Masina De 3000 De Euro

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Masina De 3000 De Euro

    Buna seara . Dintre toate forumurile pe care navighez l-am ales pe acesta fiindca stiu ca ma puteti ajuta . M-a rugat un coleg sa ma interesez pentru ca doreste sa isi achizitioneze o masina sh de familie care sa nu depaseasca costul de 3000€ . Ce altceva inafara de matiz si logan (pe care le-a mai avut) sa isi achizitioneze ca masina de familie ? El se cam uita dupa chevroleturi asa ca ce ii recomandati ?

  • #2
    Depinde ce doreste: vechime sau dotari.
    Eu sincer as alege un Focus mai vechi sau un Golf benzina mai vechi.
    Poate chiar si un ford mondeo, cum e asta:
    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


    Imi pare cea mai buna alegere la ora actuala pt un buget pana in 3000 euro:
    - look ok
    - consuma ok (Avand gpl)
    - fiabilitate foarte buna a motoarelor pe benzina
    - posibilitate de revanzare.

    Comment


    • #3
      O alegere buna, in acest buget ar fi un opel astra sau un golf. ( Eu asa as alege daca nu pun la socoteala loganul.)

      Comment


      • #4
        @alyn mda a avut logan ca altfel era cea mai buna alegere la acest buget , foarte ok opelul @cezar multam pentru ajutor . Totusi de ce sa il arunc la ford cand gaseste ceva mai slabut la marca si cu mai putini km ? Maine aflu mai multe detalii despre ce dotari vrea . Oricum doreste o masina pentru fiul sau care are 17 ani si dupa ce ia carnetul o sa o bubuie putin ca de asa sunt incepatorii , dar totusi o masina care sa o poata folosi si tatal si mama . Foarte bune alegerile facute . Discut maine cu el sa vedem ce zice .
        Last edited by iulica097; 18 April 2013, 21:52.

        Comment


        • #5
          Asta arata impecabil doar sa nu fie aranjata si manarita, la km cel putin cam e, sau chiar asta ar merge, e decenta pt buget.

          Comment


          • #6
            Golfu ala cu motor de 1.4, mai bine NU... Iar focusu ala la cat de mic si inghesuit e, numai masina de familie nu e...
            Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

            Comment


            • #7
              Originally posted by kubala7 View Post
              Golfu ala cu motor de 1.4, mai bine NU... Iar focusu ala la cat de mic si inghesuit e, numai masina de familie nu e...
              Offtopic ... daca te vede PCH ....
              sigpic
              Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

              Comment


              • #8
                Deci pana acum ramane opelul , mondeo si golf . Mondeo e cam dubios , si design si consum si motor si dotari si km toate la 3000€ . Golf ar fi perfect 1.9d dar nu vrea motorina , 1.4 e slab fiindca o sa cam "traga de el" in depasiri si e moarte sigura daca mai are si bagaj... 1.6 "papa" mult . Sa vedem ce parere are despre opel . Lasa-l ady sa isi spuna parerea/puncte tari/forte ale masinilor fiindca e oarecum on topic , deoarece incearca sa selecteze alegerea potrivita .
                Last edited by iulica097; 18 April 2013, 22:22. Reason: Ortografie

                Comment


                • #9
                  Ontopic: asta

                  Am una de vreo 4 ani, ma rog, a mea e diesel, dar nu am avut probleme cu ea. Au o tinuta de drum excelenta si piesele, pe original, chiar sunt acceptabile la pret.
                  sigpic
                  Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                  Comment


                  • #10
                    Salutare,

                    In postul nr 2 sunt prezentate 2 Forduri dar cel de DJ are inca 200mii km in plus. ....se vede la pedale care nu aratau asa nici la masina mea cand avea 250mii, dar trecem peste asta.

                    Cand zici masina de familie zici o masina cel putin sedan sau in cel mai fericit caz breck....exclus masini hatchback deoarece nu ai portbagaj.

                    Eu pe asta asi merge : http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-C28656556.html deoarece asta consider ca este masina de familie.
                    real power..... diesel power by

                    Comment


                    • #11
                      In legatura cu passatul de mai sus : am condus unul cu acelasi motor de 1.9 ,al socrului meu. Cand m-am urcat la volan,masina avea 390.000 km. Am ramas masca,ma asteptam la vreun junghi de masina...din contra,masina mergea excelent. Deci cu putina rabdare,poti gasi una buna,si ingrijita.
                      My Ride ! B - 29 - TmT

                      Comment


                      • #12
                        La 19 ani, ai deja socru?!? Nasol...


                        Oricum doreste o masina pentru fiul sau care are 17 ani si dupa ce ia carnetul o sa o bubuie putin ca de asa sunt incepatorii
                        Logan, pentru piese de schimb ieftine.
                        If it ain't broke, don't fix it!

                        Comment


                        • #13
                          offtopic

                          Niki - Loganul nu are piese ieftine.

                          ex am schimbat cap de planetara cu 140 ron NOU (capul +vaselina+burduf+coliere+surub fixare planetara).....la Logan nici nu te intreb cat costa.

                          Nu zic ca Loganul este scump la intretinere dar deja se speculeaza preturile si in SH uri.
                          real power..... diesel power by

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by kubala7 View Post
                            ............... Iar focusu ala la cat de mic si inghesuit e, numai masina de familie nu e...
                            Focus1 o fi inghesuit la portbagaj, dar la interior e mai spatios decat o skoda Octavia1.
                            Atentie ca ochiu inseala.

                            Originally posted by cosmindan View Post
                            ..........................
                            ex am schimbat cap de planetara cu 140 ron NOU (capul +vaselina+burduf+coliere+surub fixare planetara).....la Logan nici nu te intreb cat costa.

                            Nu zic ca Loganul este scump la intretinere dar deja se speculeaza preturile si in SH uri.
                            Ba intreaba ca-ti spun eu cat costa: intre 110 si 270 lei cap planetara (kitul complet).
                            Si planetara intreaga intre 270 si 800 lei.

                            Depinde ce vrei sa pui. Sa nu-mi spui ca ai pus cap de planetara nou vw de uzina cu 140 lei
                            Last edited by Octavian; 19 April 2013, 00:14. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • #15
                              La 140 de lei e o piesa facuta pe camila unui beduin si comercializata in tara de SC Avantul Prabusirea.
                              Un cap de planetara de passat b5.5 e cam 300 de lei la un producator bun (Spidan, Lobro, etc)

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google