Martor Airbag

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by octav_vasi View Post
    Mai ...ALINDRGN dute tu mereu la servis ca ieu tot in spate bloc am reparat si schimbat piese la Logan, dati voi bani la aia....!!!
    bravo tie...Nu era cazul sa sari acuma cu gura...Ai zis ca vrei ceva sfaturi de la altii care au mai patit asa ceva...Un prieten de-al meu a patit-o si in service a facut-o...De aia ti-am zis si eu in service...Daca ai sarit cu gura, nu vad de ce ai mai formulat asa primul post

    lasa andrei sa faca ce-o vrea el...imi pare rau ca m-am bagat sa-mi mai bag niste probleme pe cap...ca doar nu aveam destule
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #17
      Da scuzele mele eram cam nervos... Am descoperit unde se afla " UCE" sau "UCH" cum i se spune, sub consola de la schimbator, am demufato dar nimic. Mai am o optiune sa o inlocuiesc cu alta de la alta masina sa vad daca aceea este buba. Daca da o gasesc la negru sau dezmebrari de Solenta sau Logan . Dar nu va suparati pe mine ieu la servis numai in caz de forta majora ma duc si de ce..... Aia au piese la pret triplu mai ca dai si manopera exagerata.
      Acum 1\2 an mi-sa stricat contactor de pe cutie ptr lampa mers inapoi si la servis mi-au cerut 2 mil si ceva cu tot cu manopera si surpriza.... La piese auto am gasito cu 40 ron la care am schimbato ieu.

      Comment


      • #18
        Am intrebat daca la acest logan sau demontat volanul sau caseta de directie si vad ca nu raspunde nimeni

        Comment


        • #19
          @octav_vasi: Un UCE airbag costa mult si la dezmembrari. In jur de 100 euro, nou e 500 euro.
          Poti incerca si cu desfacutul tabloului de bord si sa verifici daca nu exista vreun contact oxidat sau masa la led-ul airbag.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #20
            Nu sa demontat nimic " pentru ILIECOCU "

            Comment


            • #21
              Daca nu sa demontat nimic puneti masina oe tester si sigur va da o defectiune prezenta sau memorata ori pe airbag sofer sau pe airbag pasager posibil contactor rotativ sa aiba banda rapta

              Comment


              • #22
                Mai mult ca sigur problema e de la contactorul rotativ de sub volan, probabil s-a intrerupt cablul panglica care asigura contactul cu perna.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #23
                  Andrei am o intrebare daca desfac fata volanului din cele doua suruburi gasesc acolo comutatorul ? Se intimpla ceva daca il actionez? Trebui sa intrerup alimentarea 12 v de la baterie?

                  Comment


                  • #24
                    Pentru ce vrei sa dai jos fata volanului

                    Comment


                    • #25
                      Daca desfaci capacul volanului trebuie sa desfaci bateria, neaparat.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #26
                        Multam mult, cand am timp incerc

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by andrei View Post
                          Daca desfaci capacul volanului trebuie sa desfaci bateria, neaparat.
                          nu crezi ca ar trebui sa se blocheze airbagurile cu testerul

                          Comment


                          • #28
                            E tot aia. Atata timp cat se pune la loc perna si nu se umbla la mufe nu se intampla nimic.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #29
                              Daca da jos numai perna nu inteleg de ce mai demonteaza

                              Comment


                              • #30
                                Aceiasi problema cu martorul de airbag am si eu : mai intai clipea acum e aprins mereu.
                                Problema a aparut cand am lovit un caine si mi-a crapat spoilerul. Credeam ca are un senzor ceva acolo si l-am miscat dar se pare ca nici nu exista asa ceva. Si... Uneori cand ma enervez mai dau cu pumnul in volan ca sa nu cobor sa lovesc soferii astia de "duminica". Ideia e ca nu mai am garantie si as vrea sa stiu daca a reusit cineva sa rezolve problema. Sau daca pot baga problema pe gat firmei de asigurari ca am casco si spoilerul e crapat...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google