Masina Oras

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    in afara de suzuki cererino care nu am vazut is petarde pe 4 roti alea zise de iancu.
    la twizi ceva te-ai gandit ?
    Last edited by Costi-bc; 21 April 2017, 23:36.
    o/____\o
    (i)
    .........

    Comment


    • #17
      Pai nu am nevoie de mai mult de o 'petarda' care sa ma tarasca prin oras si sa nu imi para rau dc ma loveste cineva (nu stiti cu ce grija conduc balena prin oras sa nu ma loveasca cineva .. mi s ar pune pe inima!). Deci trebuie sa aiba pret de bicicleta motorizata, dar sa imi ofere ceva siguranta si AC, eventual sa fie rekativ frumusica. M am uitat si ja Suzuki Splash dar oferta e foarte mica.
      Twizy e scump , nu cred ca are ac.
      Saab 9-5 Aero

      Comment


      • #18
        vw lupo? renault twingo?
        edit: uite ceva interesant... daca as cauta ceva din gama asta m-as duce sa o vad
        Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.

        mi se pare jucarica perfecta
        Last edited by sorin1983; 22 April 2017, 09:49.

        Comment


        • #19
          Foarte interesanta, dar cam suspect de ieftina pentru ce poate masinuta.
          Poate ma duc maine sa o vad.

          Am mai gasit ceva interesant desi e un pic peste bugetul meu


          Cum or fi la cutia automata, sa ma astept la probleme?
          Saab 9-5 Aero

          Comment


          • #20
            Salut, din propria experienta iti recomand un Smart. L-am vandut, ca ti-l dadeam pe al meu . Cand am avut Loganul numai cu Smart-ul am mers.(1.1 manual, benzina). E tare fasneata si are si un consum bun, dotari suficiente, AC, trapa, geamuri electrice etc. Cu banii de care dispui gasesti unul dotat si an bun 2004-2005.
            Totusi, vezi ce preferinte are si sotia
            Bafta.
            sigpic
            !

            Comment


            • #21
              doar posesorii pot sa iti zica
              vad din caracteristici ca are de fapt 86 de cai... la 63 cat zice el era sigur lesinata

              Comment


              • #22
                Originally posted by Costi-bc View Post
                in afara de suzuki cererino care nu am vazut is petarde pe 4 roti alea zise de iancu.
                la twizi ceva te-ai gandit ?
                Pai d.ta n-ai citit ce buget are alocat? Ce masina de oras vrei sa ia de banii aia? Passat, de 25 ani?
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • #23
                  logan nou mai bine !

                  dadusem si variante ...
                  o/____\o
                  (i)
                  .........

                  Comment


                  • #24
                    Pana la urma cred ca raman la Suzuki Splash, dar astept sa apara una automata. Am ratat -o pe cea din pagina anterioara- am sunat dar o daduse.
                    Imi place la nebunie masinuta si e si relativ ieftina.
                    Rabdare si tutun...
                    Saab 9-5 Aero

                    Comment


                    • #25
                      Iti recomand sa mergi intai cu un Splash, apoi sa iei o decizie. Eu o vad ca pe un Matiz putin mai avansat.
                      Corsa C 1.2, transmisie automata, este exact ce iti trebuie pentru oras. Piese pe toate drumurile si enervant de fiabila.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • #26
                        Ce stiti de cutia robotizata prezenta pe Twingo, triada 107,C1, Aygo, etc?
                        Sunt fiabile?
                        Saab 9-5 Aero

                        Comment


                        • #27
                          de cutia de pe twingo nu stiu nimic , dar de pe c1/aygo/107 stiu ca e fiabila.
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • #28
                            Cred ca am gasit ce cautam.. un Pj 107 din 2007 41,000 km cutie automata.
                            Am probat o ieri-nu troncane,nu scartaie, cutia schimba bine,pleaca singurade pe loc fara sa apesi acceleratia., Masina ingrijita.
                            Minusuri:
                            A avut un mic accident asta toamna (mi a aratat poze) s au schimbat capota si bara
                            Nu ii functioneaza AC ul. Proprietarul zicea ca asta toamma functiona..deci taremi e fica de faptul ca in acel accident a fost atins si radiatorul.
                            Pentru acest defect mi a lasat 500 eur la pret.
                            Pretfinal 3500 eur .
                            Marti ma duc cu ea la Marx la garaj sa ii facem o verificare mai amanuntita sa vedem dc merita banii.
                            Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.
                            Saab 9-5 Aero

                            Comment


                            • #29
                              Si am cumparat masina din link ul de mai sus.
                              3,000 EUR, nu ii functioneaza AC ul din cauza ca avea o gaura in radiator. am cumparat si radiator nou acum astept sa imi vina si garniturile.

                              Masina se prezinta bine, i am facut revizia, trebuie sa ii iau si anvelope de vara pentru ca a venit cu cele de iarna, overall imi place. Se conduce foarte usor, se parcheaza oriunde, e destul de vioaie la semafor.
                              Ca o curiozitate daca ii dau kick down schimba in 6,000 ture (acceleratia in 3 cilindrii fiind asemanatoare cu trabantul ca si zgomot).

                              Singura nemultumire- atunci cand e rece motorul - in primele 2-3 minute pana se lasa ralantiul- cam smuceste si parca cutia nu stie ce sa faca.
                              Astept sa se termine benzina din rezervor (mi a dat o cu plin), o sa ii pun benzina scumpa de la Mol si sa ii dau cateva forje, poate se mai rezolva.
                              Masina a fost folosita doar in oras de o doamna care mergea foarte subturat cu ea (daca nu ii dai talpa, cutia schimba in 2,000 ture).
                              Ca o a doua curizitate, am dat pe 4 anvelope Kumho cat am dat pe una singura pentru Saab ca mi-am distrus o cu un cui pe la Amzei. Ce e drept, la Saab am Michelin Pilot 4.

                              Acum SAAB ul doarme frumos in parcare si mai e folosit doar in weekend la iesiri din oras. In rest... 'trocariciul''
                              Drumuri faine.
                              Saab 9-5 Aero

                              Comment


                              • #30
                                bravo boss! nota 10 de la mine ! sa le stapanesti sanatos !

                                ps: sa schimbi bujiile
                                Last edited by Costi-bc; 17 May 2017, 21:54. Reason: Automerged Doublepost
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google