-l pot monta eu ca nu-i mare scofala si nu mai dai atatia bani
                        Multumesc colegu, o sa tin cont de asta...
                        Last edited by Cristi_LCD; 27 February 2010, 17:51. Reason: Automerged Doublepost
                        Butea Aurel Laurentiu
                        fara linkuri externe in semnatura
                        BR - 21 - CNB

                        Comment


                        • #42
                          @male, te sfatuiesc sa te interesezi mai intai cat te ajunge instalatia de Ac atat noua cat si second. iti pot da si un site : ***************. au piese bune la preturi rezonabile,sau dak vrei pe plan local poti incerca la angel pe vadu olangeriei. si ala are piese bunicele,dar se arunca la pret.

                          @arcasule,dak vrei sa-ti iasa masina asa cum trebuie da o fuga pe dorobanti la albina este un magazin de vopsele care le prepara la calculator. iti face vopseaua dupa cod si anul masinii. eu personal am incercat si nu se vede diferenta,iar dak vrei un atelier de vopsit klumea e unul pe langa gara (nu stiu cum se numeste strada pe care e amplasat,dar pot sa-ti arat). acolo are tot ce-i trebuie,inclusiv o cabina de vopsit profesionala. am vazut multe masini shmechere vopsite acolo (chiar integral) gen bmw seria 7,audi R8 si crede-ma ca face toti banii. dak te duci acolo poate te rezolva si cu vopseaua. e singurul service din braila pe mana caruia mi-as da masina la vopsit.

                          Comment


                          • #43
                            @male, ...... angel pe vadu olangeriei. si ala are piese bunicele,dar se arunca la pret.

                            Sfatul meu pe testate de cateva ori pana acum ...
                            Mergi aici unde ti-a indicat colegu, eventual suni ...intrebi pretul ...si spui ca revii ...
                            Lasi cateva zile sa treaca dupa care mergi si ceri cu totul altceva ...intrebi pret...apoi intrebi daca mai are ce cauti tu ... Surpriza ...pretul o sa fie mult mai mic !!!
                            Cu ce am testat : Exemplu : Actualele tetiere de pe spate le am de la el de la un logan avariat. Am fost cu cineva si a cumparat una cu 200, apoi m-am dus la cateva zile si am luat 3 cu 450....si mai am si altele luate ...Are si lucruri bune numai ca trebuie sa stii ce vrei si cum trebuie sa arate.Eventual sa ai si un pret de obiect ca NOU sa poti face comparatie

                            Multumesc pentru sfaturi colegu ...
                            Oricum o sa vedeti ce zgaraieturi am ...la o intalnire...iar pana nu se incalzeste oricum nu merg...caci criza financiara e mare acum
                            Last edited by RoArcasu; 17 February 2010, 23:09. Reason: Automerged Doublepost
                            Butea Aurel Laurentiu
                            fara linkuri externe in semnatura
                            BR - 21 - CNB

                            Comment


                            • #44
                              va multumesc pentru indrumari!
                              vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
                              vand lampa adaptabila la torpedo

                              Comment


                              • #45
                                in braila unde mai stiti dezmembrari?
                                vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
                                vand lampa adaptabila la torpedo

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google