Manual Service DACIA LOGAN 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Scuza-ma, nu te-am inteles...
    Last edited by 77sky; 11 October 2014, 17:44.

    Comment


    • #17
      Nu e mare lucru de inteles, Dacia s-a fript odata inainte de lansarea primului Logan, in 2004 vara ( Logan 1 s-a lansat in toamna 2004 ), deci cum spuneam, in vara 2004 am cumparat de pe net VISU NT 9800 ( schemele electrice ale Loganului ) si manualul de reparatie, inainte de lansarea masinii erau pe net si schemele electrice si manualul de reparatii, acum nu mai e cazul...S-a inchis robinetul...

      Comment


      • #18
        @OldMann Dă-mi un PM cu ce vrei să știi.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • #19
          daca stie careva un manual service de lodgy sunt interesat, oare e la fel cu logan 2?
          Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

          Comment


          • #20
            Tu vrei visu și asta nu e public, restul se obține din dialogis.
            Spre deosebire de x52 la x92 nu ai implementată funcția cruise în computerul de injecție(doar limitator) deci trebuie resoftat.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • #21
              Buna ziua,
              imi poate spune cineva,pe ce varianta de Dialogys gasesc repere pentru Logan 2 (x52)?
              Am cautat in 4.6 si 4.8 si nu am gasit nimic - s-au am gresit eu ceva?

              Comment


              • #22
                ...este de mult, si in 4.27 eng. era, acum actual ultimul care l-am gasit este 4.31 eng, intrebi la Gogu ca are.

                Comment


                • #23
                  Va multumesc.Voi incerca sa-l instalez din nou,poate nu e instalat corect.

                  Comment


                  • #24
                    Ultimul e 4.34, ce te interesează?
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • #25
                      Inca nu am probleme cu masina.Sa nu zambiti, dar as vrea sa o cunosc mai bine.Uitandu-ma la motor nu prea am inteles prea multe.Este altfel fata de vechea mea dacie...De mare ajutor mi-a fost forumul, iar o schema de asamblare spune multe ,nu numai privind motorul.In Dialogys 4.6 si 4.8 nu am gasit Logan 2 sau x52,sau am gresit eu ceva...

                      Comment


                      • #26
                        De la 4.16 ai Logan Sandero II. pdf explicite x52 nu vei găsi, în schimb ai acces la "exploded view" suficiente pentru mecanicul amator.
                        Attached Files
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • #27
                          Va multumesc pentru rabdare.

                          Revin.Am reinstalat Dialogys 4.8 ,si la modele imi apare numai Logan Sandero -nu I sau II.Si nu inteleg, de ce ultima varianta e 4.34 si nu 4.8? In 4.6 am sansa sa gasesc?
                          Last edited by maravela; 25 November 2014, 14:23. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • #28
                            În prima poza, la contact ce îți apare? (primele 3 rânduri)
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • #29
                              Eu n-am mai instalat 4.34, am ramas la 4.31.
                              M-am uitat prin arhivele alea din DVD-urile 2-3 si n-am vazut nimic nou, nici un MR sau NT de x52...
                              Zero pe partea electrica, nici un ecu de nici un fel
                              Asa ca nu mai pierd 2 ore sa sterg reinstalez Dialogys-ul asta, cind vor fi ceva noutati daca vor mai fi fo data vad atunci.

                              Comment


                              • #30
                                Sunt noutați în explodate, cateva OTS noi (inclusiv pentru 1,6 16v-problema cu fluctuațiile la ralanti) și ceva modificari în mr de x90/79.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google