Masinuta Mea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Masinuta Mea

    Sal eu sunt mai nou pe forum si am un logan cu motor de 1.5 dcI 105cp + evacuare de 60mm fara tobe filtru k&n si cateva chestii care tin de interior cum ar fi dvd de 7" cu camera pt mers inapoi si senzori parcare, kit de 4 neoane pe leduri diverse culori sub masina, bixenon h4 am avut si angel eyse dar nu mi-a placut cum vad pe faza lunga si as vrea sa ii iau niste jante pe 16 si incalzire in scaune altceva nu mai stiu..........

  • #2
    Poze?
    Cum ai ajuns la 105 cp? Remapare?

    Comment


    • #4
      poi 105 cu remapare dar nush cat mai da evacuarea si filtru k nu am fost la dyno
      Last edited by RinSpeed; 12 January 2009, 02:26. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #5
        Numaru' din fata nu-l "porti" ? S-ar putea sa se lege politia de tine, sa dai vreun leu la stat ptr. treaba asta..
        Evacuarea ce scop are? Ptr. a mari puterea, sound? Ai un tips la final sau e vreo toba finala?
        (un sfat prietenesc: nu mai posta consecutiv, ai 10 minute la dispozitie ptr. a-ti edita ultimul post, e butonul "edit")

        Comment


        • #6
          e bine acum?
          Last edited by RinSpeed; 12 January 2009, 02:35. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #7
            Interesanta masina si mai ales interesant ar fi sa ne spui si noua cum ai ajuns la o astfel de putere.

            Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.
            sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

            Comment


            • #8
              poi motorul de stoc a fost de 85 CP l-am dus la remapare unde a zis k il creste la 105 si am schimbat evacuarea pe 60mm fara nici o toba si un filtru sport. astea nush cata putere mai ii da

              Comment


              • #9
                E posibil fa un dyno test si o sa sti exact cata putere are motorul.

                Oricum respect.
                sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                Comment


                • #10
                  Ai facut o alegere buna pt dci 85..poti scoate destul de mult din el. Asa de curiozitate faci un filmulet cu sunetul de la evacuare, sunt curios cum suna fata de a mea ca si eu am avut evacuare goala pana in spate pe acelasi diametru de 6cm, dar suna destul de tare. Si inca un lucru incearca cat de repede un dyno sa vezi ca nu ai castig de putere din filtru si pune originalul inapoi ca risti sa iti strici turbina..doar un sfat! :-)

                  Comment


                  • #11
                    am pus si filmuletul. nush ce sa fac cu filtrul o sa ma consult oricum ms de sfat.........evacuarea nu suna k la benzinar dar oricum suna si imi place.......

                    Comment


                    • #12
                      Frumusica masinuta....cat ai dat pe eleron?

                      Comment


                      • #13
                        felicitari ptr motor! intrebare...cat te-a costat evacuarea?
                        "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                        Comment


                        • #14
                          eleronul m-a costat aici in BM 500 ron cu tot cu vopsit si evacuarea a fost doar 200 ron........pe viitor vreau sa ii vopsesc plafonul intr-un negru lucios si ala costa 150 ron.......radu lyn posteaza niste poze sa iti vad si eu masinuta

                          Comment


                          • #15
                            Originally posted by RinSpeed View Post
                            aici gasiti si niste poze
                            aici ink o cu neoanele de sub masina
                            Attached Files

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google