MCV II Laureate AbC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by aris86 View Post
    Blocul de lumini mi l-au schimbat pe loc, fara comisie, al meu a picat la 8000 km.
    La câte blocuri de lumini "au căzut" în perioada de garanţie, trebuia în mod normal un OTS din partea uzinei.

    Comment


    • Adevarat! Dar ce crezi ca,sunt prosti.....nu cheama toate masinile sa le inlocuiasca blocul asta de luminii...

      Oricum acest bloc de lumini este o tiganie(desi au scazut consumatorii) el tot nu tine,fata de cel vechi...nu stiu ce economie de costuri de productie au facut !Atata timp cat masinile se intorc pe capete cu ele la pachet
      Last edited by bobbyred; 27 May 2015, 14:23.
      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

      Comment


      • La service mi-au zis, cine plange dupa bloc i se inlocuieste, cine nu plange o sa-l plateasca din buzunar.

        Comment


        • Politica Dacia de r****t!
          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

          Comment


          • Originally posted by aris86 View Post
            La service mi-au zis, cine plange dupa bloc i se inlocuieste, cine nu plange o sa-l plateasca din buzunar.
            Se inlocuieste cu o revizie mai buna sau cu aceeasi piesa doar ca noua?

            Comment


            • Aceeasi piesa, ca cea noua, cu speranta ca va functiona mai mult.

              Comment


              • Originally posted by aris86 View Post
                La service mi-au zis, cine plange dupa bloc i se inlocuieste, cine nu plange o sa-l plateasca din buzunar.
                Pai cum vine asta? Nu tine de garantie? Nu e vina producatorului ca acel bloc de lumini se strica foarte repede? Trebuie schimbat si atat, fara plansete si insistente din partea clientului.

                Comment


                • Originally posted by bobbyred View Post
                  In 11 luni de cand o am am ajuns la 22022 km
                  Per ansamblu sa spun sunt multumit de ea cu toate peripetiile pe care le-am avut cu Dacia.

                  Maine la ora 8.00 programare la Nord pentru :

                  1.la inchiderea usilor spate (stg+dr ) vibreaza ceva, ba chiar face si rezonanta in caroserie....uneori si la haion

                  2. la schimbare din faza scurta in lunga (doar dupa o functionare masiva gen cca1 ora de scurta) raman orb mai exact taie tot...trebuie sa revii pe scurta .

                  3. trepidatii masive la rece respectiv cald(mers in coloana ) la plecare de pe loc, plus sunet ciudat cand urci cate o bordura sau vrei sa pleci din rampa.....ambreiajul ecologic nu face fata !

                  4.zgomot/trepidatii in volan la trecerea peste sine de tramvai/tren/denivelari ....probabil caseta !


                  Pozele promise cu farurile si oglinzile abia maine dupa ce vine de la constatare si remediere ce se poate pe loc
                  Nu le-am montat inca sa nu aiba motive sa ma enerveze mai rau la ei ma pot astepta la orice!
                  Sunt in stare sa imi spuna ca, blocul stricat din cauza farurilor de Sl10)!
                  legat de blocul de lumini, mergi cu proiectoarele aprinse si cu farurile? Sau nu prea folosesti proiectoarele in general? Ma gandesc ca se strica cand sunt prea incarcate.
                  laureate 1.5l, albastru marin

                  Comment


                  • Poti sa ne spui dupa ce montezi farurile de SL10 daca e o diferenta ca vizibilitate pe timp de noapte fata de cele cu care a venit masina?

                    Comment


                    • Originally posted by ten View Post
                      legat de blocul de lumini, mergi cu proiectoarele aprinse si cu farurile? Sau nu prea folosesti proiectoarele in general? Ma gandesc ca se strica cand sunt prea incarcate.
                      Bogdan, despre ce consum vorbim aici ?!?! Nu,nu merg cu proiectoarele aprinse decat pe timp de ceata (pentru asta sunt facute)

                      Deja au taiat din consumator,reducand watti pe cat posibil(vezi proiectoare) si nici asa nu tine aceasta magarie de bloc


                      bogdan_cj

                      am sa revin cu o comparatie(ceva poze) dupa montare


                      madhorsefuzzy

                      se inlocuieste cu una la fel....


                      Crs. Sandel

                      Dar cine are vina pentru asta !?!
                      Last edited by bobbyred; 27 May 2015, 18:44.
                      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                      Comment


                      • Ai fost in reprezentanta?

                        Comment


                        • Originally posted by bobbyred View Post
                          1.la inchiderea usilor spate (stg+dr ) vibreaza ceva, ba chiar face si rezonanta in caroserie....uneori si la haion
                          Asa patesc si eu la sandero..La un moment dat nu a facut..dar acum iar a apucat.o..Sunt curios ce zic cei de la reprezentanta..
                          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                          Comment


                          • Originally posted by micutzu666 View Post
                            Sunt curios ce zic cei de la reprezentanta..
                            Răspunsul cel mai la îndemână: "Aşa fac toate" sau dacă vrei un răspuns mai elaborat, din cauza "calităţii" drumului pe care circuli cu maşina.

                            Comment


                            • Mda..cam asa ceva..[emoji1] Astept sa vad ce rezolva Boby..
                              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                              Comment


                              • Originally posted by aris86 View Post
                                Ai fost in reprezentanta?
                                Da,am fost astazi la ora 8.00 la Nord unde am avut programarea,au rezolvat doar 2 problema din cele 4 semnalate de mine

                                1 .schimbat bloc lumini
                                2. rezolvat zornait usi ,rezonanta (era de la scut termic esapament)

                                3.caseta - raman sub obs.
                                4.ambreiaj - raman sub obs.

                                micutzu666

                                Punctul 2 probabil este raspunsul tau !


                                Cate despre farurile de SL10 sunt dezamagit(ofticat), ramane un luft enorm intre aripa si far.(chiar in colt unde este actualul semnal,la "virgula")...........concluzia le-am pus inapoi pe cele vechi
                                Parca cele vechi au geamul putin mai bombat in col fata de cele de SL10 ,ar fi mers o tiganie sa ovalizez gaurile de fixare a farului si in acest fel il urc mai sus ,dar si asa urechile sunt mult mai subtire fata de cel original
                                De susparare nici poze nu am tras!
                                Last edited by bobbyred; 28 May 2015, 16:36.
                                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google