Masina Visurilor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Masina Visurilor

    vreu sa postati aici masina la care visati...poze,date tehnice,de ce va place atat de mult..argumente...
    sigpiccu cat cunosc mai multi oameni... cu atat iubesc mai mult cainii

  • #2
    bun threadu asta dorian
    subaru impreza wrx sti din 2011, motor boxer diesel sau acelasi motor pe un subaru legacy tot model 2011. visez la una din masinile astea pentru ca le-am condus si ai o senzatie unica cand esti la volanul unei masini sport care in acelasi timp da dovada si de multa eleganta.
    sigpic

    Comment


    • #3
      scuze ,subaru wrx sti cu motor diesel nu exista .......

      Comment


      • #4
        My Dream Car


        Daca tot vorbim de supercaruri, sa amintim cateva detalii tehnice: coupe de doua locuri veritabile, caroserie din aluminiu, aliaj de magneziu si fibra de carbon, bare de protectie din aluminiu extrudat in portiere, faruri HID si stopuri cu LED-uri. Daca asta nu va e de ajuns, aflati ca sub capota are un V12 de 6 litri si 48 de valve, care dezvolta maxim 517CP (380kW) la 6500 rpm si un cuplu minunat de 570Nm la 5750 rpm, ce ii permit sa atinga suta in 4.3 secunde si o viteza maxima de 302 km/h.

        Tractiunea se face pe puntea spate, cutia de viteze este una manuala in sase trepte iar masina este dotata si cu un diferential cu alunecare limitata care ii permite soferului sa beneficieze in permanenta de un cuplu optim pe rotile cu aderenta mai buna.

        Rotile fata sunt Pirelli P Zero 245/35/20 iar cele de pe spate au 295/30/20. Evident, suspensii independente pe toate rotile combinate intr-un sistem numit ADS (Adaptive Damping System), care ofera cinci setari, dintre care una speciala pentru pista de curse. Franele sunt dotate cu discuri ceramice de 308/360mm pe cele doua punti, iar DBS-ul mai ofera in standard ABS, EBD, EBA si DSC. Ultimul, care controleaza stabilitatea masinii, ofera si el modul Track, special gandit pentru pistele de curse.

        Interiorul este complet negru, o combinatie de Alcantara si piele, si se face remarcat atat printr-o atentie extrema la detalii, cat si prin sistemul audio Aston Martin 700W Premium Audio System cu DolbyPro Logic II. Acuma cine ar vrea sa asculte muzica intr-o masina care ofera o simfonie motorizata...

        Lung de 4721 de mm si cu un ampatament de 2740 de mm, Aston Martin DBS este cu siguranta o prezenta care rapeste atentia tuturor.


        Apropo de bani: jucaria costa circa 200.000 de euro...
        Attached Files
        Last edited by hmv86; 24 September 2011, 23:09.

        Comment


        • #5
          scuze de greseala subaru impreza wrx sti si legacy cu motor boxer diesel
          sigpic

          Comment


          • #6
            masina la care visez si va ramane la capitolul vis este bineinteles un BMW..si anume E 9 CSL..motor de 3L 6 cilindrii in linie cu carburatorE este extraordinar de placut ca si sunet,am avut acesta deosebita ocazie,sunt exemplare de competitie dotate cu motorul de 3,5
            Am o slabiciune la toot ce inseamna masina deutsch pana in anii 90'
            Attached Files
            sigpiccu cat cunosc mai multi oameni... cu atat iubesc mai mult cainii

            Comment


            • #7
              Salutare. Masina visurilor pentru mine sete momentan doar Logan mcv 1.5 dci cu 6+1 viteze, laureate. stiu ca nu exista cu 6 viteze, dar daca reusesc sa-mi iau o sa fie. si nu sper la avioane ca nu imi trebuie momentan

              Comment


              • #8
                >>>>

                Faina senzatia Florinica intrun Subaru Impreza WRX STI ... am condus doi ani si pot sa confirm ca are o tinuta extraordinara si da niste senzatii unice.

                Totusi eu raman la Audi A4 quattro 2.0 TFSI 180 CP 320Nm, multitronic
                Traim in romania si asta ne ocupa tot timpul.

                Comment


                • #9
                  ce de vise pe aici... atunci sa visez si eu..audi Q7, nu ma intereseaza motorizarea dar Q7 sa fie, binenteles alb

                  Comment


                  • #10
                    cucule, viata e imprevizibila. si eu am avut a6 de 2,5 full, laguna si acuma am 2 carute de masini

                    Comment


                    • #11
                      la 21 de ani...ai cam mare istoricul masinilor..nu stiu ce sa zic..oricum..suntem off..vreu sa vad la ce masini viseaza proprietarii de logan..poze..masini ..asta vreau aici..nu ce masini am avut,vezi doamne,..va rog
                      sigpiccu cat cunosc mai multi oameni... cu atat iubesc mai mult cainii

                      Comment


                      • #12
                        Deci nu conteaza de unde au bani si ce am condus,ce am fost...IMPORTANT e ca deviem de la subiect. Masina visurilor mele
                        Attached Files
                        Apreciez oameni care zic in fata ce au de zis si nu pe la spate.

                        Comment


                        • #13
                          super tare broscuta. chiar am vazut una zilele trecute in it la 6000 d euro.cine da atata pe un brotac?
                          Last edited by L3on_rgby; 25 September 2011, 23:25.

                          Comment


                          • #14
                            eu visezZzZzZzZ.....si cu siguranta va ramane un vis.....sau...
                            Attached Files
                            nimic nu e intamplator..totul se intampla cu un motiv

                            Comment


                            • #15
                              una dintre masinile la care inca visez ( am avut-o si am dat-o) renault 5 in doua usi, motor benzina 1,4, injectie, fara toba esapamant. pun poze cu vechea mea masina
                              o alta masina la care visez este saab 95 sedan.
                              2.8V6 Turbo
                              Disponibil exclusiv în varianta de echipare Aero cu Saab XWD şi transmisie automată cu 6 trepte, acest motor dispune de un unghi clasic de 60° între bancurile de cilindri, asigurând echilibrarea optimă şi funcţionarea fără vibraţii a motorului, ca şi degajarea fină a puterii. Motorul furnizează 300 CP/221 kW şi un cuplu motor impresionant de 400 Nm între 2.000 şi 5.000 rpm, accelerând de la 0 la 100 km/h în doar 6,9 secunde.
                              Attached Files

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google