MCV II Ambiance FDR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Montat cotiera. Destul de usor de montat, nu a trebuit sa demontez scaunele. Am facut o taietura de 5cm in mocheta ca sa ajung la surubul de pe partea soferului care prinde frana de mana.
    Attached Files

    Comment


    • #77
      Inca una pe lista!Bravo!
      Dintre imbunatarile pe care le-ai adus, eu as fi inceput cu cotiera. Mi se pare cea mai utila modificare.

      Comment


      • #78
        Multumesc Cristi.
        Astazi am hotarat ca masina sa mai faca un drum de Ploiesti dupa care sa intre la conservare pana in primavara, deci nu mai primeste optiuni.

        Comment


        • #79
          Nu vei mai merge cu ea pana la primavara sau vei merge cu ea, dar nu ii vei mai aduce modificari in acest timp?

          Comment


          • #80
            Nu o sa mai circul cu ea. In prima faza o sa stea in curte sub prelata pana fac rost de un garaj bun.

            Comment


            • #81
              Mare grija la prelata!
              Masina sa fie spalata inainte, uscata si apoi pusa prelata. La cateva zile(4-5), data jos prelata de pe ea, lasata sa mai ia aer si apoi pusa din nou pe masina.

              Comment


              • #82
                Am comandat astazi o prelata premium care a costat 220 ron si am inteles ca nu este nevoie sa mai dau prelata jos ca "respira".

                Comment


                • #83
                  Originally posted by fdr_ro View Post
                  Cei de la Dacia mi-au trimis consola centrala conform fisei tehnice a versiuni Ambiance.
                  Putin updrade.
                  Salut,
                  am trimis si eu astazi un mail la vocea clientului referitor la faptul ca, conturul consolei centrale nu are aspect de crom satinat - asa cum scrie in Fisa tehnica.
                  Sunt curios ce raspuns primesc. Din cate am inteles tu ai primit toata consola ? Au recunoscut greseala usor sau ai dus munca de convingere ?

                  Comment


                  • #84
                    Am primit consola completa.
                    In prima faza s-au facut ca nu stiu care este consola centrala si mi-au zisa ca modelul meu nu este echipat cu consola centrala la frana de mana, asta se intampla cu o luna inainte sa imi vina masina.

                    Comment


                    • #85
                      Inca nu am primit vreun raspuns de la ei, dar am observant ca in prezent au schimbat fisa tehnica - la ambiance apare ca doar aeratoarele si inelele de la bord trebuie sa aibe aspect de crom satinat - inainte scria si de conturul consolei central.
                      Last edited by 77sky; 6 February 2015, 09:23.

                      Comment


                      • #86
                        Am reusit sa montez aparatorile pentru noroi, cele de fata au trebuit decupate.
                        Attached Files

                        Comment


                        • #87
                          Ceva noutati pe aici??

                          Comment


                          • #88
                            Am reusit sa montez aparatorile pentru noroi,

                            cat te-au costat ?
                            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                            Comment


                            • #89
                              Pret de reprezentanta 92 lei/set cu factura si montaj gratuit.

                              Comment


                              • #90
                                vad ca, le-au montat ok

                                am incercat si eu in promotie dar nu ai cu cine in service unde am mers eu......erau montate cu cca.2 degete in afara masinii
                                respectiv buza de la apartoare era in exterior 2 degete............drept urmare cand am vazut tigania le-am dat jos si am plecat
                                NU AM PLATIT TIGANIA

                                asa ca esti norocos
                                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google