Manual de Reparatie K4M, Descrierea Motorului 1.6 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    oameni buni, vrem si noi manualul pt 1.6 16v
    Stock is boring...
    My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

    Comment


    • #17
      pt manual in engleza, calameo.co.uk...
      cine are manual in romana, e rugat sa-l puna pe un server de hosting si sa ne dea link
      @ivanmarian: scoti surubul, scoti mufa si tragi in sus de bobina; distanta e ca la 1.6mpi, 0.95mm +/- 0.05mm; pasta aia nu face contact mai bun, ca n-are cum, doar impiedica oxidarea. poti sa dai, daca ai, eu am scos de doua ori bobinele si n-am pus nimic acolo. inca merge ca la inceput
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #18
        O mare parte a manualului in limba romana mi la trimis madi, si-i multumesc pentru asta. Are cam tot legat de motor si periferice. Foarte util! k7j, k7m, k9k si k4m astea sunt motoarele descrise. Fisierul are 14MB si nu stiu sa-l urc pe site-uri de transfer.
        Cine vrea manualul sa-mi dea PM si il dau pe e-mail. Si poate vreunul mai priceput ca mine sa-l urce el undeva ca sa aiba acces la el toti cei interesati.

        Comment


        • #19
          Incercati acest link. Sa-mi spune-ti daca merge.http://www.dump.ro/fisiere/1-6-16v-l...dngipRHmVmH0Vf

          Comment


          • #20
            merge, thx

            Comment


            • #21
              da, se poate descarca. multumim mult

              da, se poate descarca. multumim !
              Last edited by mihai.85; 8 May 2010, 23:23. Reason: Automerged Doublepost
              Stock is boring...
              My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

              Comment


              • #22
                stie cineva unde pot gasi un manual service pentru acest motor ? k4m 1.6 16v ?

                Comment


                • #23
                  Vezi posturile 18 si 19.

                  Comment


                  • #24
                    MULTUMIM colegii pentru manual

                    Comment


                    • #25
                      Intrucat am fost solicitat sa trimit Manualul de Reparatie pentru motorul k4m, am cerut unui moderator sa modifice putin titlul topicului astfel incat acest topic sa vina mai in fata la un banal search. Asta pentru ca mi-am dat seama ca lumea il gaseste greu pe forum.
                      In posturile 18 si 19 sunt info legate de obtinerea acestui manual.
                      Respect!
                      Last edited by gl_mmm; 28 September 2010, 18:42.

                      Comment


                      • #26
                        Asta ce-o mai fi? (sageata galbena)
                        Attached Files

                        Comment


                        • #27
                          tipul si indicele de motor (sus K4M 748)
                          seria blocului pe linia de jos.

                          glumeam, de fapt e numar de cont secret din Elvetia unde sunt banii.

                          Comment


                          • #28
                            galbena zicea dar asa grabit ca sa arunci o ironie ai fost , ca nici macar n-ai citit intrebarea ca lumea .
                            knock sensor 8200639103
                            Last edited by Cristi_Xp; 3 January 2011, 13:45.
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by skd_ozenel View Post
                              ...
                              glumeam, de fapt e numar de cont secret din Elvetia unde sunt banii.
                              Aha, banuiam eu!

                              Originally posted by Cristi_Xp View Post
                              ...
                              knock sensor 8200639103
                              Senzor detonatie adica? Da' asta cu ce ajuta, care-i treaba lui?

                              Comment


                              • #30
                                Zic si eu ,,nu dau cu paru..probabil sesizeaza daca sunt prea multe detonatii((benzina nearsa sau benzina de proasta calitate)) si reduce apoi fluxul de carburant prin injectoare.
                                Senzorul asta citeste "vibratiile" blocului rezultate in urma detonatiilor iar cand observa vibratii mai ciudate (generate de detonatii aiurea) atunci ECU regleaza avansul aprinderii.


                                Am incercat sa accesez contul ala din Elvetia si nu are decat vreo 100 de euro in el,,deci cam sarac contul ala

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google