Maneta Schimbator Cu Leduri (tot Low Cost,ca E Criza)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Maneta Schimbator Cu Leduri (tot Low Cost,ca E Criza)

    Totul a inceput cand m-am urcat intr-un fiat si am observat "acel"schimbator si m-am gandit....oare la logan merge facut asa ceva???asa ca m-am apucat de treaba.
    Am luat o surubelnita si am polizato facandu-i un vf foarte ascutit insa lama de bisturiu mi-a fost chear foarte usor sa fac rost de ea.(am atasat si niste poze),asa ca m-am pus pe treaba.Am scos capacul de la schimbator folosind un vf de surubelnita,am luat surubelnita polizata si am incalzito f bine iar pe partea interioara a capacului am inceput procesul de inlaturare a plastecului astfel dand forma numerelor ghidandu-ma dupa forma numerelor de pe partea exterioara a capacului(AM ATASAT NISTE POZE).Dupa finalizarea acestui pas foarte impostant m-am gandit ca as putea pune niste leduri de telefon pe partea interioara a capacului astfel dandui o lumina uniforma,dar ...prea multa munca de chinez,asa ca am luat o banda de leduri din silicon am polizat acel metal care l-am scos din interiorul manerului folosind o sarma mai groasa(AM ATASAT SI NISTE POZE).
    Banda de leduri am aleso cu foarte mare atentie astfel incat sa o pot taia la ce lungime vreau eu,asa ca am taiat banda am lipito pe interiorul capacului de schimbator, am tras 2 fire si le-am legat la pozitie.Am uitat de o pila de ceasornicar cu varful foarte subtire folosita pentru a da o forma mai frumoasa a numerelor.
    Spor la lucru
    Attached Files
    Last edited by uratzelul; 14 June 2010, 19:07.

  • #2
    Super tare cine zice ca romani nu-s inventivi o sa incerc si eu sa vedem ce o sa iasa

    Comment


    • #3
      foarte fain...sa iti lumineze vitezele multi km! felicitari!
      te-ai baga sa faci si la altii?
      sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

      Comment


      • #4
        nu prea am timp nici pt mine....
        Last edited by uratzelul; 14 June 2010, 19:26.

        Comment


        • #5
          superb, o idee pe viitor bravo
          sigpic
          Experienta in asigurari de peste 5 ani.

          Comment


          • #6
            eu nu stiu cum sa scot capacul ala...am incercat sa bag o surubelnita dreapta pe margini si degaba. tot pe langa sare. mi-e frica sa nu deformez plasticul...
            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

            Comment


            • #7
              incerca cu un varf de cutit

              Comment


              • #8
                imi place modificarea. o sa incer sa ,,o fur si eu". acum am desfacut capacul de la maciulie. maine caut o pila mica, sa vedem daca gasesc.

                Comment


                • #9
                  Foarte fain nimic de zis,dar n-ai spus nimic de unde ai luat alimentarea ptr. leduri.In poze se vede un fir si atit.

                  Comment


                  • #10
                    in poza se vad 2 fire (+ si -). cel mai simplu tragi alimentarea de la bricheta. e cea mai apropiata.
                    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                    Comment


                    • #11
                      eu am geamuri electrice si pe spate,insa am un buton in care intrerupe alimentarea butoanelor de la geamurile din spate(de la acest buton am luat curent)mia trebuit vreao 40 cm de cablu

                      Comment


                      • #12
                        e super lumina din nuca pfffffff vreau si eu dar prima data am nevoie de o nuca de prestige deoarece am inlocuit mai demult nuca originala cu una de pe piata
                        P.S aveam modelul ala ca pe solenza oricum foarte misto

                        Comment


                        • #13
                          super tare idea!

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by B 83 RMJ View Post
                            in poza se vad 2 fire (+ si -). cel mai simplu tragi alimentarea de la bricheta. e cea mai apropiata.
                            Ok!N-am fost atent.E cel mai scurt traseu.Mersi mult

                            Comment


                            • #15
                              De ''efect'' ce mai......!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google