Masinile Cu Volan Pe Dreapta, Un Real Pericol

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    atata timp cat se inmatriculeaza masini de cusut in bulgaria care circula in romania, nu vad de ce nu poti circula cu masina cu volan pe dreapta. eu le-as lasa, dar asigurarea sa fie tripla decat la una normala, taxa tripla de inscriere, ca-n anglia. si asa se fac si bani la buget, se si descurajeaza inscrierea masinilor respective.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #17
      Nu va mai ingrijorati,dupa noiembrie parca vad ca se schimba iar legile.
      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

      Comment


      • #18
        si se scumpesc mai toate. adevarul e ca avem sanse mari, ca si tara, sa inotam in cacao pana peste cap. ar trebui sa luam lectii de scufundari si respiratie controlata...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #19
          daca ai o masina cu volan pe dreapta trebuia sa stai mai in spatele vehiculului ce vrei sa-l depasesti pentru a putea vedea si pentru a avea timp de reactie daca vine alta masina din contrasens.
          daca masina este puternica si are un rasp f bun la accelerare(oentru a recupera distanta cu vehiculul din fata si pentru al si depasi) nu vad ce e rau sa ai volan pe dreapta,iar farurile cred ca se pot schimba sa lumineze cum trebuie.daca omului ii place o masina ar trebui sa aiba dreptul sa o conduca atata timp cat stie sa o si foloseasca corect in depasiri si nu numai.
          Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
          -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
          Silent Coat.

          Comment


          • #20
            Legea e lege si pana se schimba o sa avem " soferi englezi" care ori ies prea mult pe contrasens, ori intreaba nevasta ce vine din fata...

            Comment


            • #21
              Adevarul este ca in Anglia masinile sunt mult mai ieftine ca si in Europa in general, ca sa dau un exemplu un prieten a fost la munca in Anglia si si-a cumparat un Audi A6 din 2002cu 1300 lire doar ca sa aibe cu ce umbla acolo, deci de aceea vedem asa multe masini cu volan pe dreapta la noi si multe dintre ele inmatriculate in RO.
              sigpic

              Comment


              • #22
                Poate e off topic...dar...
                Originally posted by vasile78 View Post
                , a trecut RAR-ul, a ramas cu numerele de GB si are drept de circulatie in Romania!
                Pentru ce a mai fost sa fac RAR-ul...se da ceva la mana ca are drept de circulatie in Romania?Si cu ITP-ul ce face?
                sigpic

                Comment


                • #23
                  pai teoretic masina nu are treaba aici.problema principala e a soferului care ar trebui sa fie mult mai atent (de mii de ori mai atent ca noi ceilalti) in orice fel de manevra.daca se obisnuiesc e bine.totul e bine pana nu se intampla nimic. e adevarat ca sunt ieftine tigaile aduse din regat .ex as da cumatrul meu care a primit ,adus ,dracu stie cum un mgf din 2002,motor de 1400 si 103 cp la 500+drumul euro....si ce e culmea ,ca are volanul pe stanga ca la noi.
                  Last edited by margelatu; 22 October 2009, 19:47.
                  Welcome to the Club, We Have Jackets !

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by valeriuciprian View Post
                    Poate e off topic...dar...
                    Pentru ce a mai fost sa fac RAR-ul...se da ceva la mana ca are drept de circulatie in Romania?Si cu ITP-ul ce face?
                    Pai cand intra masina la RAR ii face numai poze, stiu ca face si ITP!

                    Comment


                    • #25
                      vasile78...scuze nu am inteles...vrei sa fi mai explicit?Multumesc.
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Eu acuma 2 luni am vazut tir inmatriculat in romania care circula si avea volan pe partea dreapta!

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by adyshor View Post
                          Adevarul este ca in Anglia masinile sunt mult mai ieftine ca si in Europa
                          Off topic: Nu vreau sa fac pe desteptul, dar Anglia unde este, dacaspui ca sunt mai ieftine masinile acolo decat in Europa?

                          On topic: Satu Mare e plin de masini cu volan pe dreapta. Ma enerveaza cei care isi iau masini cu volan pe dreapta, dar niste masini de cusut, cum zicea Seba mai sus, doar ca sa fie si ei importanti nu au volan pe stanga ca noi.
                          sigpic
                          Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                          Comment


                          • #28
                            Nu am nimic cu cei care au astfel de masini, ma enerveaza faptul ca va deveni o noua moda sa ai masini cat mai "de clasa", luate cat mai ieftin posibil, si cu volan pe dreapta sa fie si mai ieftine, snobism. O afacere buna ar fi sa iei, cum a spus cineva mai sus, un A6 cu 1300 de lire si cu cateva sute sa il faci la noi cu volan pe stanga si sa il inmatriculezi, ar fi intr-adevar afacere.
                            Nu stiu daca este offtopic sau nu dar mi-as dori sa conduc o masina cu volan pe dreapta, habar n-am cum e, cred ca este foarte ciudat dar si interesant in acelasi timp. Cat e un Logan SH cu volan pe dreapta la indieni? Poate se duc romanasii nostrii la ei)).
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • #29
                              foarte nasol , am mers cu vreo 3 masini cu volane inversate si parca conduci pt prima oara.
                              dar iti dai drumu usor , mai greu e in afara cand vrei sa depasesti , nu prea ai vizibilitate si iesi riscant spre ax ca sa apuci sa vezi ceva.

                              Comment


                              • #30
                                http://stirileprotv.ro/stiri/evenime...nt-rutier.html
                                LOGAN--> <--TOYOTA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google