MCV II Laureate AbC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Crs. Sandel View Post
    Sa le utilizezi cu placere si sa iti ofere siguranta pe timp de noapte!

    Numai bine!
    Multumesc mult!


    t0rquemada

    Acest cod este vandut si de alti colegi nu stiu ce sa ati spun exact! Probabil ne ajuta un coleg cu SL10 cand desface bara cu un cod 100% de origine .



    bogdan_cj

    Exact,si eu am verificat la 2 colegi inainte si tot acest cod au la vanzare

    Oti

    Inca nu ma pot pronunta! Ce i drept eu personal inca nu am vazut piese after market pentru Logan 2,probabil exista dar nu sunt pasiune mea !
    Last edited by bobbyred; 31 May 2015, 07:20.
    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

    Comment


    • Se mai adauga inca 2 probleme si la mine

      - motor "manjit" de ulei problema este garnitura de la capacul de culbutori
      - scaun blocat numai culiseaza pe sina ( blocat la maxim spate,noroc ca-s lung in picioare! )


      Multumesc colegului "Ten" pentru detalii!
      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

      Comment


      • sper sa rezolvi problemele cat mai repede
        laureate 1.5l, albastru marin

        Comment


        • Am facut deja programare tocmai marti !
          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

          Comment


          • Cred că te aşteaptă cu sufletul la gură cei din service.

            Comment


            • Hehehe Adevarat ! !

              Deja cred ca, au camasa uda pe ei ) si unde crezi ca merg ? Doamna de la telefon era tare amabila la inceput pana am spus numele si nr.la masina, porma am simtit o schimbare in glasul ei porma a dat alarma "Vine nebunul iar !'.
              Sunt curios daca "macane "ceva de faruri !

              P.S.
              Am descoperit o magarie facuta de ei, la ultima revopsire de capota (impreuna cu Ten).
              Last edited by bobbyred; 17 July 2015, 01:27.
              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

              Comment


              • Poti sa-mi trimiti PM cu magaria facuta, mi-au revopsit si mie de curand capota.

                Comment


                • Scuze, abia acum am vazut PM tau,ti-am raspuns!

                  Am elucidat si mica enicma cu scaunul de la sofer( numai merge reglat fata-spate si sus-jos) dupa lungi chinuri am reusit sa il deblochez sa il ridic si hop acum merge si reglajul fata spate.....l-am coborat iar ,si numai merge reglajul fata spate) sistem de siguranta suplimentar by Dacia
                  Last edited by bobbyred; 20 July 2015, 19:43.
                  Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                  Comment


                  • Gata si constatarea,.mi-au fost acceptate de fabricant urmatoarele,
                    cadru scaun plus garnitura capac culbutori.Piesele au fost comandate acum astept sa vedem cat de repede se misca baietii.


                    Si daca am avut putin timp liber am facut si cateva poze cu noile achizitii de la "prietenul chinez" mai exact:
                    Specification:

                    Product model: T10 - W5W- COB
                    Light type: COB high power
                    Adopt imported chips, stable quality, long service life
                    Power: 5W
                    Light color: White
                    Light life time : 80000+ Hours
                    Color temperature: 6500K
                    Working Voltage: 12V DC

                    Pentru moment micile bestii au fost montate in plafoniera(urmeaza si lampa numar,portbagaj) cu putina munca de bricolaj in poza nu am putut surprinde cu adevarat lumina produsa
                    Eu ma declar multumit maxim, la cat am dat pe ele !
                    Attached Files
                    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                    Comment


                    • In aproximativ o luna ti se vor arde. Eu le-am retras de la vanzare.
                      sigpic
                      Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                      Comment


                      • Daca zici tu................... !
                        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                        Comment


                        • este editia de 10 ani ? acum am fost mai atent la faruri :d
                          sigpic
                          Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                          Comment


                          • Editia de 10 ani a fost fabricata doar in versiunea sedan.

                            Originally posted by bobbyred View Post
                            Fane:
                            plus cateva poze cu usile fata care freaca de ambele chedere de zici ca,nu-i adevarat!In acest sens inca astept raspunsul Dacia ....sa vedem ce rezolva oare?
                            Daca iti schimba doar chederele, nu rezolva nimic. Problema e de la usi. La masina mea, doar usa soferului atinge chederul, la pasagerul dreapta nu am observat vreo zgarietura pe cheder.
                            Last edited by Crs. Sandel; 27 July 2015, 13:06. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • FANE_CLK

                              NU,am schimbat eu farurile cu unele de SL10


                              Crs. Sandel

                              Efectueaza si un "nou" reglaj la usile fata,plus chedere schimbate
                              Acum sunt surios de rezultat.

                              P.S.
                              Maine la ora 7.00, merg pentru inlocuire garniturura capac culbutori si cadru scaun sofer,piesele au sosoit astazi in M.Vest.
                              Last edited by bobbyred; 27 July 2015, 13:42.
                              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google