Masini De Ai Caror Soferi Va Paziti In Trafic

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    inca un vot anticetari

    destept, frumos sau inteligent, cum pot eu sa le spun celor care merg cu ceata ziua si noaptea, atunci cand nu e ceata bineinteles! ii las pe ei sa aleaga.
    daca tu nu vrei sa ne respecti, si ne spui ca si altii fac la fel, asa ca ce mai conteaza ca eu merg cu ceata, ca altii au x sau y, inseamna ca nu se poate discuta rational cu tine. daca eu te intreb de ce mananci mici tu o sa-mi zici ca ce ca si ala manaca mici, in loc sa spui uite mananc mici pentru ca sunt buni.
    pe lista de care sa ne ferim:
    bmw cu numere de bulgaria, giurgiu, dambovita
    masini mici - opel corsa model 2000-2004, matiz
    masini cu persoane peste 60 de ani la volan
    taximetristii din bucuresti
    soferi incepatori
    cam atat.

    Comment


    • #32
      in Bucuresti: soferi de taxi de la companii (nu aia cu masina personala), fel de fel de "tanti" cu masini mici care nu cunosc ideea de semnalizare sau prioritate, "texani", mai ales aia colorati, bmw-uri si golfuri din 90' de toate natiile(in general asezonate cu codita de rechin, taba sport si manele), dacii vechi cocalarite (nike pe luneta, praguri peste praguri). Apreciez si chiar "las" pe cei in varsta cu masini ingrijite , pe cei fara proiectoare aprinse (si eu le mai uit, deci nu aruncati cu piatra), pe cei cu dacie 1300 ingrijita .ocolesc in general incepatorii si taximetristii. sunt capabili de cele mai mari idiotenii!

      Comment


      • #33
        Eu unu` nu inteleg grija altor soferi in legatura cu proiectoarele.Pai sa o luam normal,ce te doare pe tine scula ca eu merg cu proiectoarele aprinse?Ce te doare pe tine ca eu pot sa iau amenda?
        Te jeneaza proiectoarele in asa hal incat nu mai poti vedea?Te orbesc?Pai in cazul asta ar trebuii un control oftalmologic nu sa "dai faza lunga" cum zicea cineva.Poate ca in cazul asta "dau si eu faza lunga" + proiectoare si tot sunt mai tare ca tine,ok?
        Cat despre amenda,ce ar trebuii sa faca politia celor care conduc masini care nu sunt dotate cu proiectoare pe timp de ceata?Nu ar trebuii sa fie amendati?

        ON: Evit femeile in primul rand,apoi copii si batranii...ca si in cazul unui incendiu
        Nu ii uit nici pe cei cu BMW/Golf/Opel Calibra etc. care au masini de cad toate dupa ele si trecute de mult de prima tinerete.

        Comment


        • #34
          Mai greu cu batranii ca doar nu le ceri buletinul sa afli varsta. Ideea e ca uneori poate fi la volan un mosneag cu parul negru sau un om mai tanar imbatranit prematur si mai greu iti dai seama care-i mos pana nu face pocinogul.
          Cu buburuzele nu prea inteleg ce-i cu ele. Ori in Braila soferii de buburuze nu-s ca-n restul tarii ori nu am avut parte de aia "rai" .
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • #35
            Legat de proiectoare recunosc si eu merg cu ele aprinse , da nu sa ma dau mare , nu sa arat la dusmani ca am masina full option , doar pentru ca vad mai bine gropile/craterele din drumurile patriei. Atata timp cat sunt reglate sa bata la maxim 3 m in fata masinii nu vad care ar fi problema , daca le am si ma pot ajuta de ele sa nu imi rup masina eu le folosesc decate ori am ocazia. Punct.
            In schimb ma deranjeaza soferii care au xenoane si nu sunt reglate , soferii de taxi in general cu becuri care bat prin pomi , soferite care abea au luat carnetul sa aibe si el actul in buzunar si sa demonstreze la lume ca si ele pot , cocalarii cu bmw-uri, golfuri, audi si alte ciururi aduse din afara care se cred zmei etc. etc. .....
            sigpic

            Comment


            • #36
              pana la urma hai sa se faca un poll sa vedem cati sunt care ii agreaza pe cei care merg cu proiectoarele/ceata aprinse pe timp favorabil.
              Nu-i bai...

              Comment


              • #37
                Cel mai tare ma feresc de taximetristi si de aia care conduc masini din clasa mare , gen mercedes clasa S si mai sunt unii cu suv , care au impresia ca sunt Dumnezeu pe pamant intr-un tucson ,
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • #38
                  Feriti-va de tot ce are 'girofar', indiferent de culoare, marime sau stare de functionare!
                  sigpic
                  Always remember, you're unique, just like everyone else.

                  Comment


                  • #39
                    pe mine ma deranjeaza conducatorii auto care folosesc in mod excesiv faza lunga pe timp de noapte.....taximetristii,dar nu toti,unii sunt nesimtiti altii nu....si pana la urma meseria lor asta implica,time is money!ma deranjeaza cei care schimba banda fara sa semnalizere cei care se incadreaza prost in intersectii si raman ca fraierii in spatele tau(tu care esti incadrat pe banda de dreapa) claxonand in disperare,si am observat ca sunt extrem de periculori "soferii" cu varste cuprinse intre 40-50 de ani.in rest atentie sporita,pentru ca se poate intampla orice!

                    Comment


                    • #40
                      Eu ma feresc cat pot de mult de masinile cu nr de Alba si Bistrita, no offence, si de putoii de 18 ani cu golf 3, astra 92-95, bmw seria 3, anii 90-96, care se cred raceri.
                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        daca e sa facem un top al soferilor pe categorie de varsta si sex...nu exista sofer care nu a gresit ,voit sau nevoit.nu vreau sa deranjez pe nimeni,dar, eu unu ma feresc de femei in trafic,de matiz-uri si taximetristi(care vreau sa spun ca ma apuca pandaliile cand ii vad trecand pe rosu,neacordand prioritate,depasiri de coloane la semafor etc.inteleg,e painea lor, dar parca prea exagereaza).parerea mea e ca o parte de vina o au si instructorii de la scolile de soferi care pun accentul pe cantitate si nu pe calitate.
                        Last edited by dragos firoiu; 28 September 2010, 17:25.
                        ubi concordia ibi victoria

                        Comment


                        • #42
                          eu zic decat sa va feriti de cei cu proiectoarele aprinse mai bine v-ati feri de adevaratele cazuri kamikaze prin trafic sau specimene de genu'... cei care nu cedeaza prioritatea, cei care trec pe rosu, cei care iti taie calea
                          laureate 1.5l, albastru marin

                          Comment


                          • #43
                            Prin ce e deosebit topicul prezent de mai vechiul Care soferi va enerveaza cel mai tare?
                            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                            Comment


                            • #44
                              E mai nou deschis... Ca de ajuns la o concluzie... Poate la urmatorul topic...

                              Comment


                              • #45
                                atentie la albanezi ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google