Masinuta Mea [ Castigator campionat "Cel mai tare sistem audio" 2009]

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Masinuta Mea [ Castigator campionat "Cel mai tare sistem audio" 2009]

    Salut , sunt nou pe aici . Permis am de putin timp si detin un loganel preferance de culoare rosie . Nu am nimic schimbat la exterior sau interior decat sunetul si folii pe usile din spate. Personal prefer tuningul interior (scaune, sonorizare... Etc) , adica mai tot ce este legat de confortul la volan .
    Cum spuneam mai sus , am un mp3 player sony xplod gt 220, 2 difuzoare coaxiale sony xplod de 13cm pe 2 cai montate pe fata, amplificate de un amplificator magnat rx44 (4x125w) si un subwoofer alpine cu difuzor de 12" cu o putere de 250w rms (800w max) conectat in punte la amplificator 2x125+325. Din pacate nu am condensator si am probleme cu bateria cateodata, si stau si prost cu banii ca sa cumpar unul .
    iata si o poza pentru inceput , facuta cu telefonul dupa ce am apucat sa ii fac un dus :P
    o sa ii mai fac niste poze cu sonorizarea si am sa le urc. In rest masina arata ca toate celelalte
    Last edited by Pigoo; 30 August 2008, 23:05.
    sigpic

  • #2
    Bine ai venit printre noi....Frumoasa masinuta....Rosie ca sa agati multe fete :P

    Comment


    • #3
      Bine ai venit. Sa o stapanesti sanatos si cat mai multi km fara probleme.

      Comment


      • #4
        Are 42000 km , o am de mult timp... Ai mei au facut comanda de dinainte sa apara pe strazi... A fost cam primul logan din cartier si am stat ceva vreme pana sa apara altele. Pana acum am avut 2 mici tamponari... Atat de mici incat masina nu a patit nimic decat putin numarul din fata indoit . Acum 2 zile l-am "impins" pe unul cu un bmw m3 dupa ce a pus o frana brusc iar o data l-am atins pe unul cu bara din spate cand ieseam dintr-o parcare .
        iata si cateva poze cu "sculele" din ea

        sigpic

        Comment


        • #5
          Rosu ca al meu,bine ai venit printre noi si multi km cu masina fara probleme !
          LOGAN--> <--TOYOTA

          Comment


          • #6
            Sa o stapanesti sanatos!
            Doar 42.000 km din 2004? Destul de putin zic eu.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              Pana sa iau permisul a folosit-o maicamea pe post de masina de servici . Acum o folosesc eu si fac garantat 40km pe zi doar ca sa ma duc la servici asta pentru ca m-am mutat in afara orasului iar locul meu de munca e in celalalt capat
              sigpic

              Comment


              • #8
                Sa o stapanesti sanatos si moolti km fara probleme
                http://www.loganclub.ro/forum/my_ph2_x-t6809.html

                Comment


                • #9
                  Imi plac lautarii din masinuta
                  e draguta si bine intretinuta
                  spor in continuare la tuanrit
                  si bine ai venit printre noi

                  Comment


                  • #10
                    Iata si o poza cu difuzoarele din usile de pe fata .
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Frumoasa masinuta si muzicutza din ea. Bafta in continuare si multi km fara probleme.
                      Ambition

                      http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

                      Comment


                      • #12
                        Super am 15 ani si sunt inebunit dupa subwoofere pentru masini,si un logan tunat arata mult mai bine de cat un bmw sau mercedes,toate se potrivesc ii sta bine in orice "haina"imbracata

                        Comment


                        • #13
                          Achizitii noi

                          o pereche de boxe DLS Classic B6A , sistem pe 2 cai pt masina
                          16cm, 50w rms, 91db, 4ohmi, crossovere externe 12db


                          si 2 inele de mdf + o foaie STP M1 30/45cm pentru insonorizat portierele de pe fata


                          si o poza cu masina din fata

                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Super subwoofer-ul din portbagaj,se aude bine

                            Comment


                            • #15
                              Bravo, pigoo, tare muzica de pe masina ;) Keep it up
                              If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google